Біотин – Чи прискорює біотин ріст волосся?

Ріст волосся – це нескінченна проблема, незалежно від віку чи статі. Хоча швидкість росту волосся різна від людини до людини, такі інгредієнти, як біотин, можуть її прискорити.

Відомо, що біотин, який є компонентом сімейства вітамінів групи B, має багато переваг, і одним із них є прискорення росту волосся.

Давайте детально розглянемо, як біотин сприяє росту волосся та як максимізувати його користь.

Що таке біотин?

Біотин - Чи прискорює біотин ріст волосся?

Біотин, також відомий як вітамін Н, належить до дуже корисної групи вітамінів групи В. Це водорозчинний вітамін, який допомагає організму перетворювати певні види поживних речовин в енергію. Він досить популярний завдяки своїй користі для волосся та шкіри. Біотин також корисний для ваших нігтів.

Якщо вашому організму не вистачає біотину, ви можете зіткнутися з втратою волосся та такими проблемами, як червоні висипання на шкірі, зламані нігті тощо. Хоча кількість біотину, яку ви отримуєте зі свого щоденного раціону, достатня для ваших потреб у здоров’ї, багато людей приймають біотинові добавки для додаткових переваг . Це може бути корисним для вашого загального здоров’я, а може й ні. Ось чому ви повинні знати, коли і як використовувати біотин.

Що біотин робить для вашого волосся?

Кератин – це білок, який утворює основу вашого волосся, нігтів і шкіри. Біотин підтримує структуру кератину у вашому тілі та впливає на неї. Незважаючи на численні дослідження, проведені для того, щоб зрозуміти, як саме біотин прискорює ріст волосся, було знайдено обмежені докази.

Подвійне сліпе дослідження було проведено в 2015 році за участю жінок з проблемами витончення волосся. Їм двічі на день протягом 90 днів давали пероральний морський протеїн (що містить біотин). Були зроблені зображення шкіри голови до та після дозування MPS. Спостерігався значний ріст волосся та зменшення випадання.

Інше подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження показало ті ж результати. Учасники дослідження спостерігали ріст волосся після вживання пероральної добавки (містить біотин).Низька кількість біотину, яка може бути спричинена неправильним харчуванням, може спричинити сухість шкіри голови або дерматит. 


Брак біотину в організмі може зробити ваше волосся ламким.

Скільки біотину потрібно для росту волосся?

Хоча дефіцит біотину викликає випадіння волосся та інші проблеми зі шкірою, його дефіцит не є поширеним явищем. Ось чому Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США не оголосило добову дозу біотину. Рекомендована дієтична норма (RDA) залежить від вашого віку, статі та загального стану здоров’я. Але експерти з питань волосся запропонували дозу біотину для росту волосся, як зазначено нижче:Вік


Дозування


До 3 років


10-20 мкг


від 4 до 6 років


25 мкг


від 7 до 10 років


30 мкг


Вище 10 років


30-100 мкг

Вагітним жінкам і жінкам, які годують грудьми, рекомендовані більш високі дози біотину. Вам потрібно проконсультуватися з лікарем, щоб отримати пропозицію щодо щоденного споживання біотину. Ваша щоденна доза біотину може бути отримана з вашого споживання їжі або ви можете приймати біотинові добавки.

Біотин - Чи прискорює біотин ріст волосся?

Як використовувати біотин для росту волосся?

Біотин з їжі

Зазвичай ви отримуєте звичайну дозу біотину з регулярного споживання їжі. Якщо ви хочете збільшити кількість біотину в організмі, ви можете додати продукти, багаті на нього.

До них належать:

 • Жовток
 • Горіхи, такі як волоські, арахіс і мигдаль.
 • М’ясо, особливо печінка і нирки
 • Цільного зерна
 • Цвітна капуста
 • гриби
 • Банани
 • Солодка картопля
 • Брокколі
 • авокадо
 • Дріжджі

Біотинові добавки

Ви можете придбати біотинові добавки без рецепта в будь-якому медичному магазині. Вони доступні як у формі капсул, так і в таблетках. Перед прийомом будь-яких добавок проконсультуйтеся з лікарем.

Переваги біотину

Окрім того, що біотин корисний для волосся, він також має багато інших переваг. Це,

1. Добре для вагітних

Біотин впливає на ріст ембріона під час вагітності. Багато хто стверджує, що споживання біотину робить дітей здоровими. Більшість вагітних жінок страждають від дефіциту біотину, що часто призводить до втрати волосся після пологів. Прийом пренатальних добавок, які містять біотин і фолієву кислоту, може допомогти у внутрішньоутробному розвитку.

2. Контролює симптоми діабету

Дослідження показують, що поєднання біотину та хрому може полегшити симптоми діабету. Прийом біотину може контролювати нервові болі, викликані діабетом, і підтримувати рівень цукру в крові. Крім того, біотин покращує контроль глікемії.

3. Покращує здоров’я вашого серця

Біотин впливає на товщину ваших артерій, що може призвести до зниження артеріального тиску. Поєднання біотину та хрому контролює рівень холестерину в крові, що знижує ризик серцево-судинних захворювань.

4. Допомагає схуднути

Поєднання біотину і хрому має масу переваг. Це допомагає впоратися з ожирінням. Оскільки ожиріння пов’язане з тригліцеридами, комбінація знижує рівень тригліцеридів.

5. Підвищує імунітет

Біотин допомагає організму виробляти лейкоцити, які формують міцну імунну систему. Якщо у вас низький рівень біотину, це може знизити кількість антитіл у вашому організмі, що призведе до погіршення імунітету.

Побічні ефекти та ризики біотину

Хоча багата біотином їжа не має жодних ризиків, є незначні побічні ефекти біотинових добавок. До них відносяться нудота, судоми та діарея. Однак ви можете зменшити їх, якщо споживаєте біотинові добавки з їжею. Також можуть виникнути проблеми з нирками та проблеми з виділенням інсуліну.

Завжди проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати будь-яку добавку біотину. Крім того, якщо ви приймаєте будь-які інші ліки, запитайте свого лікаря, чи безпечно приймати добавку біотину разом із цим конкретним ліками.

Будучи водорозчинним вітаміном, будь-який додатковий біотин у вашому організмі буде вимиватися через вашу сечу. Таким чином, є менший шанс передозування біотину. Тим не менш, якщо ви помітили раптову появу шкірного висипу після збільшення споживання біотину, негайно проконсультуйтеся з лікарем.

Симптоми передозування біотину

 • Низький рівень вітаміну С і вітаміну B-6
 • Високий рівень цукру в крові
 • Зниження вироблення інсуліну

Скільки часу потрібно для дії біотину на волосся?

Згідно з дослідженнями, це займає мінімум 90 днів. Але це повністю залежить від поточного стану вашого волосся та дози біотину. Якщо ви приймаєте більшу дозу біотину, ви можете побачити результат швидше. Крім того, оскільки цей вітамін не зберігається в організмі, його потрібно щодня поповнювати через свій раціон, щоб ви побачили результати.

Чи можна наносити біотин безпосередньо на волосся?

Продукти для волосся, що містять біотин, такі як шампунь, олія для волосся та лак для волосся, доступні у вільному продажу. Ви можете наносити їх безпосередньо на волосся. Ви також можете застосовувати натуральні інгредієнти, багаті біотином, такі як мигдальне масло, масло авокадо тощо.

Біотин проти фолієвої кислоти: що краще для росту волосся?

Було проведено кілька досліджень біотину з позитивними результатами. Незважаючи на те, що його точну роль у зростанні волосся ще потрібно дослідити, дослідження довели, що біотин впливає на ріст волосся.

З іншого боку, дослідники припускають, що фолієва кислота не надто прискорює ріст волосся. Проспективне аналітичне контрольоване дослідження проводилося на 52 чоловіках із передчасним сивим волоссям і дефіцитом фолієвої кислоти. Немає достатньо доказів на підтримку зв’язку між фолієвою кислотою та ростом волосся.

Висновок

Якщо у вас проблеми з випаданням волосся, то причиною може бути дефіцит біотину. Правильне споживання біотину може допомогти вашому волоссю відрости. Хоча вашої щоденної дієти має бути достатньо, ви можете збільшити кількість споживання біотину, хоча й багаті біотином продукти або добавки. Дослідження показують, що підвищена кількість біотину може зробити ваше волосся густим і блискучим. Але перед цим визначте свій тип волосся та проконсультуйтеся з лікарем для індивідуального лікування.