ᐈ 10 найбільших армій світу – великі армії – самі великі 2024

Реальність така, що управління державою вимагає наявності армії для захисту її кордонів. Окрім цієї базової потреби, великі країни мають військову міць, що значно перевищує потребу в захисті. Найбільші армії світу здатні знищити деяких своїх сусідів і, можливо, навіть увесь світ.

Розмір збройних сил країни визначається кількома факторами:

  • Кількість особового складу
  • Потужність і кількість великого озброєння
  • Розмір і кількість транспортних засобів

Найважливішим показником військової сили може бути військовий бюджет країни. Країни, які мають найбільше коштів, можуть купувати або створювати найсучасніше озброєння, що може суттєво компенсувати дефіцит особового складу.

10. Армія Єгипту

Активний персонал: 1,33 мільйона


Військово-морський флот: 245 кораблів


Літаки: 1132


Бюджет: 4,4 млрд доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Стара єгипетська імперія була домінуючою силою на Близькому Сході. Сучасні єгипетські збройні сили беруть участь в основному в конфліктах з Ізраїлем, а також в інших конфліктах на африканському континенті. Зовсім недавно Єгипет пережив революцію проти тодішнього президента Хосні Мубарака. Єгипетські військові взяли під свій контроль країну, доки не було встановлено демократично обраного керівництва.

Чи знаєте ви?

Сполучені Штати надають фінансову та іншу допомогу єгипетським військовим в рамках мирної угоди між Ізраїлем та Єгиптом.

9. Армія Німеччини

Активний персонал: 210 000


Військово-морський флот: 65 кораблів


Літаки: 698


Бюджет: $39,2 млрд.

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Бундесвер, збройні сили Німеччини, є другою за величиною військовою силою на європейському континенті і в ЄС. Хоча німецькі збройні сили не мають вражаючої чисельності військово-морського флоту і особового складу, вони дуже добре фінансуються. Їхнє озброєння і транспортні засоби є найсучаснішими, і вони модернізують свою армію.

Бундесвер діє в координації зі своїми партнерами в Організації Північноамериканського договору (НАТО) та Європейському Союзі.

Чи знаєте ви?

Конституція Німеччини визначає, що їхні військові можуть діяти лише для захисту німецького суверенітету.

8. Армія Туреччини

Активний персонал: 745 000


Військово-морський флот: 150 кораблів


Літаки: 1118


Бюджет: 8,2 млрд доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Збройні сили Туреччини є членом НАТО і другою за чисельністю силою в організації, якщо брати до уваги загальну кількість особового складу. Її бюджет менший, ніж у багатьох членів НАТО, проте вона бере участь у багатьох миротворчих і антитерористичних операціях НАТО. Турецькі військові також беруть участь у спільних діях Європейського Союзу.

Окрім участі в миротворчих місіях, турецькі військові конфліктують з курдськими націоналістичними силами в Туреччині та Іраку.

Чи знаєте ви?

Туреччина була однією з нейтральних країн під час Другої світової війни, поки війна майже не закінчилася.

7. Армія Японії

Активний персонал: 312 000


Військово-морський флот: 154 кораблі


Літаки: 1600


Бюджет: 43,8 млрд доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Багато спостерігачів вважають, що японці користуються перевагами своїх відносин із Заходом, уникаючи розбудови великої армії. Таке переконання може походити від спостереження, що США мають кілька військових баз на японській землі. Однак японські Сили самооборони є однією з найбільших армій у світі з відповідним бюджетом.

Після Другої світової війни нова японська конституція заборонила використання сили для чогось іншого, окрім захисту від нападу зовнішніх агресорів. Нинішня адміністрація сподівається змінити конституцію, щоб дозволити використання військової сили в інших сферах, що є суперечливою пропозицією в Японії.

Чи знаєте ви?

Деякі японці протестують проти будівництва нової американської військової бази на острові Окінава.

6. Армія Сполученого Королівства Великобританія

Активний персонал: 233 000


Військово-морський флот: 184 судна


Літаки: 856


Бюджет: 45,7 млрд. доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Збройні сили Її Величності допомогли Сполученому Королівству стати найбільшою імперією на Землі у 18-19 століттях. Це був один із засобів, завдяки якому Велика Британія стала домінуючою силою в торгівлі і політиці і мала найбільший військово-морський флот у світі на той час.

Сьогодні збройні сили Великої Британії є невід’ємною частиною західних миротворчих і договірних організацій, таких як НАТО, Організація Об’єднаних Націй та ЄС.

Чи знаєте ви?

Великобританія є однією з п’яти визнаних ядерних держав за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Ядерні ракети є частиною її арсеналу.

5. Армія Франції

Активний персонал: 388 000


Військово-морський флот: 180 кораблів


Літаки: 296


Бюджет: 35 млрд. доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Франція була головним конкурентом Великої Британії, коли обидві імперії прийшли до влади. Протягом короткого періоду французькі військові були найбільш домінуючими в Європі – і в світі – протягом 18-го століття. Однак Франція втратила значну частину своєї могутності під час Семирічної війни.

Проте, французькі збройні сили є найбільшими в Європі, якщо брати до уваги сукупні фактори персоналу, бюджету і техніки. Вона також володіє ядерною зброєю, найбільшою в Європі і другою за величиною в НАТО.

Чи знаєте ви?

Франція має найбільше бронетанкових підрозділів у Європі.

4. Армія Індії

Активний персонал: 4,2 млн.


Військово-морський флот: 100


Літаки: 2100


Бюджет: 53 млрд. доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Республіка Індія, друга за чисельністю населення країна світу, має найбільшу постійну армію серед великих військових держав. Її нинішньому статусу провідної військової потуги також сприяє сильна економіка і зацікавленість у технологічному прогресі.

У роки правління Англії в Індії працездатні чоловіки служили в королівських збройних силах (хоча ніколи не були офіцерами). У постколоніальну епоху незалежна Індія пережила кілька військових конфліктів з Пакистаном.

Чи знаєте ви?

Індія володіє ядерною зброєю.

3. Армія Китаю

Активний персонал: 3,7 мільйона


Військово-морський флот: 450


Літаки: 3000


Бюджет: 161 млрд доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Сучасні збройні сили Китаю відомі під загальною назвою Народно-визвольна армія. Ця назва відображає походження нинішнього китайського уряду. Ця назва з’явилася під час спроби комуністичного заколоту напередодні японського вторгнення до Китаю в 1937 році.

Зараз ситуація в Азії змінилася, і Китай перехопив першість у Японії як найбільша військова потуга в регіоні. Як КНР зробила з судноплавством, так і НВАК зробила акцент на військово-морській могутності. Військово-морський флот НВАК зараз є другим за величиною у світі.

Чи знаєте ви?

Хоча НВАК використовує призов, їй рідко доводиться примушувати китайських громадян брати участь у військовій службі, оскільки рівень добровольців є достатньо високим, щоб підтримувати армію.

2. Армія росії

Активний персонал: 3,4 мільйона


Військово-морський флот: кілька кораблів, авіаносців і підводних човнів


Літаки: 4000


Бюджет: $44,6 млрд

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Збройні сили Російської Федерації виникли на попелищі розпаду Радянського Союзу. Дехто в Росії намагався зберегти радянські збройні сили єдиними. Однак більшість військових вирішили присягнути на вірність урядам нових незалежних держав, звідки вони походять. Російські військові зазнали подальших невдач під час фінансової кризи 1998 і 2009 років.

Росія вирішила зробити акцент на інформаційних технологіях у війні і з кожним роком витрачає все менше коштів на військові витрати.

Чи знаєте ви?

На озброєнні російської армії є неядерна бомба з вибуховою силою невеликої тактичної ядерної зброї.

1. Армія Сполучених Штатів Америки

Активний персонал: 2,3 млн. осіб


Військово-морський флот: 480 кораблів


Літаки: 13 760


Бюджет: 588 мільярдів доларів США

ᐈ 10 найбільших армій світу - великі армії - самі великі 2024

Збройні сили Сполучених Штатів є найбільшою армією у світі. Вони витрачають набагато більше, ніж будь-яка з наддержав або членів НАТО. Вони також мають найбільше авіаносців і підводних човнів, а також найбільше літаків серед усіх збройних сил. По всьому світу розташовано близько 800 військових баз США.

Основні завдання сучасних збройних сил США полягають у тому, щоб бути лідером у “війні з тероризмом”. США найбільш активні на Близькому Сході, оскільки вважають, що тероризм значною мірою походить саме звідти.

Чи знаєте ви?

40% світового військового бюджету витрачається на збройні сили США.