Іонізація повітря – Що таке іонізація повітря?

Якість повітря має велике значення для вашого здоров’я та благополуччя . Однак забезпечити, щоб вона завжди була високою, непросто – особливо якщо ви живете в місті або у вас вдома багато електронного обладнання. Хоча існують деякі домашні засоби для поліпшення мікроклімату в приміщенні, варто також розглянути такий пристрій, як іонізатор повітря або очищувач повітря з іонізатором. Що це таке, як саме він працює і що він робить? Давайте перевіримо, які переваги приносить іонізація повітря.

Іонізатор повітря – що це таке і що в нього входить?

Іонізатор повітря – це пристрій, основною функцією якого є виробництво негативних іонів , іншими словами аніонів. Це особливо корисно в приміщеннях з великою кількістю електронного обладнання. Крім усього іншого, вони виробляють шкідливі позитивні іони (катіони), які приваблюють і утримують у повітрі бактерії, спори грибів, віруси та інші алергени.

Занадто висока концентрація позитивних іонів може спричинити проблеми зі здоров’ям (наприклад, алергію), зниження імунітету та погіршення самопочуття. Іонізатор повітря в основному збагачує повітря негативними іонами і зменшує кількість позитивних . Завдяки цьому ви отримаєте кращу якість життя.

Що таке іонізація?

Повітря містить згадані вище негативні іони (аніони) та позитивні іони (катіони) як всередині, так і поза домом. Останні виробляють електричні та нагрівальні прилади, а також високовольтні мережі та предмети з пластику. Усі домішки, такі як пил, бактерії та алергени, також заряджені позитивно. Їх надлишок призводить до виникнення різних захворювань.

Що таке іонізація повітря ? Цей процес передбачає введення в навколишнє середовище негативних іонів, які притягують і нейтралізують усі частинки забруднення повітря. Потім вони падають на поверхню, тому не витають у повітрі і тому не потрапляють в організм.

Аніони у великій кількості можна знайти в природному середовищі – лісах, біля водоспадів та інших водойм. Повітря в цих місцях дуже свіже. Іонізатор повітря допоможе створити подібний мікроклімат у вашому домі чи офісі.

Як працює іонізатор повітря?

Іонізатор повітря використовується для іонізації приміщень – це практично не потребує обслуговування прилад. Не потребує систематичної заміни фільтра, як очищувач повітря. Іонізатор працює тихо, тому не заважає вам спати і не відволікає вас під час перебування вдома чи на роботі.

Цей пристрій виробляє негативні іони, які нейтралізують позитивні. Залежно від розглянутого пристрою їх виробництво може виглядати дещо інакше. За утворенням негативних іонів іонізатори бувають двох типів:

 • розрядні (лопаті) іонізатори повітря – це невеликі прилади, які ви легко розмістите на столі або тумбочці. Вони виробляють негативні іони за допомогою високої напруги, яка (на жаль) також генерує озон і оксид азоту. Вони у високих концентраціях небезпечні для людини.
 • Термоемісійні аероіонізатори – це більші пристрої, ніж коронні іонізатори. Вони працюють за принципом термоемісії – на розігрітому металі утворюються аніони. Ці пристрої також виробляють важчі та міцніші негативні іони з більшими розмірами. Вони не виробляють ні озону, ні оксиду озону.

Переваги іонізаторів повітря

Ми вже знаємо, як працює іонізатор повітря, але чого досягає іонізація повітря? Які його переваги? Це насамперед:

 • підвищення комфортності перебування в даному номері,
 • покращення якості повітря,
 • зменшення неприємних запахів,
 • поліпшення самопочуття,
 • очищення повітря від вірусів, бактерій, алергенів та інших забруднюючих речовин,
 • благотворно впливає на здоров’я, особливо у людей, схильних до алергії.

Варто додати, що іонізатори повітря прості в обслуговуванні – справа обмежується лише очищенням генератора іонів і колектора рідини. Крім того, обравши тепловипромінювальний прилад, ви зможете створити умови, дуже схожі на природні, що позитивно позначиться на вашому самопочутті та здоров’ї.

Іонізація повітря - Що таке іонізація повітря?

Який іонізатор повітря вибрати?

Пропозиція іонізаторів в магазинах дуже широка – окремі моделі можуть істотно відрізнятися не тільки способом отримання негативних іонів, але і типом приладу, ефективністю і сертифікатами. Тому в першу чергу варто враховувати свої потреби.

В даний час можна зустріти не тільки іонізатори як самостійні прилади, а й очищувачі повітря з функцією іонізації та зволожувачем. Це хороший вибір, якщо ви дбаєте про багатовимірну роботу обладнання. Крім того, в магазинах можна знайти іонізатори повітря для автомобіля .

Вибираючи іонізатор повітря для будинку, зверніть увагу на:

 • Тип іонізатора – при виборі між коронним і термоемісійним, краще вибрати останній, тому що він не виділяє азоту і закису азоту, які можуть бути шкідливими в надмірних кількостях.
 • Ефективність – іонізатори мають певну ефективність, яка працюватиме в певній області. У цьому варто переконатися, тому що занадто маленький пристрій не забезпечить належної ефективності у великому приміщенні. Ще один параметр також буде важливим, тобто кількість негативних іонів, що утворюються на см3. Чим вище, тим краще.
 • Дозволи – обраний пристрій має відповідати всім європейським стандартам. Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що він не виділяє шкідливих речовин. З тими, які не призначені для європейського ринку, краще бути обережними.
 • Відгуки користувачів – з них ви дізнаєтеся більше про продукцію, ніж з опису виробника. Інші люди із задоволенням діляться інформацією про використання іонізаторів, а також, наприклад, про частоту поломок конкретних моделей.

Іонізатор повітря – чи варто інвестувати?

Як згадувалося раніше, джерелом негативних іонів у природі є, зокрема, природні водойми, наприклад, моря чи водоспади, а також шторми. Звичайно, не у кожного є велике джерело води поблизу свого дому, і коли справа доходить до шторму, безсумнівно, немає шансів викликати його самостійно.

Ще один спосіб іонізації повітря вдома – рослини в горщиках (наприклад, папороть, гіацинт, орхідея, фікус), грубий бурштин (вони добре поглинають позитивні іони) або соляні лампи . На жаль, у багатьох випадках цього може бути недостатньо, особливо якщо у вас вдома багато електроніки. В такому випадку без спеціального обладнання важко досягти ефекту природної іонізації повітря. Чи варто купувати іонізатор повітря? Звичайно, але остаточне рішення залежить від вас і ваших конкретних потреб.