Site icon Express News

Шкіра – Як захистити шкіру від хлорної води?

Зміст

Зайти в басейн, щоб перемогти літню спеку, досить захоплююче. чи не так? Але чи знаєте ви, що хлорована вода в басейні може завдати шкоди вашій шкірі та волоссю?

Під час купання в басейні ваша шкіра піддається впливу хлорованої води, яка надає шкірі липкої засмаги та спричиняє інші пошкодження. Тож як захистити його?

Продовжуйте читати, щоб дізнатися!


Що каже експерт

«Вода з хлором пошкоджує шкірний бар’єр і призводить до запалення. Однак пошкодження можна усунути за допомогою хороших зволожуючих і сонцезахисних засобів».

Чому хлорована вода шкідлива для вашої шкіри?

Хлор є дуже сильною хімічною речовиною, яка може порушити захисний бар’єр шкіри. Це може призвести до того, що ваша шкіра втратить свої ефірні олії, що призведе до запалення та інших проблем зі шкірою.

Доктор Харіш Кутам, головний дерматолог SkinKraft, каже: «Вода з хлором пошкоджує шкірний бар’єр і призводить до запалення. Це також може зробити шкіру темнішою. Однак шкоду можна усунути за допомогою хороших зволожуючих і сонцезахисних засобів».

Хлорована вода може завдати шкоди вашій шкірі такими способами:

1. Спричиняє пошкодження сонцем і затемнення

Коли ваша шкіра піддається прямому впливу сонця, це запускає швидкість виробництва меланіну. Меланін вже є в шкірі. Але перебування на сонці збільшує швидкість його синтезу, що викликає потемніння шкіри. Хлорована вода порушує шкірний барьєр, тому ніщо не може захистити її від ультрафіолетового випромінювання. Це призводить до сонячних опіків і сильної засмаги.

2. Викликає сухість

Хлор є природним подразником, він відкриває пори та позбавляє шкіру її природних жирів, які зберігають її зволоженою та здоровою. Надмірний вплив хлору може висушити шкіру та викликати подразнення та свербіж. Постійний вплив хлору протягом кількох років може призвести до передчасного старіння та може серйозно вплинути на здоров’я шкіри.

3. Викликає передчасне старіння

Чи помічали ви коли-небудь зморшки на кінчиках пальців після миття рук? Проводити довгі години в басейні, повному хлорованої води, може бути гірше для вашої шкіри.

Оскільки хлорована вода знищує захисний бар’єр вашої шкіри, її глибокі шари піддаються впливу агресорів зовнішнього середовища. Це може розщепити білок у вашій шкірі, який відповідає за її пружність і еластичність, що призведе до появи тонких ліній і зморшок.

4. Викликає свербіж і висип

Якщо у вас чутлива шкіра, хлорована вода може посилити її симптоми, спричинивши свербіж, висип або запалення.

5. Спричиняє перевиробництво шкірного сала, що призводить до висипань

Брак вологи через порушений бар’єр може призвести до надмірного вироблення шкірного сала. Ваша шкіра робить це, щоб компенсувати брак необхідних їй ефірних масел. Надмірне вироблення шкірного сала може спричинити появу прищів.

6. Хлор може вбити корисні бактерії

Хлор допомагає позбутися шкідливих бактерій, які роблять нас хворими. У той же час він також вбиває корисні бактерії та корисну мікрофлору, на які покладається наша здорова шкіра. Деякі дослідження показують, що хлорована вода також може руйнувати вітамін Е та поліненасичені жирні кислоти.

7. Загострені стани

Якщо у вас гіперчутлива шкіра внаслідок будь-якого попереднього захворювання, такого як екзема, псоріаз або дерматит, вплив хлору може ще більше погіршити ситуацію. Хлор при розчиненні у воді утворює хлорнуватисту кислоту, яка викликає подальше запалення шкіри. Це призводить до збільшення сухості, лущення, свербіння або висипань, які вже є на шкірі.

8. Опіки

Занадто багато хлору у воді, ніж необхідно, може спричинити хлорні опіки. Вплив високої концентрації хімікату може призвести до пухирів і болісних опіків.

Поради щодо запобігання пошкодженню шкіри хлорованою водою

1. Змочіть себе перед тим, як потрапити в басейн

Незалежно від того, приймали ви душ того ранку чи ні, змочіть себе безпосередньо перед тим, як потрапити в оброблений хлором басейн. Цікаво чому? Це тому, що суха шкіра швидко вбирає хлоровану воду. Ця вода проникає глибше в шари шкіри і завдає подальших пошкоджень.

Крім того, ваші парфуми, піт, мило, шампуні та інші косметичні засоби є органічними сполуками. Вони можуть взаємодіяти з очищеною хлором водою з утворенням шкідливих побічних продуктів і токсичних газів. Побічні продукти (хлораміни) можуть бути шкідливими для шкіри та тіла.

Швидкий душ не дасть шкірі поглинати хлоровану воду та запобіжить іншим пошкодженням.

2. Прикрийте волосся та очі

Подібно до захисного бар’єру вашої шкіри, ваші очі містять слізну плівку, яка зберігає їх вологими та чистими. Хлорована вода може зірвати цю тонку плівку та висушити очі, що призведе до дискомфорту та печіння. Тож одягніть захисні окуляри, перш ніж плеснути в басейн.

Крім вашої шкіри та очей, ваше волосся також безпосередньо піддається впливу хлорованої води в басейні. Це може спричинити надмірну сухість. Таким чином, надіти шапочку для плавання ідеально, щоб захистити волосся.

3. Додайте вітамін С до свого раціону

Вітамін С є антиоксидантом, який захищає шкіру від пошкодження ультрафіолетом. Місцеве застосування вітаміну С може допомогти зменшити кількість засмаги шляхом інгібування тирозинази (ферменту, що виробляє меланін у шкірі).


Ти знав?

Вазелін є ефективним засобом для захисту шкіри від хлору. 

Він створює ефективний бар’єр проти хлорованої води, а також запобігає зневодненню шкіри.

4. Використовуйте водонепроникний сонцезахисний крем широкого спектру дії

Пошкодження сонцем під час плавання є звичайним явищем. Ви можете запобігти цьому, користуючись сонцезахисним кремом широкого спектру дії, оскільки він захищає вашу шкіру від сонячних променів UVA та UVB. Крім того, сонцезахисний крем також створює захисний бар’єр і запобігає прямому контакту обробленої хлором води з басейну з вашою шкірою.

Переконайтеся, що ваш сонцезахисний крем водостійкий, щоб він не змивався. Нанесіть сонцезахисний крем принаймні за 15-20 хвилин до занурення в басейн. Повторно наносити кожні дві години.

5. Добре зволожуйте

Вплив хлору та інших хімічних речовин може призвести до надзвичайно сухої шкіри. Вам потрібно зволожити шкіру відразу після прийняття душу після сеансу плавання, щоб утримати вологу. Використовуйте м’який миючий засіб для обличчя, щоб підтримувати рН шкіри.

6. Використовуйте бальзам для губ

Проведення довгих годин у обробленій хлором воді може сприяти появі тріщин на губах. Нанесіть бальзам для губ, щоб запобігти їх кровотечі після того, як ви вийшли з басейну.

7. Стежте за часом

Якщо ви не змагаєтеся в турнірі, обмежте свій час у басейні до години. В Індії сонце досягає максимуму з 10 ранку до 14 години дня. Уникайте купання в ці години. Хороший час для купання – рано вранці між 7 ранку і 9 ранку або після 16 години.

8. Використовуйте олію для захисту свого шкірного бар’єру

Нафта і вода не уживаються. Нанесення шару олії перед входом у басейн може діяти як бар’єр і запобігати проникненню хлорованої води через шкіру.

9. Регулярно робіть пілінг

Відлущування шкіри один раз на два тижні може допомогти видалити пігментовані мертві клітини шкіри. Це може зменшити видимість темної та тьмяної шкіри.

Хімічні відлущувачі, що містять гідроксикислоти, є хорошим вибором, якщо ви регулярно плаваєте, оскільки вони працюють, розчиняючи мертві клітини шкіри. Його також можна знайти в природних джерелах, таких як помідори. Вони також збільшують коефіцієнт оновленості клітин і допомагають зміцнити шкірний бар’єр.

10. Промийте шкіру

Важливо змити хімічні речовини зі шкіри відразу після сеансу плавання. Якщо ви використовуєте засіб для миття тіла після плавання протягом декількох хвилин після виходу з басейну або купання під душем, ви можете позбутися відкладень хлору та запобігти пошкодженню шкіри.


Важлива примітка:

Ви можете після душу нанести товстий шар кокосової олії або водостійкого сонцезахисного крему. 

Це забезпечить додатковий рівень захисту від сонячних променів і захистить вашу шкіру від чутливості до хлору.

11. Плавайте на відкритому повітрі

По можливості уникайте критих басейнів. Криті плавальні басейни не мають належної вентиляції та затримують гази від хімікатів. Це призводить до нових проблем зі шкірою. Виберіть місце, де є відкритий басейн.

12. Тримайте себе зволоженим

Зневоднена шкіра, ймовірно, буде сухою та грубою. З іншого боку, зволожена шкіра залишається пружною. Випийте трохи води, щоб переконатися, що ваша шкіра обов’язково зволожена під час плавання. Це також допомагає очистити шкіру, відновити втрачену вологу та вивести хлор та інші токсини.

Висновок

Хоча плавання є необхідною життєвою навичкою та великою фізичною активністю, хлор, який використовується для дезінфекції плавальних басейнів, викликає занепокоєння багатьох. Наразі ви, мабуть, уже достатньо дізналися про шкідливий вплив хлору на шкіру. Тому, якщо ви регулярно плаваєте, дотримуйтесь цих порад, щоб ваша шкіра не стала тьмяною, темною та сухою. Після того, як ви встановили свій режим, все готово!

Exit mobile version