Клімакс – Як починається клімакс?

Кожній жінці відомі симптоми менопаузи, які викликають роздратування, розчарування та навіть деякі виды болей.

Ми також, хочемо напевно, знати, якусь підказку, коли нам це очікувати.

Такого, звичайно, немає.

Але багато хто з нас не розуміють самих основ головного гормонального переходу, який знаменує собою кінець нашого репродуктивного віку, включаючи той факт, що цей процес насправді не «починається» з менопаузою.

Перименопауза проти менопаузи: у чому різниця?

Клімакс - Як починається клімакс?

Це може здатися схожим на тріщину, але розрізнення перименопаузи та менопаузи допомагає пояснити, що відбувається у вашому тілі в цей період.

Менопауза — це останній менструальний цикл жінки. «Немає способу дізнатися наперед, коли настане остання менструація або чи справді остання менструація у жінки була останньою, тому менопауза в кінцевому підсумку стає тим, що ми називаємо ретроспективним діагнозом, який ставиться лише після 12 місяців без менструації. .”

Інакше кажучи, ми навіть не дізнаємося про менопаузу, поки не вийдемо за її межі, новий етап, який називається постменопаузою.

Перименопауза – це період часу, який веде до останнього менструального циклу жінки.

«Жінка не просто припиняє вироблення естрогену та прогестерону відразу під час менопаузи», — пояснює лікар-гінеколог. «Рівень цих гормонів з часом знижується — коливаючись вгору і вниз — доки, нарешті, не знизиться настільки, що менструальний цикл припиниться».

Саме цей процес, коливання рівня гормонів під час перименопаузального переходу, викликає класичні симптоми, які ми асоціюємо з менопаузою.

Ось чому нам потрібно дещо змінити наше початкове запитання.

Коли починається перименопауза?

Клімакс - Як починається клімакс?

Оскільки рівень гормонів повільно знижується, більшість жінок помічають ознаки перименопаузи, зокрема:

  • Припливи
  • Нічна пітливість
  • Зміни вашого менструального циклу
  • Зміни настрою
  • Головні болі
  • Біль у суглобах і м’язах
  • Порушення сну
  • Проблеми з концентрацією
  • Сухість піхви

У якому віці жінка повинна очікувати появи цих симптомів? І скільки триває перименопауза? Це залежить.

«Симптоми перименопаузи можуть виникнути за три-сім років до останньої менструації», — каже доктор Меннінг. «Середній вік останнього менструального циклу жінки становить близько 51 року, хоча деякі жінки відчувають це вже у віці 40».

Це означає, що більшість жінок починають відчувати симптоми перименопаузи в середині-пізніх 40-х роках. Але у деяких симптоми можуть виникнути вже в середині 30-х років.

«Здебільшого аналіз крові не потрібен для діагностики перименопаузи», — каже лікар. «Наприклад, якщо жінка приходить до мене в офіс у віці 48 років і у неї припливи або її менструації нерегулярні, вона перебуває в перименопаузі».

Які симптоми перименопаузи є найпоширенішими?

«Це дуже цікаво, оскільки існує широкий діапазон того, як жінки проходять через цей перехід», — каже лікар. «Навіть з такою варіацією симптомів, це допомагає знати, що загалом є нормальним — ті, які є особливо поширеними».

Припливи, наприклад, є класичним симптомом перименопаузи, який відчувають багато жінок.

«По суті, це відчуття тепла, яке починається з внутрішньої частини грудної клітки, а потім виходить за межі тіла», — пояснює лікар-гінеколог. “Припливи можуть бути дуже легкими, але вони також можуть бути виснажливими”.

Гормональні коливання під час перименопаузи також часто сприяють нічній пітливості, яка може варіюватися від пробудження в поту до необхідності спати на рушнику чи міняти простирадла серед ночі.

Періменопаузальний перехід також часто супроводжується змінами в менструальному циклі жінки.

«На початку переходу тривалість циклу може скоротитися», — каже лікар. «Тож замість 28-денного циклу у вас може бути 24- або 25-денний цикл».

Вона додає, що кількість днів кровотечі також може збільшитися. Людина, яка зазвичай кровоточить протягом п’яти днів, натомість може почати кровотечу протягом шести або навіть семи днів.

Усе це разом узяте означає, що багатьом жінкам доводиться стикатися з більш частими та тривалішими менструаціями на початку перименопаузи.

«Зрештою, пізніше під час переходу, ваші цикли починають зникати — у вас може бути один кожні три, п’ять або шість місяців», — каже лікар-гінеколог. «І це триває до того, що ми називаємо останньою менструацією, або менопаузою, яка, знову ж таки, не підтверджується, поки ви не пройдете 12 місяців без неї».

Які варіанти лікування перименопаузи доступні?

Більшість жінок відчувають принаймні один або більше симптомів перименопаузи, тому лікар-гінеколог рекомендує поговорити зі своїм лікарем про цей перехідний період ще до його початку.

Завчасне керівництво — химерний термін для розуміння того, що відбуватиметься у вашому тілі, каже лікар — може не лише допомогти вам знати, чого очікувати, але й коли хвилюватися.

«Я завжди консультую пацієнтів щодо речей, про які я хотів би, щоб вони мене сповістили під час перименопаузального переходу, включаючи аномалії кровотечі або виснажливі припливи», — каже лікар. «Наприклад, якщо тривалість циклу стає меншою за 21 день або кровотеча триває довше семи днів, я хотів би, щоб вона зв’язалася зі мною, щоб ми могли це додатково оцінити».

Крім того, якщо припливи настільки сильні, що вам доводиться залишити професійну зустріч, або якщо ви прокидаєтеся з мокрими простирадлами, ваші симптоми потрібно лікувати, щоб вони не погіршували якість вашого життя.

«Найприємніший і найпростіший спосіб перевести жінку в перименопаузу — низькі дози гормонального контролю за народжуваністю, оскільки вони припиняють циклічні гормональні коливання, які є основною причиною симптомів перименопаузи», — каже лікар. “Однак не всі жінки є кандидатами на ці таблетки, і деякі жінки не можуть терпіти побічні ефекти, які вони викликають”.

Залежно від того, які саме симптоми вас найбільше турбують, ваш лікар може порекомендувати інші варіанти лікування, такі як внутрішньоматкова спіраль, щоб контролювати аномальну кровотечу; або антидепресанти, щоб допомогти при зміні настрою та/або припливах.

«У нас є дані, які показують, що жінки, які регулярно займаються спортом, мають менше симптомів перименопаузи», — каже лікар-гінеколог. «Це не дуже переконливі дані, але, враховуючи те, що ми знаємо про загальну користь фізичної активності, цього достатньо, щоб посилити вправи як засіб зменшення симптомів».

Нарешті, важливо зазначити, що симптоми перименопаузи не завжди закінчуються після менопаузи.

«Багато жінок все ще мають симптоми протягом кількох років після менопаузи, і ми повинні змінити спосіб лікування гормональних проблем у цей момент», — каже доктор.

Коли жінка в постменопаузі, лікування припливів або нічної пітливості зводиться до замісної гормональної терапії — по суті, дуже низькі дози естрогену та прогестерону. Існують ризики та переваги замісної гормональної терапії, і вам слід обговорити зі своїм лікарем, чи підходять ці ліки вам чи ні. Інші негормональні препарати також доступні для лікування симптомів постменопаузи.

«Зрештою я сподіваюся допомогти жінкам зрозуміти те, що ми можемо навчити їх очікувати в цей період їхнього життя», — додає лікар. «Подібно до того, як молоді дівчата вивчають статеве дозрівання в школі, ми можемо навчити вас про ваш перехід через менопаузу та допомогти вам зробити його якомога плавнішим».