Гоління волосся – Чи робить гоління волосся густішим?

Чи вірите ви в поширену думку про те, що після гоління волосся стає густішим? Багато хто з вас, можливо, мали досвід повністю поголеної голови в дитинстві з надією відростити сильніше та об’ємніше волосся.

Але чи справді гоління впливає на відростання волосся? Що говорять дослідження? Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше про правду та міфи про гоління волосся.

Що насправді робить гоління?

Гоління волосся - Чи робить гоління волосся густішим?

Усе волосся на вашому тілі має дві окремі частини:

1. Корінь волосся

Він містить живу частину волосся і проникає глибоко під шкіру. Корінь волоса оточений волосяним фолікулом, навколо якого є нерви та кровоносні судини. Саме всередині фолікула утворюються нові волосяні клітини, які сприяють зростанню довжини вашого волосся.

2. Стрижень волосся

Лише ця частина вашого волосся відкрита над поверхнею шкіри і складається з мертвих і затверділих клітин, змащених сальними залозами навколо волосяних фолікулів.

Коли ви голите будь-яку частину тіла бритвою, ви видаляєте лише стрижень волосся, тобто частину, що стирчить над шкірою. Волосяний фолікул з волосковими клітинами, що активно діляться, все ще присутній у вашій шкірі, що призводить до відростання волосся після гоління. Оскільки волосся, що росте, є лише продовженням волосся всередині фолікула, логічно не може бути жодних змін у відрослому волоссі.

Як безпечно голити голову?

Якщо ви голите голову вдома самостійно, ось кілька порад від фахівців, яких варто дотримуватися:

1. Найкращий час для гоління – одразу після душу. Це полегшує стрижку волосся та забезпечує гладке гоління.

2. Перш ніж користуватися бритвою, вам слід підстригти волосся до більшої довжини за допомогою тримера.

3. Завжди використовуйте гель або крем для гоління. Це пом’якшує ваше волосся та запобігає подразненню чи опікам бритви.

4. Перевірте, чи достатньо гострі леза вашої бритви. Якщо вам потрібно кілька разів пройти по ділянці, щоб отримати чисте гоління, настав час змінити леза.

5. Працюйте вздовж контурів голови та не натискайте надто сильно, щоб уникнути порізів і порізів на голові. Проведіть бритвою, і вона зробить свою роботу, якщо вона достатньо гостра.

6. Вперше зробіть волокнисте волосся, тобто поголіться від спини допереду на маківці та вниз до боків і до спини. Зернистість волосся – це напрямок природного падіння волосся.

7. Якщо ви хочете більш ретельного гоління, ви можете використовувати бритву проти волокна свого волосся під час другого проходу. Не забудьте повторно нанести гель або крем для гоління перед другим проходом.

8. Проведіть рукою по поголеній ділянці, щоб переконатися, що ви не пропустили клаптик волосся тут і там.

9. Абсолютно необхідно зволожувати голову гелем або лосьйоном після гоління, щоб запобігти інфекціям і зберегти шкіру голови зволоженою.


Чи волосся стає густішим після гоління?

Незважаючи на поширену думку про те, що збривання волосся призведе до того, що волосся стане густішим, доказів цього немає. Наукові дослідження неодноразово доводили, що після гоління немає значних змін у ширині волосся чи швидкості його відростання. Клінічне випробування, проведене в 1928 році, точно довело, що гоління не впливає на відростання волосся, оскільки волосся росте з фолікула, який вже є у вашій шкірі.

Наше натуральне волосся має тонкі звужені кінці. Але коли ми голимося, кінці стають тупими, що може зробити волосся ширшим. Крім того, нещодавно з’явилося волосся, що збриваються, розташоване ближче до поверхні шкіри, що робить його темнішим у порівнянні з кольором шкіри. Часто це помилково сприймають як відростання більш густого волосся після гоління.

Крім того, щойно з’явилася частина волосся ще не була піддана шкідливому впливу сонячного світла та забруднювачів, що може бути ще однією причиною того, що вона виглядає темнішою, ніж волосся було до гоління.

Якщо попри регулярне гоління на вашому тілі з’являється надмірне волосся, це може свідчити про гормональний дисбаланс або інші захворювання, особливо у жінок. Ви можете проконсультуватися з лікарем, щоб бути в безпеці.

Гоління волосся - Чи робить гоління волосся густішим?

Які інші переваги гоління голови?

Незважаючи на те, що гоління голови не може зробити волосся більш об’ємним, воно може мати купу інших переваг:

  • Це дає вам можливість очистити шкіру голови від бруду та забруднень і відлущити її.
  • Поголена шкіра голови більш доступна для застосування місцевих ліків, якщо у вас є захворювання шкіри, яке вразило шкіру голови.
  • Гоління також може допомогти запобігти виникненню сильної лупи через такі захворювання, як себорейний дерматит.
  • І останнє, але не менш важливе, ви заощаджуєте багато часу та грошей, витрачених на догляд та укладання волосся. Крім того, з чисто поголеною головою вам не доведеться постійно турбуватися про випадання волосся. Повністю поголена шкіра голови є досить модним трендом серед чоловіків і жінок у всьому світі.

Чи є побічні ефекти?

Якщо ви голите голову повністю вперше, вам може знадобитися деякий час, щоб звикнути до вигляду та відчуття. Деякі негативні наслідки гоління голови можуть бути:

  • Шкіра голови може відчувати сухість або свербіж. Використовуйте відповідний зволожуючий засіб, як-от масло для шкіри голови або кокосове масло першого віджиму, щоб зберегти шкіру голови зволоженою та захистити її від інфекцій.
  • Під час гоління голови ви можете отримати порізи та порізи. Використовуйте антисептичний лосьйон, щоб мінімізувати ризик інфекції або запалення.
  • Ви можете помітити кілька врослих волосся або горбків на голові після кількох голінь. Відповідні гелі або піни перед голінням і гостре лезо бритви є обов’язковими, щоб запобігти їм.
  • Якщо ваша непокрита голова довго перебуває під впливом стихії, це може спричинити несприятливі побічні ефекти на шкірі голови. Носіть капелюх або бандану, щоб захистити шкіру голови від постійного впливу сонця, зневоднення або забруднюючих речовин.

Чи стане ваше волосся здоровішим, якщо поголити голову?

Якби після гоління ваше волосся щоразу ставало густішим, проблему витончення волосся та облисіння можна було б вирішити, просто поголивши голову кілька разів. Але ми точно знаємо, що це не так. Тому голити голову чи ні – особистий вибір.

Ваші гени відіграють найважливішу роль у визначенні того, скільки волосся у вас на маківці та скільки його ви втрачаєте з часом. Ріст вашого волосся залежить від складної взаємодії вашої генетичної структури, гормонального фону та факторів навколишнього середовища.

Вік також може бути важливим фактором, який визначає густоту та об’єм волосся як у чоловіків, так і у жінок. Наприклад, волосся на вашому тілі можуть стати темнішими, коли ви досягнете статевого дозрівання. З іншого боку, жінки у віці менопаузи часто відчувають надмірне випадання волосся на голові, і їм можуть знадобитися харчові добавки, щоб запобігти цьому.Зведіть до мінімуму використання інструментів для укладання, таких як плойки або фен, щоб уникнути пошкодження волосся через тепло. 


Харчуйтеся правильно, оскільки ваше волосся має високий вміст білка. 


Тому, щоб зберегти його здоровим, ви повинні споживати достатньо свіжих фруктів, овочів, бобових, риби тощо. Ви можете спробувати використовувати міноксидил після консультації з лікарем. 


Міноксидил стимулює волосяні фолікули, що прискорює ріст волосся та зменшує випадання.

Висновок

Хоча ви, можливо, весь час вірили, що гоління голови може бути вашим квитком до густішої гриви, це явно не так. Ваше волосся може здаватися густішим лише після гоління через ріст щетини з тупих кінчиків. Але це цілком особистий вибір, якщо ви все ж хочете повністю поголити голову. Зрештою, це зростаючий модний тренд у всьому світі! Тож, якщо ваші пасма здичавіли або ви хочете отримати новий дивовижний вигляд, поголіть голову.