Мова тіла собаки

Estimated read time 1 min read

Бажання розуміти власну собаку абсолютно природно для будь-якого власника.

Але не в будь-яких ситуаціях людина готова правильно трактувати поведінку собаки, дивлячись на мову тіла тварини.

У більшості випадків вважають, що про радісний або несприятливий настрій собаки може вказувати тільки виляє або опущений хвіст. Насправді, варіантів висловити почуття у собак на порядок вище, ніж може здатися.

Як собаки висловлюють власні почуття

Люди, які звикли жити поруч з собаками, на рівні інтуїції розуміють значення ключових рухів тіла, скоєних твариною. Володар швидше за все зможе зрозуміти, коли його улюбленець відчуває злість, в яких варіантах образу і коли знаходиться радісному стані. Собаки можуть висловлювати власні почуття не тільки за допомогою голосу, а й мовою тіла.

Мова тіла у собак і людини сильно виділяється. Людина, розуміючи під конкретним виразом морди, позою або здійснюються тваринам рухам одне, повинен розуміти, для собаки це означає зовсім інше.

Основа мови тіла собаки в себе включає кілька головних частин:

  • мімічне прояв емоційного стану;
  • зміна положення вушних раковин;
  • відмінні руху хвостом і зміна положення тіла.

Зрозуміти мову тіла собаки і розшифрувати певні, випробовувані тваринам емоції, можливо лише при правильному підході.

Як зрозуміти мову тіла собаки

Що хоче сказати вихованець, коли виляє хвостом або з цікавістю повертає за словами людини голову, зрозуміти досить дуже легко.

Про емоції, які собака відчуває, вона може розповісти рухами тіла. Зоопсихологи рекомендують звертати велику увагу до положень вух і хвоста собаки. Власне ці дві частини тулуба вважаються найбільш інформативними.

Кожна собака-це оригінальність. Залежить характер тварини від дуже багатьох моментів-віку, породи, виховання і умов проживання. Слід мати на увазі, що не тільки один жест, а цілий комплекс, допоможе скласти цілісну картину розуміння улюбленця.

Хвоста

На відміну від кішок, у яких виляння хвостом означає Злість, стривоженість або активність до нападу, у собаки цей жест більш миролюбний. Різкі помахи хвоста говорять про сильну радості, яку відчуває тварина. У більшості випадків виляння хвостом можуть говорити не тільки про радість, а й сильному хвилюванні.

Пріоритетне значення у вивченні мови тіла собаки має швидкість виляння хвостом. Собака може виляти хвостом як плавно, так і досить швидко. Доброзичливим вважається пес, хвіст якого махає безупинно. Якщо ж людина помічає Плавні, спокійні виляння хвоста у пса, значить тварина чимось стурбоване, насторожено.

Виляє хвіст у собаки може бути напружений. Це є свідченням сильного хвилювання у тварини. Іноді важкий хвіст вказує на присутність особини іншої статі в період статевої полювання.

У різних порід собак рухи хвоста можуть мати різний сенс. Так, наприклад, в більшості випадків вважають, що тварина приховуючи власний хвіст між задніх ніг, відчуває страх або ж хвилювання. Але у подібних порід, як хорт, ірландський вовкодав і уіппет, хвіст від природи загинається між лап. Тому говорити про страх або хвилюванні у собаки, загинає так хвіст, безпідставно.

Але все ж затиснутий між задніми лапами хвіст частіше вважається свідченням того, що тварина відчуває страх, сильно налякане або стурбоване. Велику роль в розшифровці стану грають зовнішні обставини, а ще пози і звуки.

Наприклад, перебуваючи в новій, невідомої обстановці, собака може розташовуватися в стресі, про що і говорить підібганий хвіст. Також, улюбленець може бути тривожним через полохливості.

Величезне значення в розшифровці мови тіла віддають положенню собачих вух. У будь-якої породи є власні особливості в будові вушних раковин.

У собак, яким купируют вуха, зрозуміти настрій трохи складніше. При цьому, якщо ретельно дивитися не за рухом самої вушної раковини, а за підставою вуха, можна помітити рух.

Спрямовані вуха назад і радісне виляння хвоста прямо вказує на доброзичливий настрій собаки. Сигнал про те, що улюбленець наляканий і відчуває страх – притиснуті до голови вуха. Якщо все це супроводжується риком і гавкотом, значить, тварина вкрай агресивно налаштоване і не готове вести «розмову».

Кожен раз, коли улюбленець чимось цікавиться, він автоматично піднімає вуха догори, а тому задирає голову. Ретельно придивившись, можна помітити, що собачі вуха як локатори, злегка рухаються, знаходячи джерело шуму або звуку.

Зрозуміти мову тіла собаки правильно можна в разі якщо для визначення стану тварини будуть застосовуватися і інші сигнали. Собака може скалитися в нападі гніву і люті, а може просто посміхатися або обурюватися.

Любов від людини до собаки і навпаки не можна описати словами або пояснити за допомогою жестів. Кожне людське рух тварина запам’ятовує і намагається в подальшому реагувати на нього належним чином. Якщо знати той момент, що собаки нагороджені інтелектом, порівнянним з інтелектом 3-5 річну дитину, зрозуміти жести собаки буде значно простіше.

Невеликі цуценята під час образи можуть закочувати очі, точнісінько немов діти. Ображений або присоромлений пес опускає морду, вуха обвисають уздовж морди, а очі дивляться винувато. Всім власним виглядом тварина показує послух, хоча насправді ж, не знає в чому завинив.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.