8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

У багатьох країнах жінки все частіше відмовляються виглядати, як фотомоделі, приймаючи своє тіло недосконалим. Але всі знають, що здоровий спосіб життя – це добре. А коли наше тіло стає більше норми, ми гірко роздумуємо про те, що розпустили себе, і починаємо терміново худнути. Але існують країни, де не те що не прагнуть позбутися від зайвих кілограмів, а навпаки, радіють тому, що вони є.

Ми поринули в світ краси тіла і з’ясували, де пишні дами в особливій пошані, з чим це пов’язано і як різняться стандарти краси в різних куточках планети. А в кінці вас чекає бонус про те, як живеться красуням однією з найрозвиненіших країн світу.

8. Греція

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

У цій країні, де люди завжди розслаблені і нікуди не поспішають, люблять великих жінок. Мода модою, але історію нікуди не дінеш: незважаючи на вражаюче античне минуле, життя греків було не таким вже і райдужним. У країни було багато важких періодів, в тому числі війни і голод. Таке ні для кого не проходить даром.

Завдяки цим факторам, асоціація «повнота дорівнює краса» до сих пір зберігається. Здорова, і відповідно, красива людина – це людина з животиком.

7. Мексика

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

Мексиканські жінки – гарячі красуні з виразними очима і привабливими формами. Тут своє бачення краси, і невелика повнота – її важлива складова. Все легко пояснюється: історично склалося, що життя в Мексиці не було спокійним і ситним, тому жінка з пишними формами досі символізує собою достаток і благополуччя.

Правда, є шанс, що такий стан речей зміниться: в країну прийшов сучасний перероблений фастфуд з супутніми трансжирами – і в Мексиці з’явилася проблема ожиріння. Так що надмірна повнота вже не виглядає такою привабливою, адже тепер ролі міняються: тільки забезпечені люди можуть дозволити собі харчуватися здоровою їжею.

6. Афганістан

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

В Афганістані вважається, що повна жінка може народити більше здорових дітей, ніж худорлява: в країні суворий клімат і не найлегші економічні умови, тому тут живуть за принципом «там, де худий помре, повний лише схудне». За рахунок цього округлі форми і пухке обличчя, видніється з-під паранджі, автоматично додає очок будь якій дівчині на виданні.

5. Самоа

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

На острові Самоа прихильні пишним формам. Парадоксально, але це обумовлено небагатим життям: самоанці споконвіку намагалися підкріпитися про запас, якщо була така можливість. Упродовж віків накопичення додаткових калорій перейшло на генний рівень: організм самоанцям з великим небажанням розлучається із зайвими кілограмами.

В останні півстоліття в Самоа стали імпортувати все більше перероблених продуктів з високим вмістом жиру. Це призвело до того, що зараз тут один з найвищих показників ожиріння в світі. Однак самоанці не журяться: повні жінки тут вважаються красивими і більш плідними.

4. ПАР

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

У Південній Африці повні люди теж виділяються з натовпу, причому проводжають їх захопленими або заздрісними поглядами. Якщо повний, значить ситий і живе в достатку.

Але є й інша причина, по якій повнота стала більш жаданою, ніж раніше: в Південній Африці дуже багато випадків захворювання на СНІД, а ця хвороба не дарує пишних форм. Тому тепер тут виникла асоціація, що повна людина – це здорова людина.

3. Саудівська Аравія

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

В арабському соціумі вважається, що повнота – це ознака краси і високого соціального становища. Крім того, огрядність тут – в якомусь роді наслідок спекотного клімату, так як шалена спека викликає бажання якомога менше рухатися. Додамо сюди фастфуд, що з’явився в країні: в результаті проблема ожиріння різко стала дуже актуальною.

У Саудівській Аравії не вітається спорт, особливо для жінок. І тим не менше зараз тут з’являються проекти зі створення фітнес-клубів для жінок. Але пані не поспішають туди: їм не подобається ідея скидання ваги за допомогою фізичних вправ. Крім того, вони бояться, що замість жиру у них з’являться незначні м’язи: тоді вся краса зникне.

До речі, справедливості заради варто відзначити, що 74% жінок Саудівської Аравії задоволені своїм зовнішнім виглядом і нічого не стали б міняти. Тоді як в США і розвинених європейських країнах своїм тілом досить лише трохи більше 50% жінок.

2. Об’єднані Арабські Емірати

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

Вже де-де, а в цій країні прогрес йде вперед семимильними кроками. Численні стрункі і стильні красуні ведуть блоги в інстаграмі, і, дивлячись на них, здається, що в ОАЕ всі такі ж витончені і майстерно нафарбовані. Однак віковий звичай не так вже просто стерти: в менш світських колах повнота все ще вважається ознакою здоров’я і краси. Бути пишечкою в ОАЕ нормально і природно.

І це добре видно в дослідженні, проведеному серед жителів. Було виявлено, що близько 75% опитаних вважають, що у них зовсім нормальна вага. Але офіційні дані показали, що тільки у 30% від загального числа тих, хто брав участь в дослідженні, маса тіла була в межах норми.

1. Бразилія

8 країн, де зайву вагу вважають ознакою справжньої краси

Красива бразилійка – це жінка, яку, як то кажуть, є за що взяти, і це «що» має бути дуже опуклим і перебувати трохи нижче спини. На додачу до вражаючої попи може додаватися ще добра сотня кілограмів, але це нікого не бентежить. Бразилійки пишаються своїми формами, і їх чоловіки всіляко підтримують це.

Тут повнота – результат історичної спадщини. Пару століть назад в Бразилії процвітало рабовласництво. Перед тим як відправитися на плантацію, раби намагалися з’їсти якомога більше ситної їжі, щоб були сили для важкої праці. Зараз рабовласництва немає, а бажання смачно, багато і ситно їсти залишилося.

Бонус:

Деякі люди страждають від ожиріння, приймаючи його за красу. Але в Південній Кореї все навпаки. У цій розвиненій країні боді позитив явно не в пошані. Красиве тіло повинно бути витончено тонким. Але дивує не це, а те, що всі повинні бути однаково ідеальними.

Очевидці стверджують, що в модних магазинах одягу можна зустріти формат «один розмір підходить всім». Власники магазинів кажуть, що якщо вам не підходить якась річ, то «ви повинні голодувати, поки вона не підійде». При цьому молодих людей з надмірною вагою чимало, але вони явно одягаються в менш модних магазинах.