Site icon Express News

Як навчитися плавати

Саме в розгарі відпочинок. Яке ж це задоволення – полежати на березі під сонечком, а потім залізти в прохолодну воду і пливти, пливти, пливти! Однак багато відпочиваючих тільки проводжають заздрісними поглядами голови, спливаючі в бік горизонту. Ці “прикуті” до землі не вміють плавати. Ну що ж, можна поправити.

ЩО ДАЄ ПЛАВАННЯ?

Плаваючи, людина розвиває свою дихальну і серцево-судинну системи, покращує кровообіг, обмін речовин, тренує м’язи, зміцнює нервову систему.

НІКОЛИ НЕ ПІЗНО

Навчитися плавати не пізно в будь-якому віці, хоча чим раніше за це братися, тим швидше можна досягти результату. З віком у людей з’являються м’язові та психологічні стереотипи, що заважають навчанню. Починати вчитися можна практично з народження. Це сприяє швидкому фізичному і психічному розвитку, а ефект, що гартує водні процедури – відмінна профілактика захворювань і стимуляція імунітету.


Для навчання можна обрати басейн або будь-яке водоймище з чистою водою. Махнути брасом світ за очі відразу не вийде. Спочатку доведеться повчитися головним принципам плавання.

7 КРОКІВ ВІД “СОКИРИ” ДО КРОЛЯ

КРОК 1. Насамперед потрібно навчитися диханню плавця – робити глибокий вдих ротом, видихати ротом. Чим більше вдих, тим краще тримає вода. Потренувати дихання можна вправою “Бульбашки”. Для цього глибоко вдихніть, опустіть голову під воду і випускайте носом повітря, щоб пішли бульбашки. Видихати потрібно все, що є в легенях. Виринаємо, робимо вдих і повторюємо рух. В ідеалі не повинно бути пауз і перерв, щоб “віддихатися” – потрібно сконцентруватися на диханні.

КРОК 2. Паралельно потрібно навчитися тримати на воді горизонтальне положення тіла. При цьому не можна напружуватися, людина повинна розслабитися, намагаючись вловити, як його тіло тримає вода. Відчути це можна за допомогою вправи “Зірочка”. Стоячи по пояс у воді, підніміть руки вперед вгору. Робите глибокий вдих, затримуєте дихання, нахиляєтеся вперед, плавно лягайте на живіт, повністю опустивши обличчя в воду. Спливаєте на поверхню і, розвівши руки і ноги широко в сторони, спокійно погойдується на воді, наче медуза. Тримайтеся, скільки вистачає повітря, потім встаєте на ноги і повторюєте рух. Найголовніше – тримати голову повністю у воді. Якщо її підняти, таз і ноги почнуть занурювати в воду. Згодом потрібно навчитися затримувати повітря як можна довше.

КРОК 3. Друга вправа, що тренує водне почуття – “Поплавок”. Стоячи, робите вдих і, затримавши подих, присідаєте під воду, щільно обхопивши руками коліна. Підтягаєте їх до грудей і нахиляє до них голову так, щоб підборіддям торкнутися грудей. У такому положенні спливаєте на поверхню. Голова продовжує залишатися у воді. Якщо її підняти, тіло почне тонути.

КРОК 4. Наступна вправа, до якого можна переходити, засвоївши “Поплавок” – “Ковзання”. Перш за все, так само, як в поплавці потрібно, вдихнувши, присісти під воду, а потім, затримавши подих, “вистрілити” вперед, ковзаючи по поверхні води близько 6-8 метрів.

КРОК 5. “Молот”. Навчившись затримувати дихання і лежати на воді, пора починати розробляти ноги. Для цього потрібен упора, за яку можна схопитися руками. Це може бути край басейну або пірса. Якщо такого немає, попросіть кого-небудь вас потримати за руки. Лягайте грудьми в воду і хльостко “Молот” ногами воду. Ноги повинні бути прямими, носок натягнутий як у балерини. Якщо не натягувати носок, при плаванні ви будете рухатися майже на одному місці.

КРОК 6. Натренувавши ноги, попрактикуйтесь “Плавання з м’ячем”. Підійде також дошка. Візьміть м’яч в витягнуті руки, опустіть голову в воду і пливіть, працюючи при цьому тільки ногами. Для вдиху трохи нахиливши тіло в одну сторону, підніміть голову з води в протилежний бік. Піднімати голову макушкою вгору – помилка, так тіло втрачає рівновагу.

КРОК 7. “Млин”. Якщо ви впевнено плаваєте з м’ячем або дошкою, пробуйте проплисти самостійно, підключаючи руки. Правильний рух рукою спочатку потрібно відточити на березі. Воно повинно відбуватися незігнутою рукою, описуючи повне коло. Пливіть як і з м’ячем, працюючи ногами і паралельно робіть круговий рух тільки однією рукою, потім тільки інший. Відточивши цей елемент, можна плавати, рухаючи двома руками. Це вже справжній плавецький стиль, кроль.

ЯК ПОДОЛАТИ ПОЧУТТЯ СТРАХУ

Подолати страх перед водою можна за допомогою 3-х прийомів. По-перше, потрібно привчати дитину до води за допомогою власного прикладу: діти завжди безмежно довіряють батькам. По-друге, подолати страх допомагають приємні емоції. Тому грайте з малюком у воді – кидайте м’яч, ховайте під воду іграшки, вдавайтеся щукою і карасем, веселіться.


Є діти, які патологічно не можуть покласти голову в воду. В цьому випадку допоможе маска для підводного плавання або окуляри.




Ні в якому разі не кидайте дитину у воду, якщо він не вміє плавати. Це буде психологічна травма на все життя. На рівні логіки він потім може говорити: “Мій тато ось такий крутий, його так вчили, і він мене так навчив. Але на підсвідомому рівні це буде відхід від батьків, від їх біологічної функції захищати. Засівши в підсвідомість, ця думка на глибинному рівні буде визначати психічне і фізичне здоров’я людини. Наприклад, дитина виросте агресивним або буде страждати виразкою шлунка. Тому я категорично проти такої школи плавання “.

ЯКЩО ЗВЕЛО НОГУ

Буває, що через холодну води або надмірну м’язову роботу у плавця судомить ногу. Губитися не потрібно – виплисти з води можна і без ніг. Пливіть до берега, де сядьте і натягнете носок на себе. Візьміть шпильку (її обов’язково потрібно мати з собою, приколів до плавок в безпечному місці) і поколіть собі гомілку – судома повинна пройти. Після судоми перед наступним заходом у воду відпочиньте кілька годин.

  • Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Exit mobile version