БДСМ: хто цим займається і чи варто пробувати

Жорсткі сексуальні практики часто вважаються збоченням, а їх прихильники – людьми з психічними відхиленнями.

Але останнім часом наука ставить під сумнів ці тези. Інфія з’ясував, так чи нездорові прихильники БДСМ і яку користь вони отримують від такого виду відносин.

Що таке БДСМ

Абревіатура БДСМ розшифровується так:БД – бандаж і дисципліна;ДС – домінант і сабміссів (панування і підпорядкування);СМ – садомазохізм.Таким чином, в загальному вигляді під БДСМ підпадають сексуальні практики, засновані на обміні владою та пов’язані з позбавленням рухливості, заподіянням болю і приниженням. Все й одразу не обов’язково, але одна умова виконується завжди: перераховані дії носять добровільний характер.Звідси і виникає хвилюче питання: хто в здоровому глузді погодиться на приниження і катування?

Відхилення чи ні?

Відповідно до діючої Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-10), садомазохізм вважається розладом сексуальної переваги (він включений в перелік психічних розладів і розладів поведінки). Але сучасні дослідження все частіше свідчать про те, що люди, практикуючі БДСМ, не мають особливих проблем з психікою.Зокрема, дослідження 2006 року показало, що практикуючі БДСМ страждали від депресії, тривоги, обсесивно-компульсивного та посттравматичного розладів, а також від психологічного садизму і мазохізму не більш інших. Правда, показники нарцисизму і симптомів дисоціативних розладів у цієї групи були вищі за середні.Проте психолог Памела Конноллі (Pamela Connolly), що проводила дослідження, уклала: думка про те, що в основі БДСМ-практик лежить психопатологія, спірно.Масштабне дослідження 2008 року, проведене в Австралії, повинно було з’ясувати, чи пов’язана пристрасть до БДСМ з сексуальним примусом в минулому, а також з іншими сексуальними або психологічними проблемами. Але і на цей раз зв’язок не був встановлений.Вчені прийшли до висновку, що БДСМ – це просто сексуальний інтерес або субкультура, більшість прихильників якої не були жертвами насильства і не відчували проблем в «звичайному» сексі.Більш свіже дослідження 2013 році, ставило метою визначити, якими головними психологічними характеристиками володіють практикуючі БДСМ. З’ясувалося, що в порівнянні з іншими вони мали навіть більш сприятливі показники.Наприклад, ці люди виявилися менш невротичними, більш відкритими до нового досвіду і схильними до екстраверсії, а також відчували себе благополучніше, ніж представники контрольної групи. Один недолік у них виявити все-таки вдалося: вони були менш поступливими. Треба відзначити, що показники домінантів, як правило, були краще, ніж у сабміссівів. І все ж вчені зробили висновок, що БДСМ-практики не варто розглядати як спосіб прояву психопатології.З усього сказаного, звичайно, не випливає, що саме БДСМ робить людей щасливими або відкритими. Який ефект від практик, показало наступне дослідження.

У чому плюси БДСМ

Американські вчені з’ясували. що у людей, що займаються БДСМ, знижується рівень психологічного стресу, поліпшується настрій і підвищується сексуальне збудження.Але, мабуть, найцікавіша їхня знахідка – практикуючі входять в стан зміненої свідомості.Правда, відчуття у домінантів і сабміссівів виявляються різними. Перші впадають в приємний стан повної концентрації на процесі і втрати самосвідомості (за рахунок злиття з діяльністю). Його можна порівняти зі станом потоку, описаним психологом Міхаєм Чіксентміхайі (Mihaly Csikszentmihalyi). Другі, навпаки, відчувають повне розслаблення, миролюбність і відчуття життя в теперішньому моменті.

Чи варто спробувати БДСМ

Описані ефекти важко назвати привабливими. Чи означає це, що вам негайно потрібно взятися за батіг?Треба розуміти, що в дослідженнях беруть участь люди, вже практикуючі БДСМ. Тобто, швидше за все, позитивний ефект виникає у тих, хто спочатку цікавиться таким видом сексуального взаємодії. Інша справа, якщо ви маєте відповідні бажання або фантазії. Тоді привід задуматися про їх реалізацію є.При цьому потрібно пам’ятати про важливу умову: злагоді партнера. Багато практикуючих відзначають, що БДСМ підсилює близькість і довіру в парі. Однак це можливо, тільки якщо люди заздалегідь обумовлюють межі дозволеного і не порушують їх.І останній важливий момент. Якщо ви тільки плануєте зануритися в світ нових задоволень, почніть з чогось простого і безпечного: легкі ляпаси або простиі зв’язування. Так у вас буде можливість зрозуміти, наскільки вам все це цікаво і потрібно рухатися далі. А заодно уникнути зайвих фізичних і душевних травм.

  • БДСМ: хто цим займається і чи варто пробувати

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts