Чому волосся швидко жирніє: 13 поширених причин

Можливо, ви занадто любите зачіску «кінський хвіст» або відчуваєте нездорову пристрасть до фастфуду.

Відразу скажемо: мити голову через два дня або навіть один – нормально. А ось якщо ви змушені робити це щодня, значить, щось пішло не так.

Ось список основних причин, чому жирніє волосся.

1. Це ваша генетична особливість

Кількість виробленого в волосяних фолікулах шкірного сала – спадковий фактор. Якщо у когось з ваших батьків або близьких родичів швидко жирніє волосся, ви могли отримати той же ген.

Що з цим робити

Прийняти як даність. Щоб волосся виглядале акуратніше, вибирайте гладкі сучасні зачіски. І намагайтеся не мити голову щодня. Чим активніше і частіше ви змиваєте жир, тим енергійніше шкіра голови намагається відновити його. А це означає, що ситуація лише погіршиться.

2. Ви живете в районі з підвищеною вологістю повітря

Це збільшує активність сальних залоз. Тому, якщо ви переїхали в місцевість з більш вологим кліматом або у вас вдома сиро, не дивуйтеся, що волосся брудняться дуже швидко.

Що з цим робити

Терміново переїжджати в регіон з нормальною вологістю. Жарт. Просто враховуйте цей фактор, підбираючи зачіску.

3. У вас проблеми з гормональним фоном

Активність сальних залоз залежить від гормонів. Особливо андрогенів і естрогенів. Якщо у вас з-за чогось змінюється гормональний фон, це майже напевно позначиться на стані волосся. До збільшення сальності найчастіше призводять:

 • прийом оральних контрацептивів (або відмову від них);
 • статеве дозрівання;
 • вагітність;
 • менопауза.

Що з цим робити

Якщо мова йде про природні періоди в житті людини, залишається одне – перечекати, поки гормони не напляшуться.

А ось якщо таких факторів начебто і немає, а сальні пасма є, порадьтеся з терапевтом або гінекологом. Можливо, лікар запропонує вам інші оральні контрацептиви замість тих, що ви приймаєте. Або запідозрить інші причини, які могли б вплинути на гормональний фон (втім, це неточно), і допоможе вам їх скорегувати.

4. У вас затяжний стрес

Гормон стресу кортизол також впливає на діяльність сальних залоз. Чим вище його рівень, тим більше сальних залоз виробляє шкіра і тим швидше брудняться волосся.

Що з цим робити

Вчитися мирним стосункам до життя. І заодно перечитати наукові рекомендації про те, як позбутися стресу.

5. У вас лупа

Сама по собі вона не винна в тому, що волосся жирніє швидше. Але може бути симптомом деяких шкірних захворювань: наприклад, екземи, псоріазу, себорейного дерматиту, які супроводжуються підвищеною активністю сальних залоз.

Що з цим робити

З’ясувати, що саме стало причиною лупи. Найефективніший спосіб зробити це – звернутися до дерматолога.

6. Ви любите розчісувати волосся

Волосяні фолікули, розташовані на шкірі голови, кожен день виробляють до 20 грамів шкірного сала. Цей жир розподіляється по волоссю: спочатку біля коріння, потім поступово сповзає по довжині. Волосся втрачають обсяг і свіжість у шкіри голови, однак їх основна маса залишається чистою як мінімум кілька днів.

Але якщо ви ретельно і багаторазово розчісуєте волосся, жир біля коренів швидко поширюється по всій довжині волосся. В результаті волосся в перший же день після миття голови може стати сальними.

Що з цим робити

Розчісувати не частіше 3-4 разів на добу.

7. Ви часто чіпаєте волосся руками

По-перше, на пальцях теж вистачає шкірного сала. По-друге, як і в попередньому пункті, частими дотиками ви допомагаєте жиру розподілятися по довжині волосся.

Що з цим робити

Позбавлятися від шкідливої звички чухати маківку або накручувати пасма на палець.

Чому волосся швидко жирніє: 13 поширених причин

8. Ви змінили зачіску або колір волосся

Швидше за все брудняться:

 • тонке, рідке волосся. Їх занадто мало, щоб поглинути або розподілити по довжині той жир, який виділяє шкіра. Тому, якщо ви недавно знебарвили або попалили волосся, це може відгукнутися підвищеною сальністю;
 • ідеально пряме волосся. В цьому випадку шкірне сало буквально стікає по кожному волоску від коренів до кінчиків. Такий шевелюрі не вистачає завитків, які могли б служити перешкодою для жиру;
 • сильно кучеряве волосся. Їх власники найчастіше страждають через жирності біля коріння. Шкірне сало не має можливості просуватися по волоссю, а тому накопичується біля самої голови.

Що з цим робити

Відновлювати якість волосся або миритися з тим, що краса вимагає жертв. Знову-таки нагадаємо: мити волосся кожен день – шкідливо! Робіть перерву хоча б в пару діб.

9. Ви миєте голову гарячою водою

Така вода змиває природну жирову захист з шкіри. Обурений епідерміс негайно починає виробляти втрачене шкірне сало в збільшених обсягах.

Що з цим робити

Слідкуйте за тим, щоб вода при митті не здавалося гарячою. Після процедури обполосніть голову прохолодною (кімнатної температури) рідиною.

10. Ви використовуєте невідповідну косметику для волосся

Шампуні, кондиціонери, маски для живлення і глибокого зволоження працюють так: створюють на кожній волосинці найтоншу плівку, яка не дозволяє волозі і поживним речовинам швидко випаровуватися. Ця плівка ускладнює волосся. Якщо вони у вас і так щільні, подібна косметика додасть їм «немитий» вид.

Що з цим робити

Вибирайте шампуні і кондиціонери по типу волосся. Після застосування промивайте шевелюру не менше 30 секунд, щоб видалити залишки косметичних засобів.

11. Ви користуєтеся феном з гарячим повітрям

Це висушує шкіру голови. Щоб утримати вологу, покрив відповідає підвищеним виробленням жиру.

Що з цим робити

Сушіть волосся на делікатній температурі, а то і зовсім встановіть режим прохолодного повітря.

12. Ви дуже туго зав`язуєте волосся

Хвіст або коса призводять до того, що шкірне сало накопичується тільки біля коріння. Тут волосся занадто мало, щоб поглинути і перерозподілити його, тому коріння швидко стають жирними.

Що з цим робити

Варіант – змінити зачіску. Якщо не хочеться, просто враховуйте цю особливість тугих хвостів і намагайтеся не розчісувати волосся по всій довжині, щоб не погіршити кінці.

13. У вас нездорове харчування

На активність сальних залоз впливають в тому числі вітаміни і мікроелементи, які ми отримуємо з їжею. Нестача вітамінів А, В, Е, D, а також цинка, нерідко призводить до підвищеного вироблення шкірного жиру.

Що з цим робити

Слідкуйте за раціоном. Перш за все в ньому має бути достатня кількість овочів і фруктів.

 • Чому волосся швидко жирніє: 13 поширених причин

  Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

  View all posts