Джерело аварійного живлення – Яке джерело аварійного живлення для компютера?

Джерело безперебійного живлення (UPS) — це пристрій, який усвідомлюється користувачами як базове обладнання в місцях, де дані є цінними.

Представляємо посібник з описом основних функцій джерел безперебійного живлення. Ми пропонуємо, який ДБЖ вибрати для дому, компанії чи серверної.

Що таке ДБЖ для комп’ютера?

ДБЖ – це пристрій, який забезпечує аварійне живлення в разі відключення електроенергії. Джерело безперебійного живлення фільтрує перешкоди від мережі.

Параметри напруги електромережі, що подається в наші будинки, нерегулярні в часі і не завжди складають 230В. Навіть у містах напруга в електромережі періодично може бути 260 В, а іноді й нижче 200 В. Забезпечуючи стабільність електропостачання, ДБЖ гарантує коректну роботу електронних пристроїв.

Джерела безперебійного живлення пропонуються в різних розмірах корпусів, а також для установки в шафи RACK (джерела живлення для шаф RACK) .

Як працює ДБЖ і що він дає?

ДБЖ – спеціалізований джерело безперебійного живлення, оснащений акумуляторами, який забезпечує живлення підключених до нього пристроїв певною потужністю протягом певного періоду часу. Батареї зберігають електроенергію, отриману з мережі. У разі відключення електроенергії ДБЖ використовує енергію, накопичену в батареях, для забезпечення аварійного живлення. Виграємо час, щоб безпечно вимкнути обладнання.

Додатковою функцією ДБЖ є регулювання і фільтрація потужності з мережі до прийнятних для електронних пристроїв параметрів. Ідеальні джерела безперебійного живлення можуть забезпечити стабільне живлення, незалежно від параметрів, отриманих з мережі. ДБЖ також можуть фільтрувати перенапруги, які виникають в мережі в результаті грозових розрядів. Блок живлення гальванічно відокремлює мережеве живлення від електричних пристроїв і має виходи у вигляді стандартних електричних розеток або розеток IEC320.

Потужність джерела живлення ДБЖ визначає кількість пристроїв, які ми можемо підключити до ДБЖ одночасно. Виробники найчастіше надають повну потужність джерела живлення, виражену в одиницях ВА (вольт-ампер). Фактична потужність прикладу джерела живлення становить 1000 ВА, що дозволяє підключити пристрій із навантаженням від 500 Вт до навіть 800 Вт, залежно від припущень виробника.

Важливим параметром є час роботи акумулятора при конкретному навантаженні . Як правило, джерела безперебійного живлення можуть підтримувати живлення протягом декількох хвилин при максимальному навантаженні. Якщо нам потрібен довший час резервного живлення, ми повинні придбати ДБЖ з більшою потужністю або додатковий акумуляторний модуль.

Форма вихідної напруги також важлива Напруга від мережі має форму ідеальної синусоїди. Напруга на виході ДБЖ в дешевих пристроях зазвичай нагадує прямокутну, і тільки в найдорожчих – синусоїду. Для деяких пристроїв, підключених до виходів ДБЖ, важлива форма вихідної напруги.

Джерела живлення оснащені USB або послідовними портами RS232 , які за допомогою відповідного програмного забезпечення дозволяють керувати ДБЖ, а також вимикати комп’ютер у разі виявлення збою живлення.

Джерело аварійного живлення - Яке джерело аварійного живлення для компютера?

Типи джерел ДБЖ для комп’ютерів

Джерела живлення ДБЖ відрізняються конструкцією – доступні типи джерел живлення:

 • в автономному режимі
 • лінійно-інтерактивний
 • онлайн

Важливим елементом в конструкції джерела живлення є випрямляч – він перетворює змінну напругу в постійний, що дозволяє заряджати батареї, і інвертор – (інвертор) перетворює постійну напругу від батарей в змінну, що використовується для живлення електроприладів.

Автономне джерело живлення ДБЖ

Це тип джерела живлення, який найчастіше використовується для захисту персональних комп’ютерів. Основним джерелом живлення в цьому випадку є вхідна мережа 230В. У разі виходу з ладу основного джерела відбувається перемикання на резервне джерело. Перемикання виконується перемикачем джерела живлення.

Резервним джерелом живлення є батареї, що заряджаються від мережі під час нормальної роботи. Потужність від батарей перетворюється інвертором DC/AC і надходить на вихід.

Інвертор запускається лише у разі збою основного живлення. Під час роботи джерела живлення від мережі інвертор залишається вимкненим. Варто знати, що не кожен пристрій буде нормально працювати з автономним джерелом живлення.

Лінійно-інтерактивне джерело живлення ДБЖ

Це часто використовуване аварійне джерело живлення для серверів. У цьому випадку інвертор підключається паралельно джерелу напруги мережі та виходу ДБЖ. З іншого боку, інвертор підключений до акумуляторів, які в нормальному стані заряджаються від випрямляча (функція зворотного інвертора).

У разі збою електроживлення вимикач джерела живлення вимикає живлення від мережі та перемикає на роботу від акумулятора. Батареї розряджаються і живлять вихід через інвертор.

Інвертор в онлайн ДБЖ, на відміну від автономної конструкції, постійно включений, тому час, необхідний для зміни джерела живлення в разі збою, мінімізується.

ДБЖ онлайн

Це найпрогресивніше рішення. Для зарядки акумуляторів через випрямляч використовується зовнішнє джерело живлення. Батареї, в свою чергу, живлять інвертор, який забезпечує живлення виходу джерела безперебійного живлення. Типовий перемикач джерела живлення тут відсутній. Якщо вхідне джерело живлення виходить з ладу, акумулятори не заряджаються.

Використовуючи енергію, накопичену в батареях, інвертор завжди видає напругу. ДБЖ працює в онлайн-режимі, оскільки немає часу перемикання між джерелами напруги. Ми завжди використовуємо живлення від інвертора. Цей блок живлення пропонує ідеальні параметри живлення на виході.

Який ДБЖ вибрати для дому?

Вибір відповідного джерела безперебійного живлення залежить від пристроїв, які будуть до нього підключатися. Першим важливим елементом вибору буде підрахунок потужності, споживаної пристроями, які ми збираємося підключити до ДБЖ.

Потужність можна прочитати з етикеток на електронному обладнанні, але ви також можете припустити конкретне споживання електроенергії, наприклад:

 • WiFi-роутер : приблизно 10-20 Вт
 • монітор : від 30 до 50 Вт
 • ігрова консоль : від 150 до 200 Вт
 • офісний комп’ютер : від 250 до 300 Вт
 • професійна робоча станція : від 300 до 400 Вт
 • ігровий комп’ютер : від 300 до 600 Вт
 • сервер : від 400 до 1000 Вт

Потім необхідно визначити, яку технологію має використовувати ДБЖ – автономну, інтерактивну або онлайнову, а також необхідний час резервного живлення при роботі від батарей.

Джерело аварійного живлення - Яке джерело аварійного живлення для компютера?

Який ДБЖ для комп’ютера?

У разі джерела живлення ДБЖ для комп’ютера, який використовується вдома, ми припускаємо, що комп’ютер, маршрутизатор і монітор можна підключити до ДБЖ. У цій конфігурації мінімальна потужність домашнього джерела живлення має становити приблизно 500 ВА . Однак варто перевірити фактичну/вихідну потужність [Вт] у документації пристрою.

Через чутливість підключеної електронної техніки, яка використовується вдома, ми вибираємо ДБЖ для комп’ютера з фільтрами захисту від перешкод. Пропонована технологія, яка підтримується домашнім ДБЖ, є лінійно-інтерактивною . Форма вихідної напруги може бути псевдосинусоїдою або чистою синусоїдою.

Час роботи батареї має бути не менше 5 хвилин . Кількість вихідних розеток від 3 шт.

Приділяти особливої ​​уваги дисплею або зовнішньому вигляду не варто, але вміти підключати ДБЖ до комп’ютера і керувати електроживленням з операційної системи варто. Тому варто перевірити, чи надає виробник ДБЖ програмне забезпечення, адаптоване до операційної системи, яку ми використовуємо.

Корисною функцією може бути можливість вимкнення сигналів тривоги джерела живлення.

Джерело ДБЖ для комп’ютера – це:

 • захист обладнання на випадок відключення електроенергії (грози)
 • захист обладнання у разі спотворення напруги та небезпечних перенапруг
 • захист даних у разі збою та стрибків напруги

ДБЖ для сервера – найважливіші характеристики

Сервери — це пристрої, які зберігають цінні дані, і простої в їх роботі призводять до значних втрат. Особливої ​​уваги потребує якість електропостачання серверів і мережевих систем компанії.

Джерело безперебійного живлення для підтримки серверів і мережевого обладнання повинно працювати в режимі онлайн. Потужність джерела живлення слід визначати на основі даних про потужність, споживану серверами та мережевим обладнанням. У найпростіших ситуаціях це буде мінімум 1000 ВА . Форма вихідної напруги повинна бути синусоїдальною.

Кількість виходів повинна коливатися від 6 і більше. Час роботи акумулятора має становити не менше 15 хвилин, оптимально 30 хвилин . У критично важливих випадках ДБЖ повинен мати можливість працювати з генератором , який увімкнеться у разі збою живлення.

ДБЖ сервера повинен мати систему управління та моніторингу (карта SNMP). Необхідно, щоб ДБЖ взаємодіяв з операційними системами, встановленими на серверах (Linux, Windows).

Джерело живлення ДБЖ для сервера:

 • онлайн типу
 • мінімальна потужність 1500ВА
 • спеціальне програмне забезпечення
 • тривалий час автономної роботи
 • велика кількість вихідних розеток

Який ДБЖ для вашої компанії?

ДБЖ для компанії нічим не відрізняється від ДБЖ для дому. Звісно знадобиться більше потужності (до 1000ВА), тому що крім комп’ютера до джерела живлення будуть підключені принтери, телефони і факси.

Кожне важливе робоче місце в компанії має бути обладнане ДБЖ. Потрібні джерела живлення, що працюють у лінійно-інтерактивному режимі та мають синусоїдний вихід.

Стандартом є використання USB-інтерфейсу для підключення до комп’ютера та програмного забезпечення для керування електроживленням, сумісного з використовуваними операційними системами. Достатній час резервування в аварійному режимі становить 5 хвилин . Кількість вихідних розеток від 4 і більше.

Аварійне ДБЖ – чи варто купувати?

Джерело живлення ДБЖ повинно бути незамінним обладнанням не тільки для серверної, але і для дому. Збої в електромережі можуть пошкодити електронне обладнання. Прийняти рішення буде легше, якщо уявити, якими можуть бути наслідки небажаних явищ в енергомережі?

 • Перенапруга в мережі , яка триває кілька мілісекунд, може призвести до втрати даних під час циклу запису/читання жорсткого диска, а також до пошкодження або призупинення електронних компонентів.
 • Раптове повне відключення електроенергії може призвести до втрати незбережених даних, над якими ми працювали, а також до втрати вмісту всього диска через пошкодження головної частини або таблиці розміщення файлів.
 • Відхилення та коливання напруги живлення можуть призвести до руйнування головки диска або пошкодження таблиці розміщення файлів через некоректну роботу блоку живлення комп’ютера, можливе руйнування компонентів електронного обладнання
 • EMI (електромагнітні перешкоди) і RFI (радіочастотні перешкоди), відомі як шум джерела живлення, можуть заважати роботі клавіатури та створювати перешкоди для бездротових аксесуарів