Site icon Express News

Інфекції – Якими інфекціями можна заразитися в спортзалі?

Ви знаєте, що найефективніші вправи, які ви виконуєте в тренажерному залі, допомагають зняти стрес і зарядити енергією. Але чи знаєте ви, що всі такі тренування, що викликають потовиділення, також можуть спричинити шкірні інфекції?

Хоча заняття в тренажерному залі забезпечують кілька переваг для здоров’я, вони також можуть бути джерелом багатьох шкірних інфекцій. Однією з найпоширеніших інфекцій є пітні висипання. На щастя, є прості прийоми, до яких можна вдатися, щоб запобігти таким інфекціям і комфортно тренуватися.

Прокрутіть униз, щоб дізнатися, що викликає такі інфекції та як ви можете їм запобігти.

Чи можна отримати висип від тренажерів?

У тренажерному залі ви стикаєтеся з різним обладнанням для тренувань, як-от гантелями, гирями, килимками для йоги тощо. Деякі з обладнання містять мікроби, які безпосередньо контактують із вашою шкірою під час тренування. Такі мікроби можуть з часом призвести до певних захворювань шкіри. Крім того, фітнес-обладнання в тренажерному залі використовується кількома типами людей, тому зараження від будь-якого обладнання є більш поширеним.

Окрім цього, ваш спортивний одяг, як-от латексні рукавички, спортивний бюстгальтер, вузькі штани для йоги, також може спричинити висип або інфекції на шкірі. Постійне тертя між вашою шкірою та вузьким латексним одягом (який зустрічається в спортивних костюмах) може призвести до свербіння або почервоніння шкіри. Інтенсивні тренування в тісному одязі можуть призвести до надмірного потовиділення, що зрештою призведе до грибкової інфекції.

Більшість із вас може використовувати дезодорант і лосьйон до або після тренування, щоб контролювати запах тіла, викликаний потовиділенням. Але в деяких випадках ці лосьйони та дезодоранти стають джерелом подразнення та дискомфорту на вашій шкірі. Ви також можете вдихати мікроби з громадської ванної кімнати або роздягальні вашого тренажерного залу. Як тільки ваше тіло виявляє атаку збудника, ваша імунна система починає боротися з мікробами, і в результаті у вашому організмі розвиваються алергічні реакції.

Ви також можете розвинути шкірні інфекції, вживаючи певні харчові добавки, запропоновані вашим інструктором. Тому важливо стежити за своїм раціоном. Якщо у вас вже є алергія на певний інгредієнт, його споживання може ще більше погіршити стан вашої шкіри.

Якими інфекціями можна заразитися в спортзалі?

1. Стригучий лишай

Стригучий лишай – це грибкова інфекція, яка з’являється на шкірі у вигляді округлої сверблячої червоної висипки. Це може виникнути на будь-якій частині тіла, включаючи шкіру голови, і викликати сильний свербіж. Він також може поширюватися з однієї частини тіла на іншу. Стригучий лишай розвивається в теплих і вологих місцях, отже, спітніле обладнання або лави можуть бути небезпечними точками.

Якщо на шкірі з’явилися червоні сверблячі плями або круглі плями, негайно вживіть заходів, щоб їх вилікувати. Це симптоми стригучого лишаю, який зазвичай з’являється протягом 4-14 днів після контакту з грибком стригучого лишаю. Для їх лікування можна використовувати протигрибкові креми або лосьйони.

2. Спортивна стопа

Мікоз стопи також є поширеним видом грибкової інфекції, яка виникає на ваших ногах. При такому стані шкіри між пальцями ніг з’являється свербіж і лущення шкіри. Його викликають гриби під назвою Trichophyton rubrum, які також спричиняють інфекцію стригучого лишаю. Під час тренувань ваші ноги залишаються вологими через піт, і це є розсадником грибків. Ви можете заразитися цією інфекцією під час ходьби по заражених поверхнях, використання брудних килимків для йоги тощо. Ви можете розвинути відчуття печіння в ураженій області, однак креми для шкіри можуть допомогти. Крім того, переконайтеся, що ваш палець на нозі чистий і сухий, щоб уникнути подальшого поширення інфекції. Крім того, пам’ятайте, чи хтось у вашій родині чи у спортзалі страждає від цього, оскільки мікоз стопи заразний.

3. Фолікуліт

Фолікуліт – це болісне захворювання шкіри, яке свербить і проявляється у вигляді червоних горбків. Це дуже схоже на акне. Ви також можете відчувати печіння на ураженій шкірі.

У цьому стані волосяні фолікули уражаються бактеріями, викликаючи інфекцію. Це може виникнути на шиї, пахвах, стегнах тощо. Ви можете заразитися цією інфекцією, якщо ви надмірно потієте або використовуєте брудне обладнання. Намагайтеся не носити облягаючий одяг, оскільки це може спричинити тертя та ще більше посилити його.

4. Підошовні бородавки

Підошовні бородавки — це не що інше, як бородавки (бугорки на шкірі), які виникають на підошвах ваших ніг. У народі це бородавки, які викликані вірусом папіломи людини. Цей конкретний вірус атакує нижню частину ваших ніг і викликає бородавки. Ви можете заразитися вірусом у теплих і вологих місцях, таких як роздягальня, басейн тощо. Якщо у вас відкрита рана або поріз, вірусу легше потрапити у ваше тіло. Здебільшого підошовні бородавки болючі та викликають труднощі при ходьбі. Перші ознаки підошовної бородавки вказуватимуть на чутливість або біль у ваших ногах.

5. Стафілокок

Стафілококова інфекція, яка зазвичай заражається в спортзалі, розвивається, коли ваше тіло атакує бактерія стафілокока. Стафілокок починається з невеликої ділянки шкіри, але може поширюватися, якщо його не лікувати. Виглядає як червона відкрита ранка і відчувається ніжною. Запалена шкіра може боліти та свербіти. Ви також можете відчувати лихоманку, озноб, пітливість і слабкість. Стафілококова інфекція заразна і швидко поширюється. Зазвичай він передається через фізичний дотик, але заняття на закритому килимку чи лаві також можуть передати інфекцію. Якщо у вас відкрита рана, бактерії можуть проникнути всередину та розмножитися, що загрожує життю. Тому при появі таких симптомів зверніться до лікаря.

Як запобігти шкірним інфекціям у спортзалі?

1. Носіть вільний одяг 

Намагайтеся носити вільний одяг під час тренувань, щоб ваш одяг не натирав шкіру. Крім того, носіння вільного одягу дозволить повітрю проникнути у ваше тіло та висушити піт. Таким чином у вашому тілі не буде розмножуватися мікробів.

2. Закрийте відкриті рани

Завжди прикривайте свої рани, коли йдете на тренування. Бактерії можуть потрапити у ваше тіло через порізи та порізи набагато швидше, ніж іншими шляхами. Крім того, уникайте відвідування басейнів, гідромасажних ванн і парних, доки поріз повністю не заживе.

3. Продезінфікуйте обладнання 

Завжди дезінфікуйте обладнання в тренажерному залі до і після використання. Для очищення можна використовувати спрей або серветки. Під час тренування намагайтеся використовувати рушники між шкірою та поверхнею, щоб уникнути прямого контакту з мікробами.

4. Мийте руки 

Вимийте руки з милом і водою або принаймні продезінфікуйте їх, коли закінчите тренуватися.

5. Прийміть душ відразу після тренування 

Прийняття душу відразу після тренування — найкращий спосіб захистити тіло від мікробів і бактерій. Використовуйте свіжий рушник, щоб увібрати воду з тіла, а потім одягніть чистий одяг.

6. Носіть взуття 

Почніть носити взуття не лише під час тренування, а й протягом усього часу, коли ви займаєтесь у спортзалі. Наприклад, відвідування ванної кімнати, парної, роздягальні тощо, щоб не наступати на забруднені поверхні.

7. Лікуйтеся від інфекцій 

Якщо ви відчуваєте будь-які ознаки або симптоми шкірних інфекцій і висипань, негайно зверніться до лікування. Тривалі шкірні інфекції можуть викликати тривогу. Проконсультуйтеся з дерматологом і виконайте рекомендації.

Висновок

Тренування в тренажерному залі – це задоволення, якщо ви не заразитеся шкірною інфекцією. Тренажерне обладнання містить більше мікробів, ніж інші речі в тренажерному залі, оскільки ним користується кілька людей одночасно. Щоб захистити шкіру, обов’язково продезінфікуйте обладнання до та після тренувань. Також носіть вільний одяг, щоб ваша шкіра дихала. Уникайте ділитися своїми особистими речами з іншими, щоб уникнути поширення мікробів. У разі будь-якої тяжкості негайно зверніться до дерматолога. Коротше кажучи, ваша особиста гігієна – це найважливіше. Отже, переконайтеся, що практикуєте здорові звички, щоб мати комфортне тренування в тренажерному залі.

Exit mobile version