Site icon Express News

Як намалювати дерево – різні способи і види малювання дерева

У цьому уроці малювання ми розглянемо, як малювати дерево олівцем поетапно для початківців, а також як скласти родинне дерево і як намалювати осіннє дерево. Для цього нам знадобляться олівці різної м’якості і Стерк з гострим кінчиком, або Клячко (м’яка гумка, яку можна змінювати).

Намалюємо ось таке гарне дерево.

Намічаємо наше дерево по висоті, розташування стовбура і гілок.

Малюємо стовбур, якої він товщини. Врахуйте, що стовбур дерева не має форму моркви: він звужується догори поступово, і відбувається це багато в чому завдяки відходить від нього гілки. Розгалужуючись, дерево стає тоншим. Це справедливо і для гілок – чим більше гілка розгалужується, тим тонше стають гілочки, віддаляючись від стовбура. Не варто малювати занадто товсте біля коріння дерево – інакше у Вас може не вистачити висоти листа.

Продовжуємо уточнювати місце розташування і розмір гілок дерева, малюємо більш тонкі гілочки.

Отже, на попередньому етапі ми намалювали дерево з гілками. Тепер обведемо його по контуру м’яким олівцем, змінюючи для виразності силу натиску, щоб лінія була різної товщини.

Але нам потрібно намалювати листя. Кожен листок намалювати неможливо, потрібно вирішити, як виглядають листя в масі. Для цього представимо, що світло падає збоку. Буде дуже добре, якщо Ви подивіться на справжні дерева або фотографії дерев в сонячний день. Там добре помітно, що листя розташовані такими великими масами. Окремі листочки можна намалювати пізніше, а поки прокладемо тіні. На стовбурі дерева теж є тіні.

Наносимо тіні в області листя дерева.

Наносимо більш темні ділянки дерева більш м’яким олівцем. Подекуди малюємо тонкі гілочки з допомогою гумки (стираємо, і виходять білі гілочки) і олівця. У деяких місцях малюємо листя.

За таким же принципом домальовуйте дерево, для виділення світлих ділянок використовуємо стирачку.

Як намалювати родинне дерево

Кожен дворянин зобов’язаний був знати своїх предків. Більше влади і ваги в суспільстві мали ті, у кого більш давній і тривалий рід. Після революції ситуація змінилася, і тільки в 90-х роках 20 століття інтерес до сімейної генеалогії виник знову. Сьогодні модно представляти гіллясту експозицію, а кожен школяр має уявлення про те, як намалювати дерево родини своїми руками. Підготовчий етап у створенні дерева.

Перш ніж почати оформлення родовідного дерева своїми руками, необхідно зібрати всю інформацію про його представників.

 Генеалогічне древо відображає всі родові зв’язки всередині сім’ї, тому спочатку проводяться так звані пошукові роботи. Головна складність – отримання достовірної інформації про своїх предків.

 Можна опитати найстарших представників своєї рідні, зробити запит в архів, вивчити історичні архівні документи. Здобута інформація досліджується, систематизується і збирається у вигляді схем, в яких відображається приблизне розташування головних фігур.

 Найчастіше жінок роду вказують, окреслюючи округлої фігурою, чоловіків – квадратної.

Після цього можна приступати до ескізу. Слід визначитися зі способом складання і формою. Щоб намалювати родовідне дерево своїми руками, треба вирішити, наскільки воно буде об’ємним. Це безпосередньо залежить від кількості ыснуючих предків. Існує два варіанти виконання. Намалювати родовідне дерево своїми руками простіше, враховуючи такі параметри:

  1. Графічний. Сім’я зображується у вигляді схеми або таблиці, де вписаний кожен член сім’ї і ступінь його спорідненості.
  2. Художній. Зображення родоводу за допомогою спеціальних комп’ютерних програм або вручну своїми силами.

Способи художнього виконання

Існує кілька способів художнього оформлення, щоб виконаний своїми руками малюнок родовідного дерева виглядав оригінально і цікаво.

 • Спосіб № 1 – мальований. Варіантів виконання безліч. На аркуші формату А1 зробити малюнок гіллястого дерева і розташувати на його гілках фото всіх представників, згідно їх зв’язки один з одним.

 • Спосіб № 2 – шаблон. За основу беруть уже готові шаблони, потім вписують П.І.Б., дати народження і вклеюють фотографії.

 • Спосіб № 3- комп’ютерна програма з шаблонами. Підходить для тих, хто не має абсолютно ніяких художніх навичок. Потрібно тільки вибрати потрібний варіант, за допомогою будь-якого фоторедактора вставити фотографії, вписати імена і роздрукувати на кольоровому принтері.

Робота буде виглядати гідно, якщо включити фантазію і намалювати родовідне дерево своїми руками, використовуючи оригінальні ідеї виконання ..

Інтер’єрне рішення сімейного дерева

Виконати малюнок дерева легко за допомогою трафарету. Можна купити вже готовий або виготовити самостійно з картону.

 Акуратно закріпити трафарет на стіні і нанести фарбу з балончика, валиком або пензлем. Щоб намалювати родовідне дерево своїми руками, використовують світло-або темно-коричневі, зелені відтінки. В залежності від уподобань і обсягу родоводу інформації, дерево буває більш-менш великим, зеленим.

 У такого оформлення є свої плюси:

• маленькі витрати на декоративні матеріали;

• простота виконання;

• можливість обіграти малюнок додатковими елементами інтер’єру (смужки, настінні світильники, картини, панно і т. П.);

• в подальшому є можливість розширити, доповнити дерево в разі народження дитини або появи нової інформації про спорідненість.

Спочатку оформляють стовбур і гілки.

 Потім розташовують представників роду, попередньо помістивши фотографії в портретні рамки. Головне, заздалегідь відзначити, в якому порядку розташовуються фотографії.

 На завершальному етапі домальовують дрібні гілки з листям. Органічно вписуються зображення птахів або метеликів. Багато хто уявляє генеалогічне древо у вигляді яблуні з плодами. Такі композиції створюють додатковий затишок і теплу атмосферу.

Дерево-картина

Добре вписується в будь-яку обстановку і інтер’єр генеалогічне дерево у вигляді великої картини.

 Такий варіант підходить для тих людей, які часто змінюють місце проживання. При черговому переїзді забрати з собою картину не складе труднощів.

Можна намалювати родовідне дерево своїми руками на великому аркуші паперу або полотні.

 Якщо немає здібностей до малювання, варто замовити і роздрукувати готовий шаблон потрібного розміру. Підібрати раму або паспарту і потім вписати своїх родичів в готову картину.

Дерево – це невід’ємна частина природи, символ життя. З цієї причини такий образ використовують для родоводу. Дерево асоціюється з теплом, затишком, гармонією, багатством і красою. Сімейні композиції, створені з душею і особливим трепетом, в усі часи виглядають неповторно і атмосферно.

Тут ми зібрали малюнки, як можна намалювати родинне дерево.

Родовідне дерево для дитячого саду.

Сімейне дерево для уроку в школі.

Генеалогічне древо для дошкільнят в дитячому саду.

Ілюстрація родового дерева.

Історія моєї сім’ї.

Змальовка для дітей.

Малюнок для кольорових олівців.

Сімейне дерево шаблон.

Ілюстрація на білому тлі.

Як намалювати родовідне дерево 4 клас малюнок.

Малюємо кольоровими олівцями разом з дитиною.

Дерево родини очима дитини.

Родове дерево малюнок.

З місцем для фотографій.

Як намалювати осіннє дерево

Розповімо вам, як намалюювати осіннє дерево. Ви можете за нашими малюнками дуже легко навчити дитину малювати осіннє дерево. Намалюємо 10 різних способів малювання дерев. Отже, поїхали!

1 спосіб. відбитки пальчиків

2 спосіб. Ватні палички

Діткам дуже подобається «натикувати» листочки ватяними паличками. Спробуйте!

3 спосіб. пузирчаста упаковка

Якщо у вас десь залишився шматочок такої «пухирчатої» плівки – обов’язково покажіть листя за допомогою неї. Для цього треба вирізати з плівки овал або іншу форму для крони, нанести пензликом різні кольори, докласти і залишити відбиток. Виходить так цікаво – діткам дуже подобається!

4 спосіб. «Промокання» пензликом

Можна намалювати окремі листочки за допомогою «промокання» кінчика пензлика. Гарний ефект виходить, коли мокати пензлик в один колір, потім в інший і ставиш відбиток. Виходять листочки з переливами.

5 спосіб. Будівельна кисть

Дуже красиве листя виходить за допомогою будівельної кисті або широкої плоскої щітки. Щоб крона вийшла повітряної, фарби треба брати зовсім крапельку, на кінчик пензля. Експериментуйте!

6 спосіб. Господарська щітка

Можна листя зобразити за допомогою господарської щітки: пензликом наносимо фарбу на щітку і ставимо відбитки!

7 спосіб. Губка

Губкою діткам теж подобається малювати. На мій погляд, фарбу на губку теж зручно наносити пензликом. Губка при цьому повинна бути злегка вологою.

8 спосіб. Зім’ята фольга

Можна листочки зобразити за допомогою зім’ятого листа фольги або паперу. Мені більше фольгою подобається.

Наносимо пензликом фарбу на фольгу і ставимо відбитки.

9 спосіб. Поліетиленовий пакет

Використовуємо поліетиленовий пакет. Його потрібно зім’яти і нанести пензликом фарбу. А тепер ставимо відбитки!

10 спосіб. Розбризкування фарби

Цей спосіб дуже подобається дітям! Треба взяти ще один лист і вирізати в ньому отвір у формі крони дерева. Потім беремо пензлик з фарбою і, проводячи пальчиком по ворсу пензлика, розбризкуємо фарбу!

Виходить ось таке дерево!

Ми сьогодні розглянули з вами різні види і способи як намалювати дерево. Сподіваємось вам сподобалося і було знами цікаво і корисно! До новіх зустрічей!

Exit mobile version