Site icon Express News

Що таке кохання: 8 способів розпізнати любов з точки зору нейробіології

Про те, що таке справжня любов, питав себе чи не кожен. Адже саме це почуття є найбільш дивовижним з усіх людських переживань. При цьому, чим більше ми дізнаємось про кохання, тим більше його не розуміємо. Дехто витрачає все життя на те, щоб осягнути, що це таке, проте не завжди розуміючи, що любов може означати для кожного щось інше.

Проте вчені можуть пояснити багато звичних моделей поведінки, які люди проявляють, коли у них є почуття «закоханості». Якщо вам цікаві ці моделі, то пропонуємо вам ознайомитись з 8 способами дізнатись, чи знайшли ви справжня кохання на думку неврологів.

Почнемо з того, що таке справжнє кохання, на думку неврологів?

Це одна з найбільш вивчених, але найменш усвідомлених з усіх форм поведінки людини. Всесвітньо відомий антрополог та експерт з романтичного кохання Хелен Фішер зробила висновок, що любов – це набагато більше, ніж емоція. Вона діє на рівні, настільки глибоко вкоріненому в нашій біології, що ми намагаємось контролювати це. Вона розповідає, що романтична любов – це не серія емоцій, від дуже високої до дуже низької, а привід. Він походить від частину розуму, що відповідає за дію, так як коли прагнеш перемогти у змаганні чи з’їсти шматок шоколаду.

Але головними характеристиками романтичної любові є потяг: інтенсивний потяг бути з конкретною людиною, причому не тільки сексуально, але й емоційно. Було б добре лягти з нею спати, але ви хочете, щоб вона зателефонувала вам по телефону, запросила вас і т.д., хочете постійно чути, що вас люблять.

8 способів розпізнати любов з точки зору нейробіології

Ми розповідаємо 8 найпоширеніших видів поведінки людей та того, що відбувається в їх мозку, коли вони переживають емоцію кохання. Це найкращий спосіб дізнатися, чи справді ви закохались.

  • Кохання змушує відчувати себе залежним

Неврологи встановили, що ми реагуємо на любов так само, як ми реагуємо на наркотики: коли ми пережили це, ми хочемо ще і ще. Це тому, що любов створює залежність. Думаючи про кохану людину, викликає активність у вентральній тегментальній зоні головного мозку, яка вивільняє потік нейромедіаторів дофаміну, окситоцину та серотоніну центри задоволення.

  • Кохання змушує відчувати себе одержимим

На думку вчених, любов запускає частини нашого мозку, які також активізуються в мозку залежних від кокаїну. Крім того, потік дофаміну, окситоцину та серотоніну при закоханості дає тілу такий неймовірний максимум. І все ж тіло завжди прагне бути в рівновазі. Тому, коли ваше тіло повертається до більш збалансованого стану, воно дає відчуття втрати контролю. Все це сприяє виникненню цього звикання.

  • Кохання змусить вас бути необачними

Якщо ви коли-небудь були закохані, то знаєте, що термін “шалено закоханий” – це справжня характеристика. Дослідження підтверджують, що закохані люди готові на шалені ризики та вчинки. Прифронтальна кора – механізм мозку для логіки та міркувань – опускається, коли ми кохані. У той же час мигдалина, що попереджає нас про загрози, також працює менше. Результатом цих ефектів є те, що ми в кінцевому підсумку дивимось на світ через рожеві окуляри. Це змушує нас робити не поганий вибір, коли наш мозок зайнятий лише любов’ю.

  • Любов і похоть можна відчувати одночасно – і не обов’язково до однієї людини

На думку неврологів, любов і похоть є окремими нейронними реакціями в мозку. Вони досить різні, але можуть співіснувати. При цьому ви можете «хотіти» одну людину, закохавшись в іншу. Очевидно, що це може спричинити справжні проблеми у стосунках, однак ви можете використовувати ці знання, щоб активно зосередитись на коханій людині, розвиваючи більш сильну пристрасть до неї.

  • Очі чи серце

На думку дослідників, чоловіки та жінки поводяться по-різному, коли закохані. Коли закоханий чоловік, він постійно шукає візуальні підказки кохання. Його зорова кора активніше, коли любов запускається в мозку, і він продовжить шукати візуального підтвердження у своєму житті, що кохання справжнє. З іншого боку, жінкам не потрібні візуальні підказки, щоб знати, що вони закохані або що вони до когось прив’язались.

  • Любов затуманює

Це правда, що любов може змусити вас відчувати, як ви летите на хмарі, однак, згідно з дослідженнями, закоханим жінкам властивий гіперакамп, який є надактивним, що є частиною мозку, яка запускає збереження пам’яті порівняно з чоловіками. Ось чому жінки пам’ятають особливі дати та випадки життя, і чому чоловіки частіше забувають важливі дати.

  • Зоровий контакт є шляхом до серця

Ваш мозок працює дуже важко, щоб обробити інформацію, яку він отримує від ваших очей, і коли ви «загубитесь» в очах іншого, ваш мозок не знає, що робити з цією інформацією. У закоханих є дещо спільне з новонародженими: вони контактують з оком для формування емоційного зв’язку. Зоровий зв’язок може зміцнити почуття кохання.

  • Моногамія впливає на хімічні речовини в вашому мозку

Виявляється, якщо ваш партнер обдурив вас, це насправді може не бути його виною. Деякі мізки підключені до пошуку любові в будь-якій формі, яку вона може отримати. Однак дослідження показали, що ми можемо змінити наші способи обману, ввівши більш високі рівні гормонів «відчувати себе добре», таких як окситоцин, які дозволяють нам бути щасливими в нашій любовній домовленості, а не шукати любов у всіх неправильних місцях.

Надіємось, що для себе ви давно визначили, що таке справжнє кохання, а ці дослідження неврологів лише відкрили для вас нові цікаві грані цього почуття.

  • Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts

Exit mobile version