Site icon Express News

Що таке міотонічний оргазм і чому він не гірше будь-якого іншого

У спортзалі можна отримати не тільки підтягнуте тіло, а й сексуальну розрядку.

Навколо жіночого оргазму зламано багато тем. У свій час наука сумнівалася, що вагінальний оргазм взагалі існує, а консервативне суспільство вважало, що раз жіноче задоволення не потрібно для зачаття, то не так вже воно і важливо.

За 20 років ми переконалися, що жіночий оргазм не просто є, а буває різним. І якщо кліторальний, вагінальний або навіть анальний варіант вже нікого не здивує, про міотонічний чули не всі.

Як виникає міотонічний оргазм

На біологічному рівні всі типи оргазмів відбуваються більш-менш однаково і включають три компоненти:

  • приплив крові до тканин статевих органів;
  • міотонію, тобто м’язове напруження і наступні за ним мимовільні ритмічні скорочення;
  • загальне збудження нервової системи.

Без першого у чоловіків не було б ерекції, а піхва у жінок не виділяла б мастила. Без другого ніхто не робив би дивних поз і не витягав носочки до стелі. Без третього не було б взагалі нічого.

Але, незважаючи на загальний фундаментальний механізм, досягти міотонії і припливу крові можна по-різному.


На Заході для нього є інший термін – коргазм (від англійських слів core – кор, м’язовий корсет – і orgasm). Його провокує напруження м’язів живота, таза і стегон, якого можна досягти різними способами: схрещуванням або стисканням ніг, їздою на велосипеді, вправами з канатом або колодою і навіть просто хитанням преса. Раніше миписали, як правильно мастурбувати.


Альфред Кінсі, дідусь сучасної сексології, писав про коргазм в 1953 році в книзі Sexual Behavior in the Human Female. 5% опитаних їм жінок стверджували, що відчувають оргазм, займаючись спортом. А доктор Деббі Хербенік, ведуча сучасна дослідниця цій галузі медицини, з’ясувала 61 рік по тому, що міотонічний оргазм відчувають 10% опитаних їй респондентів.


Можливо, справа в тому, що люди стали активніше займатися спортом? Деббі навіть написала книгу про коргазми, де зазначила: «У вас буде більше шансів відчути це в процесі сильного навантаження м’язів. Наприклад, якщо робити стільки скручувань на прес або підйомів ніг, скільки зможете витримати».

Що говорять жінки

Звичайні жінки теж раді ділитися порадами.


Співробітниця компанії, яка випускає додаток для відстеження місячних Clue, перший оргазм якої трапився під час лазіння по канату, радить:

“В коргазмі головне – втягнути живіт. Плюс вони вимагають повторень і деякої міри виснаження м’язів, як в пілатесі.”

“Я займаюся цим в публічних місцях, коли мій хлопець шле мені всякі вульгарні СМС або дражнить фотками. Мене це заводить, і я іноді можу кінчити, схрестивши і сильно стиснувши ноги.”

“О так, я так вже багато років роблю. Випадково натрапила на цей спосіб. Тиснеш на всі потрібні місця. Все виходить легко, швидко, зручно і непомітно.”

“Я не можу від цього кінчити, але почати і завестися – більш ніж.”

“Я вже місяць намагаюся перестати. Занадто агресивна дія на клітор. Здається, я від цього стаю менш чутливою, кінчати від орального сексу стало важче.”

“Я можу кінчити, тільки якщо схрещені і сильно стиснуті ноги. Це можна якось подолати? Я зможу досягти оргазму якимось іншим способом?”

Що говорить медицина

Деякі жінки привчили своє тіло до цього виду стимуляції – наприклад, як користувачці Reddit, яка не могла більше досягти оргазму від оральних ласк. Зустрічаються і психологічні причини. Тривога і сором від того, що звичний спосіб отримання задоволення вважається неправильним, можуть взагалі відбити бажання займатися сексом.


За даними опитування доктора Хербенік, випадки фізичної дезадаптації в результаті раннього досвіду коргазму рідкісні, а напруга м’язів (не надмірна, а нормальна) вважається в сучасній сексології одним з компонентів оргазму будь-якого типу.

Так норма це чи ні

Заснований на фактах медичний консенсус і здоровий глузд говорять одне: нормальною буде та мастурбація, яка сприяє здоров’ю статевого життя і отримання радості від власного тіла.


Якщо міотонічний оргазм витіснив інші і жінка незадоволена цим фактом, вона може звернутися до невролога, психолога або сексолога. А якщо це приносить їй радість і робить життя яскравішим – можна просто напружитися і отримувати задоволення.

  • Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Exit mobile version