Site icon Express News

Що треба знати про лазерну епіляцію, перш ніж на неї зважитися

Блондинок цей спосіб видалення волосся на тілі може розчарувати.

Що таке лазерна епіляція і як вона працює

Епіляція (від фр. Epiler – видаляти волосся) – це процедура, під час якої тіло позбавляють від зайвих волосків. Лазерна епіляція – це коли процес відбувається за допомогою лазера. Тобто вузького концентрованого променя світла. Працює це так.


Наше волосся має колір – воно бувають чорними, каштановими, русявим, рудими, світлими. За це відповідає пігмент під назвою меланін: саме він надає волоскам характерний відтінок. У меланіну є особливість: він поглинає світлові хвилі довжиною близько 700-1000 нм – саме таку має епіляційна лазер, і за рахунок цього пігмент досить сильно нагрівається.

Оскільки меланін зосереджений в стержні волоска і волосяній фолікулі, він заодно розігріває і їх. Цієї температури вистачає, щоб пошкодити і сам стрижень, і кровоносні судини, які живлять фолікул.


Деякі волоски знищуються прямо під час процедури. Але більшість, маючи поглиблений корінь, випадають поступово, протягом 1-2 тижнів.

Наскільки болюча лазерна епіляція

Найчастіше це не боляче. Абсолютно точно не гірше, ніж процедури звичайним побутовим приладом або, наприклад, шугарінг. Однак дискомфорт все ж може бути.


Хоча лазер і працює прицільно, зосереджуючись виключно на волосках, нагрів зачіпає і навколишнє шкіру. Під час процедури деякі люди можуть відчувати легке печіння і поколювання. Щоб уникнути цього, на область епіляції наносять знеболюючий крем. Але іноді він не потрібен: у сучасних лазерів, як правило, є вбудований механізм охолодження, який швидко знижує температуру.


Розповіді про хворобливість процедури пов’язана з окремими типами пристроїв. Епіляція може виконуватися одним з чотирьох варіантів лазерів.

1. Рубіновий (довжина хвилі – 694 нм)


Застарілий варіант. Рубіновий лазер розігрівав меланін не тільки в волосках, а й у навколишній шкірі. Тому для смаглявих людей процедура епіляції супроводжувалася хворобливістю, а іноді і опіками. Сьогодні рубіновий лазер практично не використовується – його замінили більш безпечні та ефективні апарати.

2. Олександритовий (довжина хвилі – 755 нм)


Застосування цього типу апаратів вимагає потужного охолодження шкіри. Інакше залишається ризик отримати опік. Косметолог, який проводить дану процедуру, повинен бути досвідченим і відмінно розбиратися в настройках лазера, щоб виставити необхідне охолодження.

3. Діодний (довжина хвилі – 800-810 нм)


Найм’якший і безпечний варіант. Діодні лазери під час роботи охолоджують шкіру. Крім того, як правило, їх використовують разом з охолоджуючим кремом. Результат – не боляче. Максимум легкий дискомфорт, якщо у вас чутлива шкіра.

4. Неодімовий (довжина хвилі посилання – 1 064 нм)


Самий універсальний варіант. Такі лазери використовують не тільки для епіляції, але і для видалення татуювань, перманентного макіяжу, судинної сіточки. В даному випадку теж треба ретельно і кваліфіковано налаштовувати апарат, інакше процедура може виявитися неприємною.

Що зробити, щоб лазерна епіляція була безболісною

Перш за все – вдумливо вибрати косметолога (дерматолога), який проведе процедуру. Це повинен бути кваліфікований фахівець, який має досвід роботи з конкретним лазером. Перш ніж звертатися в той чи інший косметичний салон, пошукайте відгуки. І звичайно ж, переконайтеся, що лазерний апарат сертифікований, а ваш косметолог пройшов необхідний курс навчання.

Далі прислухайтеся до себе. Відчуття під час епіляції залежать від різних факторів, серед яких:

  • Індивідуальний больовий поріг. Те, що буде неприємно одній жінці, інша навіть не відчує. Можливо, ви з цих щасливців.
  • Ділянка шкіри, на якому видаляються волосся. Чим більше на ньому больових рецепторів, тим неприємніше процедура. Лазерна епіляція ніг або рук менш болюча, ніж обробка чутливої ​​зони бікіні або під пахвами.
  • Місячний цикл. У період ПМС і менструації больовий поріг знижується. Тому епіляцію краще проводити через кілька днів після того, як закінчаться місячні: тоді вона буде максимально безболісною.

Чи надовго лазерна епіляція прибирає волосся

В ідеалі – назавжди. Або як мінімум на роки. Але треба бути готовими, що це станеться не відразу.

Справа в тому, що лазер руйнує тільки ті фолікули, волоски яких підносяться над шкірою – тобто знаходяться в стадії активного росту. Однак крім них є і фолікули, які перебувають в сплячому стані. Розібравшись з «активними» волосками, доведеться почекати, поки не відростуть інші, щоб зруйнувати і їх.

Тому що волосся з’являється не одночасно. Скільки сеансів знадобиться вам, залежить від індивідуальних особливостей. Зокрема – кольору шкіри і волосся.

Бонус: з кожною наступною процедурою неприємних відчуттів все менше, оскільки знижується кількість нагріваються волосків.

Кому підходить лазерна епіляція

Найкраще, лазерна епіляція, працює в тому випадку, якщо існує очевидний контраст між кольором шкіри і волосся. Якщо у вас світла шкіра і темні волоски, ця процедура – однозначно ваша.


А ось якщо шкіра у вас смаглява або засмагла, а волоски, навпаки, біляві або вицвілі, епіляція може виявитися не дуже-то ефективною. Через нестачу меланіну нагрів фолікул буде слабким. Зате нагодований пігментом шкірний покрив нагріється.

Звідси випливають важливі правила, які треба врахувати, перш ніж відправитися на процедуру.

Як підготуватися до лазерної епіляції

1. Постарайтеся, щоб до процедури ваша шкіра була світлою


Для цього уникайте засмаги (користуйтеся сонцезахисним кремом з високим SPF) як мінімум за кілька тижнів до епіляції. Якщо ваша шкіра смаглява від природи, проконсультуйтеся з косметологом або дерматологом. Можливо, він порадить вам відбілюючий крем.

2. Не знебарвлюється волосся в тій зоні, яку збираєтеся зробити гладкою


Чим менше в волосках меланіну, тим нижче буде ефективність епіляції.

3. Не висмикуйте і не вищипуйте волоски


Це може розірвати їх зв’язок з фолікулами, а значить, лазер просто не зможе розігріти коріння волосся.

4. Поголіть волосся за 2-3 дня до процедури


Мета – щоб до моменту епіляції їх довжина становила приблизно 2 міліметри. Якщо волосся будуть коротшими, лазер не прогріє їх як слід. Якщо довше – тепло розподілиться по всій довжині і не зможе зруйнувати коріння.

Що можна і не можна робити після лазерної епіляції

Відразу попередимо: невеликі почервоніння і припухлість протягом декількох годин після процедури – це нормально. Можливо, цих проявів у вас і зовсім не буде. Але якщо легкий набряк все ж з’явиться, заспокойте його, доклавши до шкіри щось холодне, наприклад загорнутий в серветку пакет з льодом.


Такі реакції зустрічаються дуже рідко, але обов’язково вимагають консультації лікаря.

Після лазерної епіляції необхідно дотримуватися кількох правил безпеки:

  • У першу добу не варто приймати гарячий душ, ванну, ходити в сауну або спортзал. Шкіра повинна охолонути.
  • Протягом 2-6 тижнів (конкретний термін вкаже ваш косметолог) намагайтеся, щоб ультрафіолет не попадав на оброблені ділянки шкіри. Вона все-таки пошкоджена, і сонячне світло або лампи солярію можуть привести до появи пігментних плям. Якщо уникнути перебування під сонцем неможливо, користуйтеся кремом з SPF не менше 30.
  • Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Exit mobile version