Site icon Express News

Що таке податкове резидентство?

Досить часто наші громадяни, як ті які працюють в Україні, так і ті, що працюють за кордоном, чують таке поняття як податкове резидентство.

Спробуємо розібратись що ж це таке і як впливає на обсяг прав та обов’язків платників податків.

По-перше, резидентство прямо впливає на місце сплати податків, а саме в якій країні їх має бути сплачено.

Що таке податкове резидентство?

Податкове резидентство в Україні

В різних країнах податкове резидентство визначається відповідно до внутрішнього податкового законодавства. Так, в Україні резидентство визначається за кількома показниками, зокрема такими як: місце реєстрації підприємницької діяльності, постійне проживання членів сім’ї, наявність інших тісних особистих чи економічних зв’язків, а також перебування в Україні не менше 183 днів.

Слід зазначити, що якщо особа змінює громадянство – це також тягне за собою зміну резидентства.

Також основним питанням громадян, що отримують дохід за кордоном доволі часто постає уникнення подвійного оподаткування.

З цією метою Україною укладено цілу низку міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування. Це більше ніж 72 країни світу.

Особливо питання подвійного оподаткування стосується ФОП з українською реєстрацією, оскільки дохід від діяльності іноземного ФОПа також може бути оподаткований Україною.

Задля уникнення можливих проблем ми б радили уважно вивчити міжнародний договір нашої країни з відповідною іноземною юрисдикцією про уникнення подвійного оподаткування.

І взагалі діючі адвокати з податкових питань https://legalaid.ua/ua/practice/praktyka-it-prava/ не радили б ототожнювати резидентство зі схемами ухилення від сплати податків.

Для підтвердження ж статусу податкового резидента саме України будь-якою особою (фізичною чи юридичною) може бути отримання довідки-підтвердження в органах Державної податкової служби України.

Довідка, що підтверджує резидентство також дає право на застосування положень міжнародних договорів.

Заяву на отримання вказаної довідки особа може подати особисто, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом) на адресу територіального органу ДПС або заповнивши заяву онлайн на сайті: https://cabinet.tax.gov.ua/login.

Вказану довідку потрібно оновлювати щороку.

Також можливим є варіант звернення до податкових органів країни проживання та зробити запит чи вважається громадянин податковим резидентом даної країни та чи зобов’язаний він сплачувати податки в країні теперішнього проживання відповідно умов внутрішнього податкового законодавства.

Exit mobile version