Site icon Express News

Солянка – Як приготувати класичну солянку з картоплею?

Наваристий, ароматний, яскравий – для смачного обіду! Класичну солянку з огірками ковбасою та картоплею люблять і знають багато хто. Суп виходить насиченим, красивим, ні на що не схожим! М’ясний набір може бути найрізноманітнішим і найбагатшим, наприклад до яловичини можна додати язика, свинину, телятину.

ПОКРОКОВЕ ПРИГОТУВАННЯ

Час приготування: 2 год

КРОК 1:

Як зварити класичну збірну солянку з огірками, ковбасою та картоплею? Підготуйте потрібні інгредієнти. З м’яса краще використовувати яловичину. Якщо потрібен бульйон понаваристіший, то з кісткою. У мене просто м’якуш без кістки. Ковбасу також можете брати будь-яку: варено-копчену, сирокопчену або варену. Томатну пасту можна замінити на томатний кетчуп.

КРОК 2:

Цибулину очистіть. Якщо збираєтеся використовувати цибулину в засмажці (крок 12), її потрібно нарізати дрібними кубиками. Я використовую цілу цибулину при варінні бульйону і потім викидаю (крок 10).

КРОК 3:

М’ясо ретельно промийте. Викладіть у каструлю яловичину цілим шматком і цілу цибулину. Залийте у каструлю 3,5 л води.

КРОК 4:

Відваріть м’ясо до готовності на середньому вогні протягом 1 години, знімаючи піну, яка виділятиметься при варінні.

КРОК 5:

М’ясо вийміть із бульйону і наріжте невеликими брусочками. Розмір м’ясних шматочків має бути приблизно такий самий, як у ковбаси та огірків.

КРОК 6:

Бульйон процідіть, цибулину викиньте. Поверніть каструлю на вогонь. Знову доведіть бульйон до кипіння.

КРОК 7:

Картоплю вимийте, очистіть та наріжте середніми кубиками. Занадто дрібно різати не варто – суп вариться досить довго і дрібна картопля може сильно розваритися, а велика незручно їсти.

КРОК 8:

Моркву очистіть та натріть на великій тертці.

КРОК 9:

Солоні огірки наріжте брусочками.

КРОК 10:

Обидва види ковбаси наріжте брусочками. Так повелося, що для солянки і все нарізають брусочками, а не звичайними кубиками. Вважається, що від нарізки залежить смак усієї страви, але ви, звичайно, можете нарізати так, як вам подобається.

КРОК 11:

Викладіть у бульйон картоплю і варіть на середньому вогні до готовності картоплі (близько 20 хвилин). Навіть якщо картопля через цей час не звариться, вона дійде до готовності вже разом із засмажкою.

КРОК 12:

У сковороді розігрійте олію. Викладіть моркву, огірки, копчену та варену ковбасу, відварену яловичину. Все перемішайте та смажте, помішуючи, на середньому вогні близько 5-7 хвилин. Це додасть всій засмажці, а згодом і готовій солянці легкий копчений смак та аромат.

КРОК 13:

Додайте в сковороду томатну пасту, перемішайте та тушкуйте ще 2 хвилини.

КРОК 14:

У каструлю додайте засмажку зі сковороди, порізане наперед м’ясо і перемішайте.

КРОК 15:

Суп посоліть поперчіть і додайте лаврове листя. Знову доведіть солянку до кипіння та варіть ще 10 хвилин.

КРОК 16:

Для подачі нам знадобляться маслини без кісточок і половинка лимона, нарізаного кружальцями. Їх можна додати окремо в кожну тарілку під час подачі, а можна додати безпосередньо в каструлю. Лимон поруч із кислинкою надає солянці легку гіркоту, яка відмінно відтіняє його насичений м’ясний смак.

КРОК 17:

Я ж додаю лимон та маслини відразу в каструлю із солянкою. Якщо вам не подобається гіркуватість в солянці, можете додати в суп вичавлений сік лимона. Завжди орієнтуйтесь на власний смак.

КРОК 18:

Накрийте кришкою каструлю і дайте солянці настоятися ще 10 хвилин. Смачного!

Яловичину можна замінити будь-який інший вид м’яса, який вам більше подобається. Але врахуйте, що час приготування, а також смак та калорійність страви зміняться. Свинина і баранина зазвичай жирніші за яловичину, а куряче філе або індичка – більш пісні. При цьому час приготування залежить не тільки від виду м’яса, а й від того, яка частина туші використовується і наскільки старе чи молоде м’ясо.

Важливо!Незалежно від того, вказано кількість води для супу в рецепті чи ні, найкраще орієнтуватися на власні уподобання (густий або рідкіший суп ви любите), а також на розмір своєї каструлі та продукти, взяті для приготування. Не забувайте, що автор має свій погляд на кількість м’яса, картоплі, крупи та інших інгредієнтів у супі, який може не збігтися з вашим. Насправді це означає, що якщо ви готуєте вперше, не варто варити відразу цілу каструлю. Зробіть суп для дегустації – на одну-дві людини. Для цього зменшіть кількість всіх інгредієнтів за рецептом до 1-2 порцій, а кількість води візьміть із розрахунку: від однієї склянки на порцію – якщо суп планується дуже густий, до 1,5-2 склянок – якщо рідкіший. Не забудьте врахувати, що частина рідини під час приготування википить. Продегустувавши невелику порцію супу, ви зможете відрегулювати як кількість рідини, так і пропорції інгредієнтів на ваш смак. Надалі, як і більшість досвідчених господинь, ви зможете наливати воду для супу та закладати інгредієнти “на око”.

Як правильно вибирати маслини? Краще купувати продукт у прозорій упаковці. Так ви зможете розглянути їхній зовнішній вигляд і колір. Якщо маслини надто чорні, значить додані харчові барвники. Плоди повинні бути пружними, цілими, з гладкою, блискучою шкіркою. Занадто м’які, перестиглі маслини довго не зберігатимуться.

Томатну пасту у цьому рецепті можна замінити на помідори у власному соку, свіжі помідори чи кетчуп.

Exit mobile version