Site icon Express News

Як намалювати підсніжник – різні способи малювання весняних квітів-підсніжників

Одні з перших весняних квітів – проліски, які виповзають на світло ще при снігу. Вони дуже крихкі і ніжні, але такі милі, що їх так і хочеться навчитися малювати їх! Для повної правдивості передачі форми використовуйте живі квіти. Вони будуть кращим прикладом, ніж картинки з інтернету. Але все-таки без цього уроку вам не обійтися!

Як легко намалювати підсніжник

Необхідні матеріали:

  • кольорові олівці зелених і синіх тонів;

  • звичайний олівець;

  • маркер чорного кольору;

  • ластик;

  • аркуш паперу.

Кроки малюнка:

1. Простим олівцем починаємо розмічати місця розташування стебел і листя у вигляді ліній. У наших пролісків будуть три квітки. Знайдемо їм містечко і намалюємо стебла схилені вниз.

2. Накреслюємо загальну форму кожного проліска. Один бутон варто намалювати із заплющеними пелюстками. Його розмістимо в нижній частині лівого боку. А ось два інших, у відкритому стані, будуть перебувати в правій частині.

3. Більш детально намалюємо контур підсніжників. Малюємо їх силует. Візуально здається, що відкриті проліски мають по три пелюстки, а ось нерозкритий – всього один.

4. Намалюємо стебла і листочки. Їх буде чимало, але кожен з них дуже важливий для цього малюнка, оскільки разом вони складають чудову композицію, яка схожа на справжню.

5. Ластиком зітремо непотрібні лінії і намалюємо контур у пелюсток, стебел і кожного листочка пролісків. Робимо це акуратно! Особливо, на місцях пелюсток. Для краси можна додати кожній квітці лінії, що не може не додати їм обсяг.

6. Світло-зеленим олівцем розукрасим стебла і листя.

7. Потім візьмемо зелений колір і додамо їм обсяг на всіх ділянках малюнка, крім самих квіток.

8. Пелюстки розфарбуємо блакитним і синім олівцями. Таке поєднання прекрасно буде виглядати в малюнку, що відмінно позначиться на фінальному акорді.

Поетапний малюнок готовий. Для повної краси можна підправити деякі нюанси: колір і форму кожного елемента, або намалювати щось на додаток. Так вийде дуже гарне зображення підсніжників – перших весняних квітів.

Весняні картини фарбами, фломастерами або олівцями. Вийде навіть у дитини!

Як намалювати підсніжник олівцем або чорним фломастером

що знадобиться

  • папір;
  • простий олівець, лінер або фломастер.

Як малювати

Почніть з вузла, який з’єднує стебло і квітку. Трохи вище середини вашого листа паперу намалюйте фігуру, схожу обрисами на ніготь вказівного пальця – сильно вигнуту зверху і злегка закруглену знизу.

З нижньої частини дуги почніть малювати пелюстки. Проведіть плавну хвилю вниз, а з нижньої точки зробіть злегка зігнутий штрих вгору і вправо.

Відступивши пару міліметрів від вузла, де формується квітка, намалюйте центральну пелюстку – це дві дуги, що сходяться внизу.

Приблизно від середини центральної пелюстки проведіть злегка зігнутий штрих вниз. Опустіть до його кінчика хвилеподібну лінію з центру квітки, формуючи праву пелюстку.

З верхньої частини центрального вузла намалюйте стебло, що нагадує формою перевернутий вправо знак питання.

Паралельно цій лінії намалюйте другу сторону стебла і додайте на вигині верхній листочок.

Намалюйте під стеблом великі, що звужуються догори листя.

Як намалювати підсніжники кольоровими олівцями або фломастерами

що знадобиться

  • Папір;
  • звичайний олівець;
  • кольорові олівці або фломастери.

Як малювати

Простим олівцем розділіть аркуш навпіл вертикально і горизонтально. У верхній лівій частині листа намалюйте половинку невеликого овалу і з’єднайте його краї прямою лінією.

З верхньої частини овалу проведіть дві паралельні дугоподібні лінії – це заготовка для стеблинки.

Намалюйте першу пелюстку. Вона має форму краплі, широкою стороною спрямовану вниз, а вузькою – до перекладині полуовала.

Зобразіть дві інші пелюстки. Третя пелюстка частково захована за другою, тому її контур починається приблизно від середини другої пелюстки.

Проведіть лінії, позначені на зображенні червоним: вони імітують внутрішні пелюстки, яких майже не видно за зовнішніми. Пізніше, при розфарбовуванні, додайте туди зеленого кольору: це додасть ніжності квітці.

Намалюйте стебло. Воно являє собою дві паралельні лінії, що йдуть вниз від заготовки, яку ви намалювали на другому кроці.

Намалюйте верхній листочок проліска, вигнутий у напрямку до квітки.

Проведіть лінію по центру верхнього листочка.

Намалюйте в основі стебла тонкі, витягнуті листя підсніжника.

Розфарбуйте листя і стебло зеленим олівцем або фломастером, додайте трохи світло-жовтого і світло-зеленого тону на пелюстки.

Як намалювати підсніжники акриловими фарбами

що знадобиться

  • Папір;
  • широка плоска кисть або флейц;
  • віялова кисть;
  • круглі кисті;
  • акрилові фарби;
  • склянка води;
  • палітра.

Як малювати

Змочіть полотно, завдавши на нього трохи води за допомогою кисті або пульверизатора. На вологому полотні фарба буде сохнути не так швидко, і ви зможете добре розтушувати фон.

На широку кисть візьміть трохи чорної фарби і діагональними рухами від лівого кута вниз і вправо розподіліть фарбу по полотну дуже тонким шаром, створюючи неоднорідний сірий фон. При необхідності беріть ще по чуть-чуть фарби, поки не затоніруете 2/3 полотна.

Чи не промиваючи кисть, візьміть на неї білої фарби і неоднорідне покрийте нею нижній лівий кут полотна. Добре, якщо залишки чорного кольору на кисті будуть давати світло-сірі смуги. Кількома рухами додайте білих штрихів в нижній правий кут картини, зображуючи замет, в якому будуть рости проліски. Набризгайте пензлем трохи розведеної білої фарби на полотно, імітуючи сніг.

Дрібними штрихами віяловій пензлем сформуйте контури білого замету в нижній частині картини.

Круглим пензлем з загостреним кінчиком одним рухом намалюйте посеред полотна білий пелюстка. Ведіть при цьому руку від низу до верху, як ніби ви з невеликим натиском витираєте пензлик про полотно. Можна спочатку потренуватися на чернетці.

Ліворуч і праворуч від пелюстки намалюйте ще пару таких же. Пелюстки по краях частково ховають під собою центральний.

Подібним чином намалюйте над заметом сім пролісків.

Більш тонким пензликом намалюйте кілька широких паростків, спрямованих від замету до квітів.

Змішайте зелену і чорну фарби, щоб вийшов темно-зелений колір. Пройдіться пензлем по паросткам прямо поверх чорного, надаючи гри тонів.

Навколо пролісків намалюйте чорні пагони. Пензлик можна не промивати: залишилася на ній зелена фарба не завадить.

Пройдіться поверх чорних пагонів темно-зеленим.

Над кожною квіткою намалюйте чорний вузлик.

Усередині кожного проліска поставте чорну крапку, зображуючи серединку квітки. Намалюйте найтоншої пензлем стеблинки, що йдуть до квітів і втеч.

На кінчик віяловій кисті наберіть білил. Легко торкаючись пагонів, стеблинок і поверхні замету, додайте на картину білий іній.

Як намалювати підсніжники аквареллю

Що вам знадобиться

  • Папір для акварелі;
  • набір акварельних фарб;
  • круглі пензлі для акварелі № 0, 2, 6;
  • палітра;
  • склянка води;
  • серветка;
  • звичайний олівець.

Як малювати

Проведіть олівцем на аркуші тонкі лінії стеблинок, щоб уявляти собі, як будуть розташовані квіти.

Уздовж намічених ліній зверху вниз пройдіться тонким пензлем з трав’яний зеленою фарбою, зображуючи стеблинки. Не треба їх ретельно вимальовувати, нехай лінія буде легкою.

Змішайте трав’яний зелений з жовто-зеленим і намалюйте лист проліска, що стирчить вгору з стеблинки. Можна додати штрих жовтого кадмію. Кінчик аркуша зробіть темнішим, ніж підстава. Трохи нижче листа намалюйте вигин стеблинки, на якому буде розташовуватися квітка.

Намалюйте зелені потовщення в місцях роздвоєння стебел і в місцях кріплення квіток.

Ширшої круглим пензлем, рівномірно притискаючи її до паперу, намалюйте плавно вигнуті листя, що відходять від підстави стебел. По висоті листя будуть приблизно з третину висоти стебел. Додайте краплю фарби в основу куща, вона злегка розтечеться, і вийде цікавий колірний акцент.

Змішайте колір для білих пелюсток. Візьміть трохи паленої Сієни, ультрамарину, жовто-зеленого і трав’яного зеленого, розмішайте і сильно розбавте водою – відтінок повинен бути ледь видно на папері. Намалюйте пелюстка, схожий на краплю. Якщо води на кисті занадто багато, промокніть серветкою.

Таким чином намалюйте по три пелюстки у кожної квітки. Дайте висохнути.

Розведіть берлінську блакить з паленої Сієною і найтоншої пензлем опрацювати деталі малюнка. Уточніть контури стебел, намалюйте тонкі прожилки, що відходять від підстави квітки до пелюсток. Додайте трохи тіні в місці перетину стебел.

Додайте трав’яного зеленого в фарбу, отриману на попередньому кроці, і намалюйте тінь на одному-двох листках в підставі проліска.

Як намалювати підсніжники гуашшю

Що вам знадобиться

  • Папір;
  • гуаш;
  • круглі синтетичні кисті №2, 4, 8;
  • палітра;
  • стакан з водою;
  • серветка.

Як малювати

Змішайте на палітрі синій і білий кольори. Отриманим блакитним заповнюйте лист широкими горизонтальними рухами. Час від часу додавайте на кисть білого, синього, ультрамаринового, щоб отримати цікаві переходи.

По центру нижньої частини малюнка зробіть фон потаємні, з вкрапленнями фіолетового – звідси будуть рости проліски.

Змішайте кілька відтінків: зелений з краплею синього, зелений з білим, зелений з жовтим. Довільно поєднуючи ці кольори, намалюйте шість стеблин, що стирчать закругленою частиною вгору з проталини. Вони схожі на гачки.

Додайте кілька зростаючих із землі подовжених листочків.

На кінчику кожного з шести стеблинок намалюйте маленьку зелену шапочку, під якою будуть зібрані пелюстки. У верхній третині кожного стебла намалюйте вузький, що стирчить вгору лист.

У підставі кущика додайте кілька синьо-зелених і фіолетових пагонів, щоб створити відчуття об’єму і глибини.

Білою фарбою намалюйте перший пелюстка. Він потовщений в середині і звужується до низу, тому, малюючи, в середині натискайте на пензлик трохи сильніше, а до кінця ослабляйте натиск.

Намалюйте таким чином по три пелюстки у кожного з пролісків. У найбільшого можна показати краєчки всіх шести пелюсток.

Найтоншим пензлем підкресліть краєчки пелюсток синьою фарбою.

У підставі куща додайте кілька коричневих горизонтальних штрихів, імітуючи землю. Розведіть на палітрі білила водою, занурте в них зім’яту серветку і нанесіть білі відбитки на фон навколо пролісків, створюючи ажурні снігові візерунки.

Поверх снігу можна також зробити кілька мазків синім кольором, підкреслюючи тіні.

Відео – як намалювати підсніжник

Exit mobile version