Помітивши в гостях квітку, як вам подобається, не обов’язково бігти в магазин, щоб купити таке ж – якщо рослина розмножується живцями, то господар може з вами поділитися шматочком, щоб ви могли вдома виростити свою рослину.
До речі, навіть якщо ви знаєте, що рослина розмножується живцями, не варто відламувати гілочку або шматок листа потайки від господаря – це просто неввічливо.
Пеларгонія
Є два способи вкорінення пеларгонії – в воді або у вологому субстраті піску і торфу. Пеларгонію розмножують живцями з березня по жовтень. Відщипують верхівки пагонів прямо під листовим вузлом і залишають на один день в тіні підсохнути. У самого держака видаляють все листя крім молодих на самому кінчику і садять в пісок або піщано-торф’яний субстрат, який потрібно підтримувати злегка вологим, але не переливаючи, інакше держак згниє. Держак накривають чистим поліетиленовим пакетом або скляною банкою, створивши міні-теплицю, яку час від часу потрібно провітрювати і поливати, але не дуже рясно. Коли у держака з’являться нові листя, це вказує на те, що з’явилися коріння, і рослину можна пересаджувати в горщик.
Пеларгонії потребують досить світлому місця, пухкого грунта і регулярного поливу (влітку рясно, взимку рідко або помірно – в залежності від температури повітря).
У теплих і сухих умовах найлютіший ворог пеларгонії – павутинний кліщ. Боротися з ним досить просто – квітку потрібно регулярно ставити в душ і обприскувати теплою водою.
Фуксія
Фуксія теж розмножується живцями – для вкорінення використовують 10-сантиметрові живці з як мінімум двома парами листя. Нижні листя обривають, щоб при посадці їх місце було в ґрунті, а верхня пара була над субстратом.
Досвідчені квітникарі стверджують, що фуксію важко укоренити у воді, тому найкраще живці відразу висаджувати в горщики з ґрунтом для квітучих рослин. Живці швидше укореняться, якщо накрити їх пакетом, банкою або обрізаної пластиковою пляшкою, щоб зробити більш вологий мікроклімат. Регулярно провітрюйте живці, щоб вони не згнили.
Після того, як держак укорінився і на ньому з’явилися нові листочки, його можна пересадити в горщик побільше.
Толстянка (грошове дерево)
Толстянку найкраще розмножувати тільки коли вона виросла досить великою – не варто травмувати зовсім молоду рослину. Розмножувати грошове дерево можна в будь-який час року.
Толстянку розмножують держаком верхівки довжиною мінімум 5-6 сантиметрів. Держак садять в удобрений субстрат торфу і грунту, тримають при кімнатній температурі в світлому місці, бажано на підвіконні.
Дуже важливо підтримувати постійний рівень вологості субстрату, щоб він був швидше сухий, ніж вологий. При сприятливих умовах живці товстянки вкорінюються приблизно за місяць, і після цього їх можна пересадити в горщик.
Шлюмбергер
Шлюмбергеру (різдвяний кактус) легко і навіть потрібно розмножати, особливо якщо квітка сильно розрослася.
Якщо вдома буйно зростає шлюмбергер, то живці можна подарувати на торжество, наприклад, на Різдво (дуже символічний і красивий подарунок) або просто для колекції рослин в будинку.
Шлюмберегру можна розмножувати насінням або живцюванням. Обережно відламайте у рослини гілочку з 3-4 зчленуваннями і залиште її підсушитися на 2 дня.
Приготуйте баночку для укорінення: складіть в неї камінчики, налийте трохи води. Поставте підсохлий живець в банку на камінчики, але не замочуйте його в воді. Слідкуйте за тим, щоб з’явилася цвіль, і поставте баночку в світле місце. Коріння з’являться через 4-8 тижнів, і після цього рослину можна пересадити в вазон на глибину 1 см (якщо посадити глибше, то корені можуть згнити. Шлюмбергер любить суміш ґрунту для кімнатних рослин з піском в рівних пропорціях.
Каланхое
Каланхое розмножується дуже просто – і цілими живцями, і листям (останні вкорінюються швидше). Живці або листя можна садити в ґрунт пізнім літом після того, як відцвіли квітки.
Рослину можна виростити і з насіння, проте це досить довгий процес може пройти 9-10 місяців, перш ніж каланхое виросте настільки, щоб зацвісти, до того ж насіння продаються не скрізь.
Якщо ви знаєте і інші домашні квіти, які легко виростають з держака, поділіться своїм досвідом в коментарях.
Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.
View all posts