Site icon Express News

Як намалювати книги – декілька способів малювання книги

У цій статті розглянемо, як малювати предмети з натури на прикладі найпростіших форм. Як натури виступатимуть книги. Вони мають прямокутну форму і їх легко уявити у вигляді паралелепіпеда. На такій формі легко навчитися зображати перспективу невеликих предметів, розібратися зі світлотінню на прямолінійних поверхнях, зрозуміти, що таке плановість в натюрморті. Але, оскільки, книжки не зовсім уявляють з себе строгу геометричну фігуру, то плюсом до всього це хороша вправа на передачу індивідуальних особливостей зображуваного предмета.

Зараз ми розглянемо 3 варіанти, як намалювати книгу олівцем поетапно крок за кроком. Два варіанти у нас буде відкрита книга, один варіант закрита.

Як намалювати книгу олівцем поетапно

1 варіант , як намалювати відкриту книгу в твердій палітурці (твердій обкладинці).

Крок 1. Малюємо вертикальну пряму, потім малюємо від неї вигнуті лінії в обидві сторони зверху і знизу. Потім знизу прямий малюємо, як би крапельку, потім проводимо такі ж вигнуті лінії знизу і малюємо бічні прямі.

Крок 2. Малюємо знизу вигнутих ліній прямі, потім малюємо обкладинку у книги, зафарбовує олівцем темні ділянки.

Як намалювати розгорнуту книгу

Крок 1. Малюємо спочатку вертикальну пряму, потім малюємо овальні криві в обидві сторони зверху і знизу прямий, потім малюємо пряму, що сполучає ці лінії, виходить два листа книги. Потім збоку цих листів малюємо листи, які знаходяться під верхніми.

Крок 2. Малюємо ще листи, які знаходяться під основними, потім малюємо м’яку обкладинку у книги і зафарбовує її олівцем.

Як намалювати закриту книгу

У закритому вигляді книжка переставляє паралелепіпед. Тобто, в першу чергу треба окреслити її за допомогою прямих ліній. Коли книга лежить перед нашими очима, ми бачимо її під певним кутом і в перспективі.


Для замальовок книг для даної статті я використовую олівець 2В для лінійного малюнка і для накладення тону в освітлених місцях і 3В для більш темних місць і для найтемніших місць.

В першу чергу визначаємо кут між двома нижніми гранями. На малюнку відзначаємо місце, де буде розташовуватися цей кут. Прикидайте його місце розташування так, щоб наша натура добре вписувалася в лист, тобто була нормально закомпоновано.

Від цього кута йдуть дві лінії, прикидаємо нахил цих двох ліній щодо горизонталі або вертикалі.

Далі дивимося довжину кожної лінії – наскільки одна лінія довша за іншу. Тобто, тренуємо окомір.

Прорисовуємо верхню межу нашого прямокутника. Дивимося уважно, межі не паралельні, а трохи сходяться в перспективі. Наскільки вони сходяться, знову можна прикинути нахилами.

Прорисовуємо нижню межу наскрізь. Знову таки, нижні лінії не паралельні верхнім, вони можуть трохи або зовсім трохи сходитися в перспективі.

Коли наш паралелепіпед готовий, можна додати індивідуальних особливостей – округлений палітурка, товщина обкладинки, наскільки листи менше обкладинки.

Тепер позначу світлотінь. Дивимося, звідки падає світло, де сторона в тіні, як розташовується падаюча тінь.

Передній кут (передній план) – найяскравіший, контрастний, межі чіткі і контрастні, в міру віддалення граней різкість і яскравість слабшає.

Крок 1. Спочатку малюємо повернений прямокутник, потім вниз з двох кутів опускаємо вертикальні прямі однакові, потім малюємо паралельні прямі, дивимося на картинку і змальовувати. Потім малюємо ободок, теж лінії повинні бути паралельні один одному, всередині книги, яка ніколи обкладинку.

Крок 2. Малюємо прямі, як на картинці, потім зафарбовуємо, стираємо дуже маленьку лінію на розі книги знизу.

Як намалювати книгу простим олівцем

Як намалювати книгу олівцем – це, мабуть, один з найлегших уроків. Давайте розглянемо все поетапно. 

Намальовані книги я дуже люблю і, до того ж, в будь-якому їх положенні. Давайте почнемо малювати книгу / щоденник з простого положення – покладемо перед собою і подивимося уважно.

Як завжди знадобиться невигадливий набір матеріалів – олівець або ручка (хто чим любить), ластик, папір.

Важливо пам’ятати, що якщо книга лежить сильно нижче рівня очей, то ми бачимо майже не викривлену форму, але якщо підняти її вище, то довжина буде зменшуватися. В даному випадку ми дивимося зверху і збоку.

Товщину книги малюємо вертикальними лініями.

Починаємо більш впевненими лініями промальовувати контури.

Книга має м’яку форму і тому лінії не прямі, а з невеликим вигином, обкладинка трохи піднята хвилею.

Легкими лініями прорисуйте залом від обкладинки книги. Різною силою натискання олівця прорісуте сторінки.

Звертайте увагу на такі дрібниці, як, наприклад, злегка загнутий куточок обкладинки, зображуючи такі дрібниці Ви пожвавите малюнок!

Не забудьте намалювати тінь від обкладинки на нижній сторінці. І придивіться уважно Ви побачите, що тінь ніколи не буває однорідною – вона десь світліше, десь темніше.

Куточок зі сторінками не рівний, а з “зазубринками”.

Додайте тіні на сторінках у самого згину, падаючу тінь від книги на столі. Використовуйте різну штрихування – експериментуйте!

Додавайте якомога більше деталей, наприклад, назва і написи на книзі. Тут вони намальовані на швидку руку, але якщо Ви намалюєте їх з повторенням шрифту, то малюнок стане ще більш точним. Все залежить від цілей і бажання!

Намалювавши деталі додаємо ось таку закладочку і тінь від неї на сторінках книги і на столі.

Отже, книга наша готова! Вдалої подальшої практики!

Як намалювати дві книги

У випадку з двома книжками все те ж саме, але додатково ми шукаємо розташування однієї відносно іншої.

Прорисуйте спочатку нижню.

Визначте кут верхньої щодо нижньої.

Від цього кута малюйте напрямок граней верхньої книги.

Як і нижню, малюємо верхню.

Дві книги різного тону – одна темна, інша світла. Нижню цілому робимо темної, верхня повинна залишатися світлою щодо нижньої.

Малюємо відкриту книгу олівцем поетапно

І тепер ускладнити завдання – спробуємо намалювати відкриту книгу олівцем.

Книга складається з двох половинок. Дивимося напрямок кожної половинки і знаходимо кути.

Далі дивимося відношення ширини книги до довжини. Бічна частина два рази укладається в передній частині.

Далі я промальовувати передню частину книжки і знаходжу довжину середини – вона трохи більше лівого боку.

І домальовували листи, дивимося напрямок бічних граней листа і як скругляются передні і задні грані.

Тепер позначимо світлотінь. Я також ущільнила місця з текстом штрихом у напрямку тексту.

Отже, щоб намалювати геометрично прості форми, потрібно правильно визначати напрямок граней цих форм (інакше малюнок буде виглядати не переконливим) і накладати тон так, щоб було видно освітлення. З цих простих форм, які є відмінним вправою для новачків, починається осягнення рісунка.Форма і обсяг, показані світлотінню – заповідь будь-якого реалістичного малюнка.

Відео – як намалювати книги

Exit mobile version