Чому померлий не приходить уві сні: покійні не сняться до 9 і 40 днів, тлумачення в ісламі та християнстві

Сни про людей, що покинули наш світ, часто з’являються у горючих живих родичів. Але бувають випадки, коли мертві не хочуть виходити на контакт навіть у мріях. Причини та пояснення такого явища можна знайти в езотеричних та релігійних точках зору.

Чому мертві не проходять уві сні згідно з езотерикою

Засмучені по втраті батьків, дітей, родичів або друзів часто просять прийти тих уві сні. Вони хочуть отримати звістку від покійних і позбутися своїх переживань. Людина — соціальна істота, яка потребує спілкування із собі подібними. Коли йде з життя хтось із близьких, він і так хоче продовжити спілкування навіть на тонкому ментальному рівні.

Відомо, що покійні можуть виявляти свою присутність після смерті шумами в будинку, пересуванням предметів, легким торканням. Але також покійні здатні з’являтися перед внутрішнім поглядом під час сну. Деякі пішли не бажають відвідувати рідних навіть у мріях. Причин тому кілька, вони залежать від відносин між живими і мертвими досі смерті.

Чому померлий не приходить уві сні, непокоїть багатьох горючих. Люди намагаються висловити недомовлене, залагодити незавершений конфлікт чи побачитися з покійним, якого не вдалося відвідати за життя. Вони можуть прямо просити про це, ходити до церкви або на цвинтарі, дехто ризикує проводити ритуали виклику духу.

Якщо померлі не приходять уві сні, тому можуть бути такі причини:

  1. Небажання покійного турбувати людини, що горить, загострювати стан горя і втрати. Душа, яка має фізичного тіла, продовжує відчувати самі емоції, як і за життя. Вона усвідомлює, що її поява відразу після смерті може сколихнути шквал емоцій. Якщо той, хто живе, не впорається з ними, знову відчує весь біль — це здатне підірвати його здоров’я або призвести до суїциду.
  2. Досягнення душею повного спокою та умиротворення. Часто померлі за життя відчували багато болю і страждань перед смертю, або смерть принесла їм полегшення. Їм стало добре на тому світі, тож повертатися у світ живих їм немає резону чи бажання. Вони знають, що їхнім близьким нічого не загрожує, а переживання горя вимагає часу.
  3. Образа або злість на родичів, що живуть. Можливо, перед смертю виник серйозний конфлікт або накопичувалися негативні емоції через низку сполучних причин. Небіжчика могло настільки поранити це за життя, що не бажає зустрічатися з людиною навіть після смерті. Тому не показується у снах, щоб поглибити почуття провини у живого і змусити страждати ще більше.

У будь-якій причині померлі діють як живі люди. Ними керують емоції і прижиттєвий досвід, що залишився. Часто покійники приходять у сновидіння, щоб попередити про серйозні зміни у долі. Якщо такої події не передбачається – вони не будуть даремно турбувати рідних.

Відповідь релігії про те, чому покійні не приходять уві сні

Згідно з релігійною точкою зору, душа покійного знаходиться на землі до 40 днів. Перші 9 днів вона присутня поряд із близькими чи у своєму будинку. Це пояснює, чому померлий не сниться до 9 днів. Він здатний спілкуватися з тими, хто живе безпосередньо. Далі душа подорожує землею, відвідує важливі для себе місця або дивиться на нові, які не встигла побачити за життя. Далі на неї чекає суд і рішення її подальшої долі на небесах.

Християнська думка

У православному християнстві віруючі серйозно ставляться до появи образу покійного у снах. Церква наголошує, що душі померлих не завжди відвідують рідних, не бажаючи їх турбувати. Традиційно поява образу померлого означає його потребу в щирій молитві тих, хто живе, і згадуванні його доброго імені.

Небіжчик не сниться у сні з низки причин:

  • слабкий споріднений зв’язок, що переривається в останній момент смерті;
  • виконане життєве завдання, що не утримує душу на землі;
  • неможливість проникнути у сновидіння через вплив інших потойбічних сил;
  • скорбота душі про втрату життя у фізичному тілі;
  • любов і турбота про живих родичів, що залишилися;
  • несхвалення покійним дій або способу життя родича, що живе.

Християнство дотримується думки, що поява покійного в мріях має більше насторожувати горючих. Мертві не приходять уві сні, якщо вони знайшли спокій і прийняті в Царство Небесне, а їхні родичі можуть упоратися з втратою та жити далі.

Бачення ісламу

У ісламському світогляді сни посилаються Аллахом, але з них — витівки шайтана. Останній здатний принести біль та страждання, показуючи покійного його рідним. У цій релігії прийнято вважати, що душа після смерті відразу вирушає на той світ і не блукає землею.

Небіжчики не є вночі, щоб не налякати і не змусити переживати втрату знову. У поодиноких випадках померлі приходять уві сні, щоб передати важливу звістку, але після тривалого часу від дня своєї смерті.