Чому нудить мого собаку

Чому нудить мого собаку

Чому нудить мого собаку? У мого собаки пронос. Мій собака не їсть. Більшість власників, якщо ще не зустрічалися з цією проблемою, то швидше за все рано чи пізно поставить собі одне з цих питань. Однак, варто зазначити, що озвучені прояви розладу ШКТ є лише симптомами будь-якого захворювання, а важливо визначити його справжню причину. Які ж хвороби улюбленця можуть викликати ці симптоми? Як зрозуміти, що робити, щоби вчасно відреагувати на проблему? На найцікавіші питання ми і відповімо в нашій статті.

Блювота та регургітація: відмінності

Перш ніж ми перейдемо до причин, які можуть викликати у собаки блювання, визначимо різницю між блюванням та регургітацією. Коли собак нудота, вони примусово спорожняють вміст шлунка. Як правило, до цього можна помітити у собаки слинотечу, скорочення м’язів живота – як у людей.

Регургітація – це пасивний рух, який видаляє неперетравлену їжу та рідину. На відміну від блювання, ознаками регургітації є утруднене дихання та кашель. Регургітовані речовини не перетравлюються і на виході можуть зберігати циліндричну форму стравоходу.

Власники зі стажем знають, що блювання у собак не рідкість. Іноді у абсолютно здорового собаки без видимої причини може виявитись цей симптом, проте без продовження. Причиною такої одноразової нудоти собаки може бути занадто швидке заковтування їжі або, наприклад, вона могла наїстися трави під час прогулянки. Це два приклади, коли можна не бити на сполох.

Як визначити, коли потрібно турбуватися? Швидше за все ветеринарний лікар підтвердить, що одноразове блювання без продовження і якихось ще додаткових симптомів не привід для сильних переживань, проте, якщо йдеться про безперервне, рясне, хронічне блювання з супутніми симптомами, такими як лихоманка, апатія, анімія, заходи. І найкращим рішенням у цьому випадку буде звернутися до ветеринарного лікаря для консультації та очного огляду.

Причини виникнення блювоти

Блювота може бути симптомом багатьох захворювань, розладів та ускладнень. Наприклад, таких як:

  • Гострий гастроентерит – запалення шлунка, яке може бути викликане різними факторами, наприклад, інфекції в шлунково-кишковому тракті, проковтування сторонніх предметів; отруєння токсинами та отрутами, харчова алергія, стрес.
  • Коліт – запалення товстої кишки (гостре чи хронічне). Причинами можуть бути гельмінти, часті зміни раціону, непереносимість компонентів їжі, сторонні предмети.
  • Панкреатит – справжня причина появи цього захворювання часто залишається невідомою. Фактично це запалення підшлункової залози.
  • Ниркова або печінкова недостатність – так як і нирки, і печінка є органами, що фільтрують, навіть часткове порушення їх функції може призводити до інтоксикації всього організму і як прояв інтоксикації – блювання.
  • Екзокринна недостатність підшлункової залози – фактично дефіцит панкреатичних ферментів, що ускладнює нормальне перетравлення їжі. Провокує запалення у тонкому кишечнику, постійну діарею. Вихованці через брак необхідних нутрієнтів втрачають вагу.

Як діагностувати справжню причину блювання?

Ветеринарних лікарів часто порівнюють із педіатрами, оскільки тварини, як і маленькі діти не вміють говорити, за них говорять батьки. У випадках, коли йдеться про гостру блювоту, пронос, відмову від корму дуже важливим фактором буде і вірне визначення причини. Це дозволить найбільш оперативно надати необхідну допомогу. Тому для досягнення добрих результатів велике значення має те, наскільки власники відкриті зі своїм ветеринарним лікарем. Щоб допомогти ветеринару звузити «коло» підозр, важливо розповісти, що відбувалося з вихованцем, зберегти послідовність наростаючих симптомів, якщо їх кілька. Наприклад, якщо Ви гуляли в спекотний день або собака в такий же спекотний день чекала на Вас в машині, швидше за все у неї тепловий удар, в такому випадку це буде одна тактика лікування. Якщо собака побував на розвідці в сміттєвому баку, швидше за все, причина в отруєнні або проковтуванні сторонніх предметів, тактика буде інша. Або, якщо від великого кохання вихованець часто балується сиром, ковбасою та іншими жирними продуктами, у вихованця можуть розвинутися хронічні патології, наприклад, панкреатит.

Харчування та лікування

Збій у роботі травної системи досить поширене явище. У більшості випадків не потребує особливої допомоги. Однак іноді трапляється так, що вихованцю для підтримки здоров’я необхідний спеціальний корм, який в залежності від проблеми підтримуватиме улюбленця при його хворобливому стані. Вибір раціону дуже важливий, щоб допомогти вирішити проблеми із ШКТ. Як правило, для встановлення діагнозу лікар може призначити додаткові дослідження крові (загальний клінічний аналіз та біохімічний аналіз крові). Крім лабораторних методів діагностики можуть знадобитися УЗД, гастроскопія або рентген, а може бути й разом. Після встановлення діагнозу ветеринарним лікарем призначається лікування, яке крім лікарських засобів, як правило включає і застосування дієти. Найчастіше спеціальний раціон допомагає вихованцю швидше впоратися з недугою. Іноді одним кормом можна вирішити проблему.

Для підтримки здоров’я шлунково-кишкового тракту в лінійці Hill’s є кілька раціонів.

Чому нудить мого собакуЧому нудить мого собаку

Перша допомога при розладах шлунково-кишкового тракту

Корм Hill’s Prescription Diet i/d для собак сухий з куркою спеціально розроблений раціон, для відновлення ШКТ, з клінічно доведеним ефектом. Це високоперетравлюваний раціон, який завдяки своєму складу сприяє засвоєнню нутрієнтів у вихованця, що при проблемах з шлунково-кишковим трактом складно, але просто необхідно для підтримки здоров’я всього організму. Корм містить високу кількість натуральних антиоксидантів – речовин, які здатні блокувати процеси окислення, які ініціюють вільні радикали (молекули окислювачі), атакуючи нормальну клітину. Це мікрокартина того, що відбувається з вихованцем, вона не помітна неозброєним оком. Проте з макрокартиною більшість знайомі, цей процес, що відбувається на клітинному рівні, проявляється як блювання, діарея, апатія, відсутність апетиту. Розрив цього явища сприяє одужанню вихованця. За рахунок якості та високої перетравності інгредієнтів корм підходить і для годування щенят.

вміст білка – 22.7%; жиру -12,8%.

Харчування для корисної мікробіоти

Корм Hill’s Prescription Diet Gastrointestinal Biome для собак. Дієтологи та ветеринарні фахівці Hill’s розробили унікальний у своєму роді раціон Hill’s Prescription Diet Gastrointestinal Biome з передовою технологією інгредієнтів ActivBiome+. Цей раціон активно підтримує регулярний нормальний випорожнення та сприяє зниженню ризику порушення травлення в майбутньому, оскільки корм живить мікробіом кишечника. З’являється все більше доказів того, що кишковий мікробіом, що є сукупністю мікроорганізмів, до складу яких входять бактерії, віруси, найпростіші та гриби, що мешкають у шлунково-кишковому тракті, відіграє ключову роль при захворюваннях ШКТ. Ми знаємо, що пацієнти з гострою та хронічною діареєю мають менш різноманітний мікробіом, ніж здорові тварини, а також нижчі концентрації корисних бактерій, важливих для виробництва метаболітів жирних кислот (таких як Омега-3 та Омега-6), які необхідні для відновлення та загоєння кишечника. Харчування грає роль боротьби з цим дисбіозом. Клінічно доведено Hill’s Prescription Diet Gastrointestinal Biome допомагає змінити рідке випорожнення на оформлений за 24 години. Дія корму спрямована на довгостроковий ефект.

вміст білка – 21.0%; жиру – 13.4%

Як допомогти собакам дрібних порід під час стресу?

Корм Hill’s Prescription Diet i/d Stress Mini для собак знахідка для власників дрібних порід собак, які через свої фізіологічні особливості, на жаль, найчастіше страждають на проблеми з ШКТ на тлі стресу. Корм відповідає потребам собак при проблемах із ШКТ, це легкозасвоюваний раціон, збагачений клітковиною для зростання корисної мікробіоти кишечника, містить імбир, який заспокоює травлення та запатентовану анти-стрес формулу для контролю стресу.

Вміст білка – 23,3%; жиру – 7.8%

Корм із низьким вмістом жиру

Корм Hill’s Prescription Diet i/d Low Fat. З різних причин, трапляється так, що перетравлення жиру в ШКТ у вихованця стає складністю. Для підтримки здоров’я тварин при цій проблемі необхідний раціон із низьким вмістом жиру. У такому випадку підходить корм Hill’s Prescription Diet Low Fat з низьким вмістом жиру, який сприяє відновленню ШКТ. Як це працює? Імбир заспокоює ШКТ, полегшуючи травлення їжі. Високі рівні Омега-3 жирних кислот розривають цикл запалення і позитивно впливають на роботу ШКТ. Пребіотичні волокна сприяють зростанню корисної мікробіоти кишківника.

Вміст білка – 23,2%; жиру – 7.8%

Дуже часто власники губляться і не знають, коли і на який раціон найкраще перекладати з дієти. Для вибору раціону, визначення тривалості застосування та можливості переходу на повсякденний корм, для запобігання можливим ускладненням, завжди краще звертатися до ветеринарного лікаря. Якщо все ж таки переклад на повсякденний корм рекомендований ветеринарним лікарем, ми рекомендуємо переводити на корм Hill’s Science Plan Sensitive Stomach & Skin для дорослих собак дрібних порід з куркою або Hill’s Science Plan Sensitive Stomach & Skin для дорослих собак середніх порід з куркою.

Статтю підготовлено експертом Hill’s, ветеринарним консультантом.