Site icon Express News

5 перевірених способів відбілити речі

Ці покупні і саморобні засоби повернуть тканині першокласний вигляд.

Що потрібно врахувати

Перед відбілюванням обов’язково зверніть увагу на матеріал вироба і символи на ярличку. Там повинно бути вказано, при якій температурі можна прати білизну. Це важливо, оскільки в багатьох представлених нижче способах використовується окріп. Наприклад, синтетику можна очищати в гарячій воді, на відміну від лляних і бавовняних тканин.

Якщо річ дорога і ви боїтеся експериментувати, краще віднесіть її в хімчистку.

Якщо обраний метод не допоміг з першого разу, то після прання можна повторити відбілювання тим же або іншим способом.

1. Як відбілити білі речі покупним відбілювачем

З чим справляється. Практично з усім: усуває плями, жовтизну, сірість і навіть допомагає повернути колір полинялим речей.

Для яких тканин підходить. Залежить від складу.

На полицях магазинів представлена ​​велика кількість різних відбілювачів, хлоро-і кисневмісних.

Засоби з хлором працюють, але можуть зтоншати тканину і зіпсувати колір. Їх використовують тільки для льону і бавовни.

Тому краще віддайте перевагу кисневим відбілювачів. Вони підходять для всіх тканин, навіть делікатних, і не вимагають високої температури. Це важливо, якщо річ не можна прати в гарячій воді.

Спосіб застосування відбілювачів може відрізнятися, тому дотримуйтесь інструкції на упаковці. Добре зарекомендували себе такі засоби і бренди, як «Персоль», Vanish, Amway.

Найчастіше речі потрібно замочити на кілька годин у воді з відбілювачем і випрати. Або ж додати засіб відразу в пральну машинку разом з порошком.

Якщо забруднення сильні і тканина дозволяє, можна прокип’ятити білизну з відбілювачем мінімум 15 хвилин і випрати в машинці.

2. Як відбілити білі речі сумішшю порошку, відбілювача, олії і соди

З чим справляється. Це дуже ефективний спосіб в боротьбі з жовтизною і всілякими плямами. Засіб може видалити навіть дуже старі забруднення.

Для яких тканин підходить. Для бавовняних і лляних.

У каструлю всипте 1 стакан (об’ємом 250 мл) прального порошку, 4 столові ложки гарного порошкового відбілювача і 1 столову ложку соди. Влийте 4 столові ложки соняшникової олії.

Залийте 10 літрами окропу, перемішайте і викладіть туди сухі речі. Кількість необхідних компонентів можна змінювати, дотримуючись пропорції.

Поставте каструлю на повільний вогонь на 15-20 хвилин і періодично перемішуйте білизну. Зніміть з вогню і залиште на ніч або на 6-8 годин. Потім виперіть речі в машинці.

3. Як відбілити білі речі господарським милом і содою

З чим справляється. Цей метод такий же ефективний, як і попередній. Він прекрасно допомагає навіть із застарілими плямами і жовтизною.

Для яких тканин підходить. Для бавовняних і лляних.

Викладіть білизну в ємність з трьома літрами теплої води. Гарненько натріть кожну річ господарським милом. Всипте 3 столові ложки соди, перемішайте і залиште на кілька годин.

Поставте каструлю на слабкий вогонь і кип’ятіть близько 1 години, періодично помішуючи. Рідина буде фарбуватися, вбираючи в себе забруднення.

Прополощіть білизну в теплій воді. Робіть це до тих пір, поки вона не стане чистою.

4. Як відбілити білі речі борною кислотою

З чим справляється. Розчин борної кислоти не здатний видалити жовтизну. Але позбавить речі від сірості і поверне їм колишню білизну. Наприклад, освіжить стару запрану постільну білизну.

Для яких тканин підходить. Для бавовняних і лляних, а також для синтетики, якщо її не кип’ятити.

Розчиніть 2 столові ложки борної кислоти в двох літрах теплої води. Залиште в суміші речі на 2 години, періодично помішуючи, і виперіть в машинці.

Якщо забруднення застарілі, допоможе кип’ятіння. Для цього поставте ємність з речами і підготовленим розчином на повільний вогонь. Замочувати білизну не потрібно. Прокип’ятіть близько 1 години і закиньте в пральну машину.

5. Як відбілити білі речі розчином перекису водню, нашатирного спирту і соди.

З чим справляється. Метод схожий з попереднім: чи не позбавить від жовтизни і сильних плям, зате освіжить посірілі речі.

Для яких тканин підходить. Для всіх.

У трьох літрах теплої води розчиніть 3 столові ложки соди, 2 столові ложки перекису і 2 столові ложки нашатирю.

Викладіть білизну і залиште на 3 години, періодично помішуючи. Після, виперіть в машинці.

Що потрібно робити, щоб речі залишалися білими.

Не можна прати білі разом з темними і кольоровими. Останні можуть злиняти і пофарбувати тканину.

Сортуйте світлі вироби за типом тканини. Це необхідно, оскільки для різних матеріалів потрібна різна температура. Наприклад, синтетика може пожовтіти від гарячої води.

Перевірте кишені й інші важкодоступні місця – в них може перебувати щось, що забруднить тканину при пранні. Постільну білизну виверніть навиворіт і витрусіть з кутів все сміття, якщо воно є.

Якщо перед пранням білих речей в машинці були темні, колір перших іноді страждає. Таке буває, наприклад, зі старими приладами. Для надійності можна перед пранням прочистити машинку, запустивши її «в холосту», тобто без білизни.

Періодично прочищайте машинку засобами від накипу. Можна скористатися спеціальними покупними або взяти звичайну лимонну кислоту. У відсік для прального порошку потрібно всипати близько 100 г кислоти. Потім необхідно прогнати порожню машину на режимі без віджиму при температурі 90 ° C.

Деякі господині радять прати білу білизну разом з аспірином. Вважається, що це зберігає колір тканини. Прямо в барабан машинки потрібно додати кілька растопчених таблеток аспірину і запустити прання.

  • Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts

Exit mobile version