Набряк легенів у собаки

Estimated read time 1 min read

Домашні улюбленці не захищені від самих різних хвороб. Патології органів знаходяться всередині можуть бути легкої форми, ставитися до середньої тяжкості або ж є критичними, що провокують порушення функцій організму в подальшому.

Одним з подібних значних критичних патологічних станів, вважається набряк легенів. При розвитку набряку в легеневих структурах, володар тварини повинен негайно звертатися до ветеринарної клініки за допомогою. У побутових умовах особисто впоратися з критичним станом вкрай складно.

Будь-господар собаки зобов’язаний знати, що може спричинити за собою розвиток набряку легенів, які симптоми властиві патології і як уникнути складнощів.

Етіологія набряку легенів у собак

Важливий орган дихання, необхідний нормальної діяльності-легені. Це парний орган, структурною одиницею якого вважаються альвеоли. Власне в легеневих структурах відбувається важливий процес обміну газами-кисень надходить в кров, а вуглекислий газ виходить назовні.

Для природного процесу газообміну, кожна альвеола, що бере участь в процесі, оточена капілярами, що переходять в артерії і вени. При переповненні судин кров’ю, з’являється процес виділення плазми крові В поруч розміщені тканинні структури.

В результаті наповнення альвеол рідиною, процес газообміну порушується і закінчується зовсім. Потроху розвивається набряк легенів у собаки, піднімаючись все вище.

Врятувати вихованця від загибелі можна виключно в разі, коли альвеоли не до кінця наповнені рідиною. Як тільки відбувається зупинка дихання-розраховувати на порятунок життя улюбленця немає сенсу.

У ветеринарії поділяють пару етапів розвитку набряку легенів:

  • Інтрамуральна-для неї отличительно розпушення каркаса легеневих структур і потовщення капілярних мембран.
  • Інтерстиціальна-відрізняється набряком перегородок між альвеолами і перибронхіальних просторів. На цьому етапі розвивається ураження ендотелію і збільшується проникність судинних стінок. Плазма через зіпсовану стінку виходить в легеневі інтерстиціальні тканини.
  • Альвеолярна-відрізняється скупченням ексудату в альвеолах. Проходить між епітеліальними клітинними структурами і вимиває сурфактант, що заповнює альвеоли і повітро провідні шляхи.

Розрізняють також мембраногенний і гідростатичний набряк легенів. Перший тип патологічного процесу з’являється при дуже високій проникності капілярів в легенях на тлі ниркової недостатності, токсичних отруєнь газами, сепсис, запалень підшлункової залози, запалень легенів і травм грудної клітини.

Кардіогенний набряк легенів у собак називають гідростатичним. Дуже часто він з’являється при захворюваннях серця (зниження скорочувальної здатності лівого шлуночка, порушення ритму серця), а ще на тлі патологій, що підвищують гідростатичний внутрішньокапілярний тиск (пневмоторакс, пухлини в легенях, легенева емболія, бронхіальна астма).

Причини набряку легенів у собак, бувають самими різними, не завжди пов’язаними з порушеннями в роботі конкретно легеневих структур. Допомагати розвитку патології можуть наступний ряд моментів:

  • гостра недостатність ниркових структур;
  • сильний перегрів (тепловий удар);
  • інтоксикація токсичними речовинами (при укусі токсичних змій);
  • пошкодження нервової системи змінним струмом;
  • черепно-мозкові травми;
  • сторонні предмети в гортані;
  • інтоксикація газами;
  • анафілактичний шок.

Може з’явитися набряк легенів у собаки після наркозу. Однак це буває дуже і дуже рідко і швидко усувається при умілих маніпуляціях ветлікаря.

Завдяки цьому, ветеринарні лікарі рекомендують після будь-яких операцій із загальним наркозом, залишати тварину під наглядом в лікарні клініки.

Симптоми набряку легенів у собак

Є кілька видів набряку-повільна і швидка форми. Симптоми набряку легенів у собаки, незалежно від варіанту і причини, досить специфічні. Ознаками набряку легенів вважаються:

    вихованця, відмова від їжі і пригнічений стан.

  • Зміна ритму дихання-собака часто дихає, приймає вимушену позу, встановлюючи лапи, витягаючи шию максимально вперед. Така ознака вказує на недостатність повітря (вихованець намагається спростити процес дихання). З прогресуванням набряку легенів у собаки, з’являється поривчасте дихання, ніздрі широко розправлені. Вихованець намагається робити дихання животом.
  • Зміна в поведінці собаки, вона ставати неспокійною.
  • Розвивається кашель-вологий або сухий, що нагадує спазми при серцевих патологіях.
  • Видимі слизові оболонки бліднуть, з’являється синюшність. У собак з яскравими плямами на носі, відзначається синюшність ніздрів. Зменшуються показники температури тіла.
  • З пащі і носових ходів виділяється патологічний ексудат, рожевого кольору. Дуже часто ознакою набряку легенів у собаки ставати поява рожевої (кривавої) піни з ніздрів.
  • При легкому простукуванні області грудини, доноситися глухий звук.

При швидкій формі патології, ознаки розвиваються надзвичайно швидко. При відсутності своєчасної професійної допомоги тварина може померти.

Набряк легенів буде причиною розвитку шоку у вихованця. З’являється різка зміна стану тварини. Основні функції організму зменшуються, рефлекси на зовнішні подразники зникають, відзначається слабке, поверхневе дихання. Вихованець під час шоку на тлі набряку легенів нерухомий, пульс переривчастий, зіниці звужені. Всі видимі слизові оболонки ціанотичні.

Діагностика набряку легенів у собак

Постановка діагнозу базується на проведенні лабораторних та інструментальних досліджень. Ветеринарний фахівець проводити аускультацію легких, що дає можливість визначити наявність вологих хрипів при диханні. Призначається рентгенографічне дослідження.

Лабораторні аналізи (загальний клінічний аналіз крові і біохімія крові) виявляють дуже високий вміст білих кров’яних тілець в кров’яному руслі у собаки, дуже високий вміст азоту, а ще активність ферментів печінки.

Рентгенографічне дослідження проводять в декількох проекціях, що дозволяє візуалізувати патологічний процес. При набряку легенів прозорість тканинних структур легенів зменшується, коріння розширені і розмиті.

В основному, зміни в легенях при набряку охоплюють всі частки. Проведення диференціальної діагностики потрібно для визначення предпологаемого кризи (спадання тканин) глотки, парезу гортані, закупорки дихального тракту пухлинами, чужими предметами, а ще від закупорки артерій легкого тромбами.

Лікування набряку легенів у собак

Перше і головне, що повинен зробити володар – не втрачати самоконтроль, а якомога швидше доставити хвору тварину в клініку. При цьому поза, в якій повинна знаходитися собака, повинна бути такою, щоб виділяється слина або інший ексудат, що не затікали назад в глотку або носові ходи.

Важливо забезпечити вихованцеві приплив свіжого повітря і по дорозі в лікарню, втішати тварина. Лікування набряку легенів у собаки зобов’язане вестися тільки в умовах ветеринарної оздоровчі центри майстрами професіоналами.

При надходженні пацієнта в клініку з явними симптомами набряку легенів, проводитися терапія киснем. Далі призначаються медикаментозні препарати:

  • діуретичні засоби;
  • протизапальний;
  • седативні засоби;
  • вазодилататор;
  • бронхолітики ;
  • кардиопротекторы.

Наприклад якщо основою набряку легенів стали не кардіогенні фактори, зняти важкий стан дає можливість приплив кисню для заповнення його дефіциту.

Основа лікування-уникнення шокового стану. Смерть від набряку легенів приходить швидко завдяки розвитку шоку, тому баритися при появі відмінних ознак патології не допускається, також як і займатися самолікуванням.

Після стабілізації загального стану тварини, лікування полягає в наступних пунктах:

  • уникнення станів стресу;
  • обмеження рухової активності;
  • постійні годування і доступ до чистої питної води;
  • введення лікарських засобів, рекомендованих ветеринаром.

З метою попередження розвитку набряку легенів, власникам собак потрібно ретельно стежити за їх станом організму. Великої уваги вимагають вихованці, які мають генетичну схильність до захворювань серцево-судинної і респіраторної системи. Під рукою у власників подібних собак, завжди повинен бути набір лікарських засобів гострої необхідності.

Дуже важливий пункт, виконуючи який можна зменшити небезпеку розвитку набряку легенів – правильний правильний раціон. Дуже часто від хвороб серця і судин, страждають собаки з ожирінням і харчовими розладами.

Також потрібно систематично приводити вихованця на проф.огляди до ветеринара 1 раз на півроку. Це дозволить вчасно визначати можливі порушення в роботі всього організму і вжити заходів щодо їх ліквідації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.