Site icon Express News

Фарба для стін у квартирі: як виглядає, види, як вибрати інтер’єрну, що миється для внутрішнього оздоблення, рейтинг марок

Інтер’єрна фарба є одним із видів будівельних барвників, до якої висуваються підвищені гігієнічні вимоги. Особливо до тих, що призначені для фарбування дитячих кімнат.

Будь-який сучасний ремонт передбачає використання лакофарбового матеріалу.

Особливості інтер’єрних фарб

Сучасні фарби легко та швидко наносяться на поверхню, стійкі до вигоряння, швидко сохнуть. Інтер’єрні фарби використовують як декоративно-захисну обробку в приміщеннях різного призначення. Вони використовуються для покриття дерев’яних стінок, бетону, цегли, структурованих поверхонь, для шпалер, призначених під фарбування.

Головне, правильно підібрати фарбу, щоб новий ремонт прослужив якнайдовше.

Переваги та недоліки фарб для внутрішнього оздоблення стін

Переваги:

  1. Екологічна безпека.
  2. Стійкість до вигоряння, тривале збереження кольору.
  3. Швидко сохнуть, практично не мають запаху.
  4. Стійкі до розтріскування, утворюють надійний та міцний шар.
  5. Мають досить гарну покриваність, що в свою чергу сприяє створенню ідеального покриття.
  6. Універсальна сумісність дозволяє забарвлювати різні поверхні: від штукатурки до шпалер під фарбування.

Фарба здатна змінити будь-яку квартиру до невпізнання.

Недоліки інтер’єрних фарб для внутрішнього оздоблення стін:

  1. Поверхня під фарбування вимагає вирівнювання та підготовки. А якщо ні, то всі дефекти будуть видно навіть під декількома шарами.
  2. Будь-які механічні дії можуть призвести до пошкодження декоративного покриття.
  3. Деякі склади, що фарбують, відрізняються низькою паропроникністю, що може призвести до утворення конденсату. Щоб уникнути зайвої вологості, у приміщенні встановлюють примусову вентиляцію.

Можна завжди підібрати матеріал, що задовольняє індивідуальні потреби.

Для чого потрібно фарбувати стіни у квартирі

У сучасному ремонті використовують інтер’єрні кольори нового покоління. Тепер покриття стін та стель фарбуючими складами – це довговічний та надійний захист. Щоб барвник надійно тримався, а покриття прослужило багато років, важливо підібрати правильний склад, враховуючи структурні особливості матеріалу, що фарбується.

Як декоративне покриття для стін, вона може бути різноманітних видів за кольоровою гамою, фактурою, ступенем глянцю.

Фарби допоможуть оживити інтер’єр та доповнять його яскравими акцентами, створюючи неповторний шарм та підкреслюючи індивідуальність стилю.

Види фарб для кімнатних стін

Незалежно від плівкоутворення, практично всі якісні інтер’єрні фарби відносять до водоемульсійних (воднодисперсійних). До їх складу повинні входити екологічно чисті компоненти та обмежена кількість органічних сполук. Враховуючи ці особливості, багато виробників випускають ряд миючих та зносостійких барвників для внутрішніх робіт.

Крім своїх естетичних властивостей, фарба може бути використана як засіб захисту поверхонь від певних факторів зовнішнього середовища.

Фарби за типом складу

Саме до водоемульсійних фарб найбільш доречний термін інтер’єрні. До них відносять також емульсійні, водно-дисперсійні та латексні (дисперсійна латексна, водно-дисперсійна на акриловій основі).

Складові компоненти водоемульсійних барвників:

  • всілякі функціональні добавки: консерванти, загусники та інші;
  • сполучні елементи;
  • наповнювачі;
  • пігменти;
  • пластифікатори.

Фарба – універсальне покриття. Воно може бути використане для обробки внутрішньої частини будинку.

Водоемульсійні барвники нетоксичні та дихаючі, але мають слабку вологостійкість, тому що їхня поверхня пористої структури. У свою чергу волога, проникаючи в пори, руйнує захисні властивості фарби. Тому цей різновид краще використовувати для вітальні, дитячої або спальної кімнати. Можливе застосування в туалеті, ванній або кухні для фарбування стелі, додатково користуючись антисептичним просоченням.

Така фарба швидко висихає та не має запаху.

Водоемульсійні фарби замість розчинника у складі мають воду, тому вони нестійкі до впливу вологи і підвищення вологостійкості в них додають акрил.

Виходячи із сполучного (плівкоутворювача) виділяють кілька складів.

Акрилова

Водоемульсійні з полімером акрилатів: фарби не мають запаху, екологічно чисті, паропроникні. Відрізняються високим ступенем покриваності, що забезпечує міцність та стійкість покриття до стирання та миття з використанням побутової хімії. Завдяки швидкому висиханню дозволяє експлуатацію приміщення навіть у процесі фарбування.

Призначена для застосування у житлових та громадських приміщеннях. Також для фарбування дерев’яних поверхонь застосовується акрилова емаль.

Акрилова фарба після висихання залишає тверду плівку та підходить для покриття будь-яких поверхонь: дерево, пластик, метал, цегла.

Не рекомендується фарбувати ванну кімнату, оскільки при постійній вологості вона втрачає свої властивості, що може призвести до утворення цвілі. Для приміщень із підвищеною вологістю підійде акрилова фарба із антисептиками.

Тільки такі компоненти як акрилати здатні надати покриттю найкращий зовнішній вигляд у поєднанні з міцністю та якістю. Розроблені нові кополімери та штучні латекси у поєднанні з функціональними добавками дозволяють цим видам фарби збільшити унікальність їх властивостей: здатність знижувати забруднення, стійкість до механічних впливів та антибактеріальність.

Вона стійка до пошкоджень, вологостійка, швидко сохне, не виділяє різкий запах, стійка до сонячного світла і має стійкий колір.

Силіконова

Силіконові пігменти – сучасний вигляд лакофарбових матеріалів. Глибокоматова фарба, призначена для покриття кімнатних стін та стель, стійка до стирання, механічних пошкоджень та побутової хімії, можна піддавати багаторазовому миття. Вона не містить шкідливих розчинників та пластифікаторів. Має сертифікат екологічно чистої продукції.

Силіконові фарби найчастіше використовуються для зовнішніх робіт або в приміщеннях з підвищеною вологістю: на кухні, у ванній кімнаті.

Силікон має високі показники водовідштовхування та повітропроникності, а також відрізняється грязевідштовхувальними властивостями. Відмінно підходить для фарбування стін у ванній кімнаті. Застосовується як у житлових, так і громадських приміщеннях, показана до застосування у дитячих кімнатах.

Силіконова фарба тривалий час зберігає свій початковий колір навіть при дії сонячних променів, тому її можна сміливо використовувати у приміщеннях з великими вікнами, розташованими з південного боку.

Така фарба має високий рівень паропроникності. Крім того, вона може приховувати деякі нерівності на стіні, коригувати невеликі тріщини та сколи.

Латексна

Каучукоподібні полімери у поєднанні з водною емульсією: латекс на основі синтетичних смол. У процесі висихання утворює щільне, високоякісне та стійке до зовнішніх та механічних впливів покриття.

Латексна фарба після висихання залишає на стіні плівку, яка покриває собою будь-який рельєф.

Не має різкого запаху, що дозволяє робити фарбування приміщення без переселення людей. Застосовується для оздоблення житлових та громадських приміщень.

Силікатна

Складається із суміші пігментів та наповнювачів з розчином рідкого скла на водній основі, яка в процесі висихання утворює міцне декоративне, захисне та водовідштовхувальне покриття.

Всі водні фарби мають властивість паропроникності і легко піддаються прибиранню.

Фарба призначена для внутрішніх та зовнішніх робіт, проте для оформлення інтер’єрів житлових приміщень її застосовують дуже рідко. Процес нанесення фарби досить трудомісткий, крім того, склад фарби вимагає приготування розчину безпосередньо перед забарвленням приміщення.

За властивостями

Якими важливими додатковими характеристиками можуть мати різні види настінних фарб.

Екологічна

Низький вміст ЛОС (летких органічних сполук) практично не має запаху, що робить її прийнятною для людей з підвищеною чутливістю.

Миюча

Така фарба для стін здатна довго зберігати блиск і колір завдяки модифікаторам, витримати випробування сучасної побутової хімії. Дуже добре миється, лягає практично на будь-яку поверхню.

Для неї підходить періодичне миття вологою ганчіркою з мильним розчином.

Вологостійка

Найважливіша властивість лакофарбових покриттів – не втрачати своїх властивостей внаслідок поглинання води.

Паропроникна

Здатність фарб пропускати водяні пари, які у повітрі. Паропроникність при водонепроникності гарантує сприятливий мікроклімат усередині приміщення.

Покриваність фарб

Це здатність лакофарбових матеріалів при нанесенні їх на поверхню приховувати попередній колір або дуже дрібні вади.

Така фарба довговічна, практична, може використовуватись як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.

Чим більше покривати, тим краще фарбування, менше витрата фарби.

Ультрафіолетовий фільтр і стійкість до кольору

Для запобігання шкідливому впливу ультрафіолету до фарби додають спеціальні речовини, які його поглинають. Так акрилові фарби довго зберігають колір завдяки УФ сітчастим акриловим смолам.

За фактурою

Інтер’єрні фарби також поділяються залежно від ступеня блиску (глянцю).

Матова

Відрізняється відсутністю блиску, схильна до поступового змивання і стирання. Найкраще застосовувати для нерівних поверхонь – приховує недоліки.

Матова фарба для стін широко застосовується для декорування житлових приміщень.

Напівматові

Універсальний вид фарби. Напівматовий тип відмінно підходить при необхідності щось підкреслити в інтер’єрі, водночас не надто наголошуючи на цьому.

Напівматова має низький рівень блиску як у шкаралупи яйця.

Глянцеві

У порівнянні з матовими добре виглядають лише на гладкій поверхні. Глянцеві фарби візуально збільшують простір, тому з ними всі нерівності стають очевиднішими. При нанесенні на стіну здаються темнішими.

Глянцева фарба в інтер’єрі пропонує унікальні можливості щодо збільшення та прикраси простору.

Текстурні

Цей вид фарб можна використовувати для прикраси поверхні стін, створюючи об’ємні ефекти.

Фактурна фарба – це декоративне покриття на основі акрилових та полімерних компонентів, що надають поверхні красивого рельєфного вигляду.

Палітра кольорів

Палітра більшості виробників досить різноманітна, що без проблем дозволяє підібрати не лише потрібний колір, але його відтінок.

Окрім кольорових на будівельному ринку представлені варіанти фарб, що випускаються лише у білому кольорі. До таких видів випускаються додатково рідкі барвники, додаючи які у певній пропорції, можна отримати необхідні кольори та відтінки. Так, додаючи в різних пропорціях до основної білої кольорової фарби чорний пігмент, можна отримати безліч відтінків: від світло-сірого і сірого до темного і чорного. Іноді цю роль виконують пігменти і є токсичні: свинцевий сурик – помаранчевий, свинцевий + цинковий – жовтий, окис хрому + марганець – зелений колір.

Вибираючи в магазині лакофарбові вироби, важливо спочатку представляти бажаний ефект, майбутню кімнату і те, як нова фарба виглядатиме в інтер’єрі.

Прозорі фарби застосовують для захисту. Вони бувають блискучі чи матові, здатні відтіняти чи підкреслювати шляхетну структуру основи.

Порівняння фарб для стін інтер’єру

Вологостійка фарба надійно протистоїть впливам підвищеної вологості, не змінюючи свій зовнішній вигляд, зберігаючи всі якості. Їй можна пофарбувати стіни на кухні або ванній, вона дуже зручна в дитячих кімнатах, де ростуть маленькі художники, не буде зайвою також у передпокої та вітальні. Стійка до механічних пошкоджень, добре миється.

Різкі переходи та експерименти добре підійдуть для віталень чи дитячих кімнат, для спальні краще вибирати спокійніші рішення.

Гідрофобні фарби досить великий вибір, їх застосовують для різних поверхонь: каменю, дерева, пластмаси та інших матеріалів. Однак, щоб правильно підібрати склад, необхідно мати уявлення про можливості тих чи інших видів фарб. Просто незамінні в інтер’єрі квартири.

Як вибрати фарбу під певний тип приміщення

Не існує єдиного універсального складу, що підходить для використання у всіх кімнатах квартири. Для вітальні, спальні або дитячої чудово підійдуть барвники з невисокими показниками вологостійкості. Чого не скажеш про ванну – тут необхідні склади з підвищеним захистом від вологи.

Відомі та перевірені бренди дорожать своєю репутацією і намагаються виробляти справді якісну продукцію, випускаючи як елітні, так і бюджетні варіанти.

Вологостійкі фарби дорожчі, але їх застосування у приміщеннях з підвищеною вологістю цілком виправдовує додаткові витрати. Завдяки вологостійким барвникам продовжується термін служби штукатурки та гіпсокартону.

На що варто звернути увагу при покупці сучасних фарб

Насамперед потрібно звернути увагу на виробника, екологічність, покриваність, вологостійкість, час висихання, наявність запахів. Потім, з призначення приміщення, підбирати фарбу з відповідними параметрами.

Найкращими виробниками покупці вважають фірми з Європи.

Корисні рекомендації щодо підбору фарб

  1. Під час підбору слід звернути увагу на сумісність з іншими барвниками та поверхнями, що підлягають фарбуванню.
  2. При необхідності підбору шпаклівки, ґрунтовки або розчину для видалення старої фарби необхідно враховувати їх склад і сумісність, щоб уникнути непередбачених ситуацій.
  3. Для захисту від корозії, перепаду температур, впливу різних мікроорганізмів, плісняви та грибка необхідні фарби з антисептиками та спеціальні просочення.

Рейтинг марок виробників настінних фарб

  1. Caparol – марка, що виробляє фарби, що миються, на основі акрилу. Вони універсальні, мають подвійну здатність, що покриває, швидко сохнуть, не мають запаху і підходять для всіх типів приміщень.
  2. Sadolin bindo – бренд латексних фарб для будь-яких поверхонь. Спеціальний пігмент, що фарбує, дозволяє тривалий час зберігати колір.
  3. Kolorit – барвники на акриловій основі, незамінні у приміщеннях підвищеної вологістю.
  4. Eskaro – призначені для застосування тільки в сухих та добре провітрюваних або вентильованих приміщеннях.
  5. Joker Tikkurila – латексний барвник на основі акрилу, лягає на будь-які фарби, відрізняється широкими можливостями застосування та використовується у приміщеннях будь-якого типу.
  6. Belinka latex – ідеальна для ванної, кухні, передпокою та інших приміщень.

Лідируючі позиції щодо відгуків споживачів займають італійські бренди. Така фарба вважається найякіснішою, насиченою за кольоровою гамою, довговічною.

Цей рейтинг та велика інформація статті допоможуть вибрати фарбу для стін, що максимально відповідає вимогам ремонту, а також – дизайнерським ідеям приміщення.

Exit mobile version