8 ознак, що ваші стосунки вже не варто рятувати

Не всім парам судилося бути разом. Головне – вчасно це зрозуміти.

Навіть найміцніші пари іноді переживають непрості часи і замислюються про розставання. Точку кипіння кожен визначає для себе сам. Але ось кілька тривожних дзвіночків, які вказують, що врятувати відносини, швидше за все, не вдасться.

1. Вас газлайтять

Газлайтинг – слово, до якого не можна підібрати аналог у українській мові, а тому доводиться використовувати оригінальний термін Definition of gaslight. Це форма психологічного насильства, коли одна людина намагається переконати іншу, в тому що та неадекватна, надмірно чутлива, бачить світ спотвореним.

Типові фрази в арсеналі газлайтера: «Ти перебільшуєш», «Тобі просто здалося! Ти все не так зрозумів (ла)! »,« Не треба так нервувати! Тобі слова не скажи! »,« Ні, я б такого ніколи не сказав (ла), навіщо ти вигадуєш? ». Іноді все це говориться спеціально, щоб дестабілізувати жертву, позбавити її впевненості у власній адекватності і зробити більш покірною. Так зазвичай надходять нарциси, психопати і просто маніпулятори.

В інших випадках людина газлайтить свого партнера підсвідомо, сама того не помічаючи, – тому що не хоче визнати, що була неправа.

Як би там не було, результат цих маніпуляцій може бути дуже сумним.

Жертви газлайтинга іноді переживають комплекс симптомів, схожих з ознаками посттравматичного стресового розладу. А в найважчих випадках справа може закінчитись самогубством.

Відносини, в яких одна людина регулярно вдається до подібних маніпуляцій, рідко бувають здоровими. І врятувати їх, швидше за все, не вийде.

2. У відносинах зацікавлені тільки ви

Буває так, що у пари є проблеми і непорозуміння, але розрулити це намагається тільки хтось один. Читає статті та книги про відносини, постійно намагається обговорити ситуацію, йде на поступки, пропонує піти до сімейного психотерапевта. А другий рівноцінний учасник конфлікту не робить нічого. І взагалі всім своїм виглядом демонструє, що йому, в взагалі, все одно – хай все буде як буде.

Уявіть, що ви разом з бізнес-партнером відкрили спільну справу, але в підсумку працюєте і вкладаєте гроші тільки ви, а він нічого не робить. Швидше за все, довго ви це терпіти не станете.

Відносини теж спільна справа, яка вимагає зацікавленості обох сторін.

А якщо це не так, значить, у пари просто немає майбутнього.

3. Ви відчуваєте огиду

Не можете без здригання поцілувати цю людину, не хочете, щоб він вас обіймав. Вас нескінченно дратує все, що робить і говорить ваша половина. Навіть просто знаходитися поруч – і то бридко. Деякі психологи рахують презирство головною ознакою того, що відносини підійшли до кінця і боротися вже немає за що. Тому що там, де з’явилися такі почуття, не буде місця любові, розуміння і навіть симпатії.

4. Ви не можете покластися на свого партнера

Таку людину можна добре описати одним словом: ненадійний. Він бреше, пропадає в ті моменти, коли найбільше вам потрібен, витрачає за вашою спиною загальні гроші, постійно вплутується в якісь неприємні історії. І ви точно знаєте, що у важкі періоди покластися на цю людину не можна: буде великою удачею, якщо він хоча б не підкине вам ще більше проблем.

Спроби зберегти такі відносини з часом приведуть вас в глухий кут.

У світі і так занадто багато нестабільності, і це одна з причин, чому сучасні люди постійно живуть в стресі. У відносинах ми шукаємо спокій, комфорт і впевненість у завтрашньому дні. І не варто витрачати час і сили на того, хто не може всього цього дати.

5. Ви не раз зраджували один одному

Або зраджував хтось один. Головне тут ось що: одноразову зраду – сексуальну або емоційну – ще можна в деяких випадках порахувати помилкою. Хоча тут, звичайно, кожен повинен вирішувати сам. Але якщо зради трапляються регулярно – і при цьому відносини не замислювалися як вільні, значить, у пари проблеми.

Виходить, що формально ці люди разом, але сплять, дружать і діляться емоціями з кимось іншим. А значить, від відносин тут нічого не залишилося і зберігати вже, на жаль, нічого.

6. Через відносин страждають інші сфери вашого життя

Наприклад, партнер змушує вас кинути улюблену роботу, не дає займатися хобі і розвиватися. Через нього ви сваритесь з друзями або батьками, нервуєте, погано спите, втрачаєте здоров’я. Все це можна віднести до ознак емоційного насильства.

Але буває і так, що люди не хочуть заподіяти один одному шкоди, але їхні стосунки все одно йдуть врозріз з розвитком або заважають душевному благополуччю. Наприклад, одному запропонували роботу за кордоном, а іншому, щоб поїхати туди, доведеться відмовитися від успішної кар’єри. Або один в холодному кліматі постійно хворіє і хоче перебратися куди-небудь на південь, а інший фізично не виносить спеку.

Якщо при цьому люди один одного люблять і відносини у них міцні, можна спробувати знайти вихід.

А ось коли союз вже на межі розпаду, такі розбіжності, швидше за все, стануть останньою краплею.

7. Вас уникають

Ви помічаєте, що ваша половина більше не хоче проводити з вами час. Людина стала холодною і потайною, майже нічим з вами не ділиться, йде від розмов. По всьому видно, що вона вибудовує якусь своє, відокремлене життя і не хоче вас в нього пускати. І справа не обов’язково в тому, що у нього з’явився хтось інший.

Просто почуття закінчилися і далі він хоче йти один, навіть якщо сам цього ще не усвідомлює. А якщо людина вибудувала між вами стіну, пробитися крізь неї вже навряд чи вийде.

8. Вам складно відкритися

Ви не можете поговорити зі своєю половиною по душах. Чи не хочете обговорювати проблеми у ваших стосунках. Чи відчуваєте скутість, дискомфорт і відторгнення при думці про те, щоб поділитися з людиною своїми переживаннями. Все частіше мовчите і приховуєте.

Можливо, так відбувається, тому що партнер вас не підтримує, знецінює і критикує. Або ви не довіряєте йому, бо він здатний розбовтати ваші таємниці або використовувати їх проти вас. А може бути, ви просто вже не відчуваєте потреби бути відвертим з цією конкретною людиною.

У будь-якому випадку симптом досить тривожний: здорові відносини будуються на відкритості і довірі.

Там, де цього немає, вже складно щось поправити.

Природно, ніякі ідеї або поради не повинні бути керівництвом до дії – тільки приводом для роздумів. Єдина ситуація, в якій вам точно слід розірвати відносини, і як можна швидше, – це коли вашому житті і здоров’ю загрожує небезпека. Фізичне насильство, погрози або переслідування однозначно сигналізують про те, що відносини врятувати не можна. В інших випадках все ще можна виправити.