Site icon Express News

Як обрати мультиварку: поради спеціалістів

Мультиварки давно стали незамінним помічником на будь-якій кухні. Саме тому чи не кожна домогосподарка мріє про цей побутовий прилад, який зробить щоденний процес приготування їжі простішим і швидшим, а страви смачнішими і більш вишуканими. Проте на просторах інтернету можна знайти, як безліч позитивних відгуків, так і безліч негативних, коли люди стверджують про те, що мультиварка лише примха, а не необхідність і страви у ній не такі вже й смачні. Пов’язано це з тим, що як і будь-які інші прилади, мультиварки бувають різними. Мова не лише про виробника та ціну, але й про набір функцій, технології приготування та можливості. Саме тому сьогодні ми хочемо поговорити про те, яку мультиварку купити, щоб не розчаруватись та на що звертати увагу при її виборі.

Існує 2 основних види мультиварок:

  • Мультиварка звичайна – це кухонний електроприлад, який готує їжу без підвищеного тиску. Кришку можна відкривати під час готування, щоб спостерігати за процесом, докидати необхідні інгредієнти чи спеції;
  • Мультиварка-скороварка – це прилад з кришкою, що закривається герметично та утворює всередині підвищений тиск. Завдяки цьому, температура всередині набагато вища (до 120° С), ніж у звичайній мультиварці або каструлі, а час приготування страв набагато скорочується. За рахунок герметичної кришки продукти не окислюються, зберігаючи максимально яскравий колір овочів і фруктів.

Перша порада – мультиварка-скороварка краща, ніж просто мультиварка або звичайна скороварка

Звичайна мультиварка готує їжу при нормальному тиску і тому продукти в ній повільно тушаться. Скороварка ж за рахунок підвищеного тиску готує їжу швидше. Так, наприклад, якщо суп в мультиварці звариться за 2 години, то в скороварці це займе не більше за півгодини. Окрім цього, як ми уже писали, у такому процесі приготування овочі та фрукти зберігають максимум вітамінів, соків та кольору.

Порада друга – чим більша потужність, тим швидше приготується їжа

  • для обсягу 2-3 літри оптимальний варіант 700-800 Вт;
  • для 3-6 літрів – 800-1000 Вт;
  • від 6 літрів – 1000-1500 Вт.

Третя порада – як розрахувати об’єм чаші?

Якщо ви думаєте, яку мультиварку краще купити з 2-літровою чи 5-літровою чашею, тоді слід все розрахувати за допомогою простої формули – 1,5-2 літра на людину. Тобто для великої сім’ї із 4 чи 5 людей це може бути навіть 6-літрова і більша чаша. Тоді як для молодої пари бути більш ніж достатньо чаші на 3 літри.

Порада щодо типу нагріву

Прилад може нагріватися за допомогою однієї з двох технологій:

  • ТЕН (трубчастий електронагрівач). Ці елементи вмонтовані в кришку, стінки або дно. У деяких випадках вони розташовані з усіх боків – ціна на такі моделі вища;
  • Індукційна. Швидка технологія нагріву, що здійснюється за допомогою магнітного поля, що впливає на чашу. Проте вартість мультиварки з таким типом нагріву набагато вища.

Спеціалісти відмічають, що вищу ціну індукційних мультиварок можна виправдати тим, що вони швидше готують їжу і в результаті ви економите електроенергію.

Що краще: керамічне чи тефлонове антипригарне покриття?

Розпочати слід з того, що обидва покриття не є довговічними, а чаша є змінним елементом, тому це не має бути критерієм вибору номер один. Проте детальніше про них все ж напишемо.

  • Тефлонове покриття легко миється і має відмінні антипригарні властивості. Однак воно швидко дряпається, а як тільки подряпини з’являються на покритті, воно стає токсичним. Навіть при дуже дбайливому ставленні тефлонова чаша служить не більше 2-3 років;
  • Керамічне покриття добре тим, що менше боїться подряпин і миття щіткою, але все ж воно теж швидко зношується. Крім того, керамічна чаша боїться падінь з висоти, її не можна мити в посудомийній машині. Зате, навіть коли кераміка псується, погіршуються лише її антипригарні властивості, але ніякої шкоди вона не приносить.

Якщо постаратися, можна знайти мультиварку з чашею з довговічної нержавіючої сталі. Наприклад, мультиварка Філіпс може нею комплектуватись, хоча є й інші виробники, що пропонують вам такі чаші.

Кришка мультиварки теж має значення. Добре, якщо вона знімається, повністю або частково. Вимити незнімну кришку від налиплого жиру – завдання не з простих. Щодо самого корпусу, то його якість ніяк не впливає на смак чи якість приготованих страв. Проте білий пластик, приміром, з часом жовтіє, що сподобається далеко не усім господиням. Окрім цього набагато простіше  доглядати та експлуатувати мультиварки із сенсорними кнопками.

І остання порада на сьогодні – не слід переплачувати за купу непотрібних програм

У сучасних моделях їх може бути дуже багато. З одного боку це зручно, з іншого – вони просто збільшують вартість техніки. Проте при наявності таймера з ручними настройками, таких повинно вистачити для повноцінного меню:

  • Молочна каша;
  • Гречка, рис;
  • Тушіння;
  • Запікання;
  • Жарка;
  • Пароварка;
  • Плов;
  • Мультиповар.

Маємо надію, що завдяки нашим простим порадам, ви зрозуміли, яку мультиварку купити для ваших потреб.

  • Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts

Exit mobile version