Site icon Express News

Живлення волосся – Як правильно живити волосся?

Бажаєте м’яке, блискуче та пружне волосся? Ми розуміємо, що кожна з нас хоче мати доглянуті коси, які не викликають проблем і з якими легко доглядати. Досягти цього цілком можливо за допомогою правильних продуктів і забезпечення достатньої кількості поживних речовин для вашого волосся.

Ми склали список усіх способів, за допомогою яких ви можете отримати живлене та здорове волосся – від сезонного догляду до домашніх процедур своїми руками та інгредієнтів, які ви повинні шукати у своїх продуктах для волосся. Продовжуйте читати.

Що таке живлення для волосся?

Здорове та доглянуте волосся є відображенням здорового тіла. Харчування – це забезпечення вашого волосся необхідними поживними речовинами як зсередини, так і зовні за допомогою їжі та засобів для волосся. Коли ваше волосся живиться, у нього менше шансів ламатися. Таким чином, живлене волосся стає густим, м’яким, блискучим, пружним і сильним.

Процедури глибокого кондиціонування, ваш спосіб життя, рівень стресу, кількість годин сну та добавки, які ви приймаєте, також визначають, наскільки здоровим чи пошкодженим буде ваше волосся. Нездорова дієта, менша кількість сну, хвороби, стресовий або малорухливий спосіб життя можуть вплинути на якість вашого волосся. Крім того, якщо ви використовуєте занадто багато нагрівальних засобів або хімікатів для укладання, ваше волосся буде недоїдати та пошкоджуватися.

Як живити волосся?

1. Виберіть правильні продукти

Важливо купувати засоби, які підійдуть вашому волоссю. Тож перевірте, чи є вона сухою, кучерявою, прямою, жирною чи нормальною. Виходячи з типу волосся, ви можете вибрати наступні продукти:

а) Масло для волосся

Один із найкращих методів живлення волосся – це масло для волосся. У той час як оливкова або чиста кокосова олія рекомендована для нормального або злегка жирного волосся , використовуйте олію розмарину або жожоба, якщо ваше волосся дуже жирне. Розбавлене ефірне масло може забезпечити живлення, а масло розмарину має антибактеріальні властивості. Для сухого волосся шукайте трав’яні олії для волосся з такими інгредієнтами, як брахмі, мигдаль, агрус, арніка та гібіскус.

Як використовувати

Підігрійте кілька ложок олії, нанесіть її на шкіру голови та помасажуйте. Це живить коріння волосся та фолікули, стимулює шкіру голови та покращує кровообіг. Ви також можете накрити волосся шапочкою для душу після масажу олії, яка відкриває пори та покращує вбирання олії.

б) Шампунь

Нормальне волосся

потребує найменшої кількості метушні. Усе, що вам потрібно, це шампунь із поживними інгредієнтами, такими як авокадо, агрус, алое вера та поверхнево-активні речовини, щоб очистити ваше волосся.

Для жирного волосся

ваш шампунь має містити такі компоненти, як женьшень, ягоди асаї, ромашка, зелений чай або масло чайного дерева і корінь алтея. Додаткові інгредієнти, такі як кетоконазол, саліцилова кислота та сульфід селену, запобігають грибкові інфекції та підтримують шкіру голови чистою. Жирне волосся також потребує шампуню з рівнем рН вище 6,7, що є максимальним рівнем рН звичайних шампунів.

Сухе волосся

або волосся, пошкоджене нагріванням, освітленням або фарбуванням, потребує зволожуючих і зволожуючих інгредієнтів у шампуні. Це пояснюється тим, що сухе або фарбоване волосся має тенденцію бути більш пористим. Шукайте такі інгредієнти, як арганова олія, біотин, олія ши або баобаба. Масло баобаба також допомагає запобігти появі лупи.

в) Кондиціонер

Хороший кондиціонер повинен робити ваше волосся м’яким і блискучим, не обтяжуючи його та не жирнічити.

Нормальне волосся

потребує кондиціонера, який містить такі інгредієнти, як екстракт буряка, молочний протеїн і екстракти трав, щоб надати їй блиск і силу.

Жирне волосся

потребує більш легкого кондиціонера, який не буде жирніти. Це потрібно застосовувати тільки до кінчиків і середини волосся, якщо ваше волосся дуже довге. Шукайте такі інгредієнти, як лемонграс, бринградж, вітамін С і масло ши . Ви навіть можете приготувати настій ромашкового чаю і використовувати його як останнє полоскання, щоб мінімізувати лупу.

Сухе волосся потребує кондиціонера, який містить кератин, кокосову олію або олію авокадо та біотин, які можуть усунути шкоду, спричинену сонцем та навколишнім середовищем. Це також може зволожити ваше волосся.

 2. Лікування волосся в домашніх умовах

Ви можете використовувати кілька інгредієнтів зі своєї кухні, щоб надати волоссю додаткового живлення. Виберіть одне з наступного:

  • Мед, лимонний сік, яйця, йогурт тощо можна нанести на волосся і залишити на півгодини перед змиванням. Вони живлять волосся, а їхні цілющі властивості усувають будь-які пошкодження.
  • Якщо у вас жирне волосся, змішайте яєчний білок і лимонний сік і нанесіть як маску. Ви навіть можете зробити маску, змішавши сік лимона, гель алое вера і ложку яблучного оцту. Це збалансує волосся та зменшить жирність.
  • Для сухого волосся мед, змішаний з водою, може бути останнім ополіскуванням як зволожувач. Ви навіть можете змішати кілька квітів і листя гібіскуса і нанести це як маску для м’якого та блискучого волосся.
  • Для тьмяного та тонкого волосся змішайте яйце з йогуртом і нанесіть на волосся як маску для пружності та блиску.

3. Виберіть додаткові процедури

Незалежно від того, фарбуєте ви волосся чи ні, важливо принаймні раз на місяць використовувати очищуючий шампунь, щоб очистити волосся від усіх накопичень продукту. Навіть засоби для укладання, такі як пінки та гелі для волосся, можуть спричинити накопичення, окрім шампуню та кондиціонера. Багато салонів і брендів пропонують маски для глибокого кондиціонування волосся та процедури, які можна вибрати.

Існує кілька готових до використання масок для волосся та засобів для глибокого кондиціонування відповідно до типу волосся. Знайдіть той, який підходить вашому волоссю, і застосовуйте його раз на тиждень для досягнення найкращих результатів. Якщо ви плануєте глибоко кондиціонувати волосся вдома, вибирайте маски для волосся, які містять пшеничний білок або рослинні та фруктові екстракти, такі як кокосова олія, авокадо, солодкого мигдалю, рицинова, жожоба, оливкова або арганова олії.

4. Харчування для проблем, пов’язаних з волоссям/шкірою голови

  •  Якщо у вас лупа або свербить шкіра голови, це може бути наслідком себорейного дерматиту, грибкової інфекції або екземи. Необхідно звернутися до дерматолога, щоб підтвердити стан і призначити правильне лікування.
  •  Якщо у вас випадає волосся вздовж лінії росту волосся, можливо, ви занадто туго зав’язуєте волосся. Залиште волосся розпущеним або зав’яжіть їх у джгут, не надто відтягуючи назад. Також використовуйте шампунь проти випадіння волосся.
  • Волосся, яке завжди кучеряве незалежно від пори року, може бути тому, що ви п’єте недостатньо води. Крім того, у вашій дієті може бути брак жирних кислот або ви використовуєте неправильний шампунь. Пийте більше води та включайте у свій раціон жирні кислоти, перелічені нижче. Підберіть правильний шампунь після визначення типу волосся.

5.Правильне харчування для живлення волосся

Є певні продукти, які ви повинні включити у свій раціон, щоб забезпечити живлення волосся зсередини. Насправді дослідження показують, що брак білка у вашому раціоні може призвести до втрати волосся.

1. Яйця

Це багате джерело цинку, білка, біотину і селену. Біотин необхідний для виробництва кератину, білка волосся, який робить волосся міцнішим. Дослідження показують, що збалансоване харчування та достатня кількість біотину можуть привести до здорового волосся.

2. Ягоди

Наповнені антиоксидантами та вітаміном С, такі ягоди, як полуниця, чорниця та журавлина, усувають шкоду, спричинену вільними радикалами в організмі та навколишньому середовищі. Вітамін С сприяє виробленню колагену, який робить волосся міцнішим і запобігає ламкості.

3. Шпинат

Він містить залізо, фолієву кислоту та вітамін А, який зміцнює волосся та запобігає випаданню. Вітамін А також сприяє виробленню шкірного сала в шкірі, що забезпечує зволоження шкіри голови та забезпечує здорове волосся.

4. Продукти, багаті омега-3

Лосось, скумбрія та авокадо багаті жирними кислотами та Омега-3, які необхідні організму для сприяння росту волосся . Дослідження показують, що споживання добавок вітаміну Е покращує ріст волосся для тих, у кого волосся випадає . Лосось є хорошим джерелом вітаміну D і селену.

5. Продукти, багаті вітамінами

Насіння, горіхи та солодка картопля багаті на вітаміни, необхідні вашому організму для живлення волосся. Горіхи, такі як волоські та мигдаль, є джерелом цинку та вітаміну B, які зменшують випадання волосся.

6. Солодкий перець

Вітамін С сприяє виробленню колагену та зміцненню волосся. Його багато в солодкому або кольоровому перці. Брак вітаміну С може призвести до передчасної сивини через окислювальний стрес, а вітамін С є потужним антиоксидантом.

6. Харчування волосся по сезонах

Те, як ви живите своє волосся влітку, відрізняється від того, як ви доглядаєте за ним взимку. Навіть температура води, якою ви миєте волосся, може вплинути на його структуру та стан. Ось кілька порад:

Зимовий догляд

  • Для нормального волоссятримайте волосся та шкіру голови чистими, миючи їх двічі на тиждень у теплій воді. Крім того, регулярно змащуйте його маслом, щоб зберегти його здоровим. Ви можете використовувати незмивну сироватку, щоб запобігти завиванню.
  • Для жирного волоссямийте волосся принаймні тричі на тиждень, щоб запобігти їх надмірному жирненню. Але не мийте його щодня, оскільки шкіра голови стане сухою та виділить додатковий жир, щоб компенсувати сухість. Уникайте розчісування волосся занадто довго.
  • Для сухого волоссянанесіть інтенсивний зволожуючий крем, щоб підтримувати живлення волосся. Сухе волосся взимку зазвичай пушиться, що супроводжується лущенням шкіри голови. Застосовуйте шампунь тільки один раз під час кожного миття голови. Помасажуйте теплою мигдальною олією та залиште на ніч, щоб запобігти подальшому висиханню.

Літній догляд

  • Для нормального волоссявикористовуйте м’який шампунь, який має зволожуючі властивості. Використовуйте легкий кондиціонер, особливо на кінчиках волосся.
  • Для жирного волоссяу вас може виникнути спокуса прати його частіше влітку через спеку та піт. Оскільки це висушить вашу шкіру голови, використовуйте лише найм’якший шампунь для щоденного використання та лише один раз. Це зведе до мінімуму ймовірність сухості шкіри голови.
  • Для сухого волоссяВам потрібен насичений зволожуючий шампунь і кондиціонер. Це забезпечить вашому волоссю необхідне зволоження, оскільки літнє сонце може ще більше висушити ваше волосся.
  • Для фарбованого волоссязавжди вибирайте шампуні та кондиціонери, які захищають колір від вицвітання. Тримайте волосся зволоженим, оскільки літнє сонце може пошкодити та висушити ваше волосся.
  • Пийте багато рідини, щоб зволожити організм зсередини. Захистіть своє волосся від впливу навколишнього середовища, використовуючи сонцезахисний крем для волосся, вільно зав’язуючи його в джгут чи пучок, або одягаючи капелюх чи шарф навколо волосся. УФ-промені сонця також можуть пошкодити волосся.
  • Якщо ви регулярно плаваєте влітку, не мийте голову перед купанням, оскільки хлорована вода висушить волосся. Нанесіть незмивну сироватку для волосся перед тим, як одягнути шапочку для плавання та зануритися в басейн.

Переваги живлення волосся

Після того, як ви зробите всі кроки для забезпечення здорового волосся, ви зможете скористатися перевагами живлення його ззовні та зсередини. Коли ваше волосся здорове, ви будете насолоджуватися:

1. Гладке, м’яке та блискуче волосся

Правильно підібрані олії для масажу та підтримка чистого та зволоженого волосся зроблять його гладким і м’яким на дотик. Волосся, яке живиться зсередини, сяє, що свідчить про його гарне здоров’я.

2. Без лупи

Чиста шкіра голови з достатнім живленням коренів і фолікулів означає відсутність лупи.

3. Мінімальне випадання волосся та відсутність посічених кінчиків

Якщо ваше волосся здорове, ви втрачатимете лише нормальну кількість пасом, тобто 80-100 пасом на день. Ви не знайдете волосся на подушці чи спині кожного разу, коли перевіряєте. Крім того, у вас не буде посічених кінчиків або ламкості волосся.

Висновок

Здорове волосся не є неможливою метою. Ви можете забезпечити своє волосся необхідним живленням і доглядати за ним за допомогою правильних продуктів і харчових звичок. У вас буде гладке, міцне та безпроблемне волосся, якщо ви регулярно живите його масками для волосся, маслами, глибокими процедурами кондиціонування та правильною дієтою.

Exit mobile version