Догляд за шкірою – Як доглядати за проблемною шкірою?

Прищі здаються нескінченною битвою, чи не так? Якщо прищі на обличчі з’являються регулярно, необхідно скорегувати режим догляду за шкірою.

Маючи правильну інформацію та рекомендації, ви зможете регулювати свої висипання та зменшити ознаки загострення. Пам’ятайте, що з прищами знання – це сила. Отже, продовжуйте читати.

Знай свою шкіру

Догляд за шкірою - Як доглядати за проблемною шкірою?

Хоча продукти для «шкіри, схильної до вугрів» наразі доступні на ринку, засоби догляду за шкірою не можуть бути універсальними чарівними зіллями.

Важливо знати та розуміти, з яким типом шкіри ви працюєте; це перший крок у відкритті ефективного способу догляду за вашою шкірою.

Якщо ви неправильно визначите свій тип шкіри та використовуєте неправильні продукти, це може спричинити надлишок жиру, подразнення, сухість шкіри та висипання.

Хоча шкіра кожної людини унікальна, існує п’ять основних типів:

 • Сухий
 • Комбінація
 • нормальний
 • жирний
 • ЧутливийІснує різниця між типом шкіри та проблемами шкіри. 


Проблеми зі шкірою можуть бути тимчасовою сухістю, старінням або появою зморшок і стосуються всіх типів шкіри. 


Навколишнє середовище може впливати на проблеми зі шкірою, які з часом змінюються. 


Наприклад, влітку ваша шкіра може бути жирнішою, а взимку їй потрібно багато лосьйону. 


Майте на увазі цю різницю, обираючи засоби для догляду за шкірою.

Що визначає ваш тип шкіри?

 • генетика
 • Клімат
 • Гормони
 • ліки
 • алергії
 • дієта

Як визначити свій тип шкіри?

За допомогою кількох простих тестів ви зможете визначити свій тип шкіри.

Крок 1

Використовуйте ніжний миючий засіб, щоб вимити обличчя та позбутися всього бруду, масла та макіяжу

Крок 2

Висушіть обличчя та залиште шкіру оголеною. Залиште так на годину і втримайтеся від спокуси торкнутися обличчя руками.

Крок 3

Через годину уважно стежте за якістю шкіри. Що ти бачиш?Спостереження


Тип шкіри


Гарний і рівномірний на дотик, не дуже сухий або жирний


нормальний


Блищить і відчуває жирність, особливо в Т-зоні


жирний


Відчувається стягненням, свербінням і деякими лущиться плямами


Сухий


Іноді почервоніє, роздратується, запалиться або свербить


Чутливий


Суха або нормальна на лінії щелепи та щоках, але жирна в Т-зоні


Комбінація

Тепер, коли ви визначили свій тип шкіри, зануртеся глибше та дізнайтеся, що ви можете зробити, щоб ваша шкіра залишалася правильною.

Дізнайтеся свій тип прищів

Не всі прищі утворюються однаково. Просте знання різних типів вугрів і плану боротьби з кожним з них дозволить вам значно попереду в кривій чистої шкіри.

1. Гормональні прищі (незапальні)

Що ти бачиш

Неочікувана кількість прищів навколо лінії щелепи та підборіддя.

Чи з’являються ці докучливі прищики щомісяця приблизно в один і той же час, безпосередньо перед тим, як почнеться менструація? Якщо так, то ваші прищі – це робота гормонів, що пилять. Завдяки гормонам вироблення жиру може різко збільшитися. У зв’язку з цим висока ймовірність того, що надлишок жиру осідає у ваших порах і спричиняє прищі.

2. Білі вугри (незапальні)

Що ти бачиш

Звичайний прищик, але має білу крапку посередині.

Білі вугри — це поєднання мертвих клітин шкіри та шкірного сала в одній крихітній білій упаковці. Ви можете сміливо звинувачувати в них свої закупорені пори. Білі вугри утворюються, коли клітини шкіри злипаються і блокують відкриття пори. Його називають білою точкою через білий колір, який ви бачите зверху, тобто закупорену пору.

Білі вугри зазвичай з’являються на жирній шкірі. Коли олія змішується з бактеріями та брудом, це викликає запалення, яке зрештою перетворюється на опухлу червону шишку (прищ).Якою б спокусою не було вискочити білі вугри, не варто! 


Колупання на шкірі є однією з основних причин рубців, пов’язаних із акне.

3. Папули (запальні)

Що ти бачиш

Плями крихітних червоних прищиків.

Технічно будь-яка маленька піднята горбка на шкірі називається папулою. Що стосується вугрів, це насправді запальні вугрі, спричинені бактеріями.

Коли бактерії на вашій шкірі ростуть, це викликає запалення та призводить до появи червоних, ніжних прищів. Ці шишки, як правило, досить болючі.

4. Пустули (запальні)

Що ти бачиш

Запалені червоні прищі, наповнені жовтою або білою рідиною.

Хоча вони трохи нагадують білі вугри, вони є більшою, більш запаленою версією. Це прищик, який вийшов на голівку, утворюючи на вершині міхур, наповнений гноєм. На відміну від білого вуха, який є закупореним волосяним фолікулом, це прищик, спричинений бактеріями.

5. Кістозні вугри (запальні)

Що ти бачиш

Множинні, великі, люті прищі.

Ймовірно, ви стикаєтеся з кістозними вуграми, якщо ваші прищі великі, червоні та болючі. Це один із найважчих типів, який зазвичай виникає через гормони або генетику.

Як правило, вони можуть бути гіршими, ніж інші типи вугрів, просто тому, що вони лежать глибоко в шкірі, а закупорені пори викликають інфекцію, що робить їх болючими та повільними.

Кілька речей, які ви можете зробити, щоб тримати це під контролем, це підтримувати територію в чистоті, використовувати хімічні відлущувачі та боротися з інфекцією. Найкраще звернутися за допомогою до дерматолога, який дасть вам правильні рекомендації.

6. Чорні точки (незапальні)

Що ти бачиш

Маленькі плями темного кольору, які закупорюють пори.

Подібно до білих вугрів, чорні точки виникають через закупорку пор через накопичення бактерій, клітин шкіри та шкірного сала.

Чорні крапки мають більший отвір, що означає, що повітря може проникати та окислювати жир, який знаходиться всередині пори, роблячи його ще темнішим, і тому назва вугрів.Якщо у вас з’явилися чорні крапки, не пропускайте відлущування.


7. Сліпі прищі (незапальні)

Що ти бачиш

Тонкі нерівності під шкірою, які є болючими.

Як випливає з назви, сліпі прищі не видно оком, але ви можете їх відчути. Такий прищ лежить під шкірою, він схожий на крихітну повітряну кульку, якій нікуди подітися. Тиск продовжує зростати, через що дотик стає болючим або чутливим.

Не стискайте і не чіпайте їх, це тільки погіршить їх. Зазвичай вони зникають самі по собі через кілька днів.

Догляд за шкірою, схильною до прищів

Крок 1. Очистіть забруднення за допомогою миючого засобу (вранці та ввечері)

Догляд за шкірою - Як доглядати за проблемною шкірою?

Незалежно від вашого типу шкіри, очищення має бути першим кроком у кожному режимі догляду за шкірою.

Дуже важливо ефективно очищати шкіру двічі на день, особливо якщо у вас шкіра, схильна до вугрів. Це допомагає усунути всі забруднення, жир і бруд, які можуть закупорити пори та призвести до плям, білих або чорних крапок.

Насправді вам не потрібно використовувати засоби для вмивання, які борються з прищами, щоб очистити обличчя. Як правило, засоби для очищення від прищів сушать і діють жорстко, тому замість того, щоб лікувати обличчя, вони роблять вашу шкіру більш сприйнятливою до висипань.

Здирання шарів шкіри не врятує вас від прищів. Вам потрібно вести дуже м’яку боротьбу за допомогою м’якого миючого засобу без сульфатів який розчиняє бактерії, бруд і надлишки жиру, не стираючи шкіру та не залишаючи її подразненою.Не масажуйте та не втирайте будь-які засоби на шкіру. 


Це посилить акне.

Крок 2 – Тонер (вранці та ввечері)

Догляд за шкірою - Як доглядати за проблемною шкірою?

Наступним кроком після очищення є нанесення тоніка, щоб розкрити пори. Тоніки допомагають підготувати шкіру до наступного кроку, щоб вона могла повністю ввібрати продукти.

Тоніки також допомагають усунути надлишки жиру, боротися з плямами, чорними крапками та зволожити шкіру. Візьміть ватний диск і нанесіть кілька крапель тонера. Обережно нанесіть на обличчя та шию.В’яжучі засоби найкраще підходять для догляду за жирною шкірою, схильною до вугрів, оскільки вони призначені для видалення надлишку жиру. 


Найкращим доглядом за сухою шкірою, схильною до вугрів, є зволожуючий тонік. 


Ідеальним вибором буде включення безалкогольних продуктів до процедури догляду за чутливою шкірою, схильною до вугрів.

Примітка:

Незалежно від типу вашої шкіри, не використовуйте їх, якщо в’яжучі або тоніки зі спиртом подразнюють або пересушують шкіру.

Крок 3 – Зволоження (вранці та ввечері)

Догляд за шкірою - Як доглядати за проблемною шкірою?

Зволожена шкіра – це щаслива шкіра. Зволожуючий крем допомагає відновити, зволожити та захистити вашу шкіру.

Зволоження і без того жирної шкіри може здатися нерозумним . Навпаки, усі типи шкіри, включно з процедурою догляду за шкірою від прищів, потребують щоденного зволоження. Ви не повинні нехтувати цим кроком.

Без зволожуючого крему залози починають активно працювати, щоб компенсувати це, і виробляють надлишок жиру, що призводить до закупорювання пор і надмірно блискучої шкіри.

Після лікування прищів ваша шкіра жадає вологи. Легкий зволожуючий крем, один раз вранці та один раз увечері, зменшує сухість і лущення шкіри.

І ні, перш ніж запитати, вам не потрібен окремий нічний крем. Ваш ранковий зволожуючий крем міститиме всі необхідні інгредієнти. Змішування та поєднання занадто великої кількості активних інгредієнтів може зробити продукти неефективними, якщо інгредієнти погано поєднуються один з одним або, що ще гірше, спричинять сильне подразнення.Увечері зачекайте одну-дві хвилини, поки зволожуючий крем вбереться, перш ніж продовжити наступний крок обробки плям.


Крок 4 – Захист SPF (вранці та ввечері)

Щоденне застосування SPF не підлягає обговоренню, незалежно від типу вашої шкіри. Хоча вночі цей крок не потрібен, але вдень він обов’язковий.

Сонцезахисні креми та шкіра, схильна до вугрів, не завжди грають добре. Багато людей не використовують сонцезахисний крем, оскільки товстий СПФ зазвичай закупорює пори та викликає більше висипань. Якщо це одна з причин, чому ви уникаєте цього продукту, подумайте ще раз.

Сонцезахисні креми повинні бути невід’ємною частиною вашої процедури догляду за шкірою від прищів, оскільки багато ліків від прищів роблять вашу шкіру вразливою до сонячних променів. Крім того, ви чутливі до ознак передчасного старіння, пошкодження шкіри, розвитку раку шкіри тощо.

Сонцезахисні засоби пройшли довгий шлях від густих, жирних речовин. Доступно багато легких варіантів.

Якщо ваш зволожуючий крем містить SPF, вам не потрібен додатковий засіб SPF. Вам слід розглянути окремий продукт, якщо ваш зволожуючий крем не містить SPF.Виберіть зволожуючий крем, призначений для обличчя, а не для всього тіла. 


Сонцезахисні засоби для обличчя менш жирні.

Крок 5 – Продукт лікування (ніч)

Лікувальні продукти, створені з активними інгредієнтами, є основою будь-якого догляду за шкірою, і це крок, на якому відбувається справжня магія.

Поєднайте свій нічний догляд за шкірою, схильною до вугрів, із цілеспрямованими препаратами від прищів, наприклад точковими засобами, щоб прискорити зникнення вугрів.

Засоби для лікування прищів містять потужні інгредієнти, які зменшують прищі та освітлюють шрами.Найкраще використовувати засіб за рецептом вашого дерматолога.

Пам’ятайте, що з акне менше – це краще. Використання занадто великої кількості місцевих засобів призведе до сухості шкіри та подразнення. Крім того, прищі не зникають за одну ніч. Це процес, який вимагає величезного терпіння.

Дайте своїй шкірі достатньо часу, щоб адаптуватися до процедури догляду за шкірою, схильною до вугрів, перш ніж ви побачите результати. Якщо ви сумніваєтеся, запишіться на прийом до свого дерматолога, який допоможе вам визначити, що потрібно вашій шкірі.

Щоб помітити різницю, вам потрібно використовувати продукт протягом принаймні шести тижнів і один або два рази на день.

 • Тримайте руки подалі від обличчя
 • Тримайтеся подалі від сонця, наскільки це можливо
 • Займайтеся щодня
 • Навчіться менше відчувати стрес
 • Гідратуйте себе
 • Дотримуйтеся здорового харчування
 • Не вибирайте і не лопайте прищі
 • Міняйте простирадла хоча б раз на тиждень

Висновок

Чудова шкіра залежить не тільки від генетики, ваші щоденні звички відіграють значну роль у тому, що ви бачите в дзеркалі. Ви знаєте основні принципи: дотримуйтеся здорового харчування, пийте багато води, висипайтеся та використовуйте правильні продукти відповідно до типу шкіри. На жаль, миттєвого вирішення проблеми немає; вам потрібні терпіння та час, щоб отримати переваги.