Site icon Express News

ᐈ Книги, які справили найбільший вплив у світі – самі великі 2024

Письмове слово здатне справляти неймовірний вплив на світ; воно дозволяє людям поширювати свої ідеї, творчість та істину у позачасовий спосіб. Ще до того, як з’явилися звичайні інструменти для письма, люди вже відчували потяг до документування своїх думок. Завзяті читачі почали поглинати нові знання через нескінченні сторінки книг, і вплив цих книг був безпрецедентним.

Багато книг справили враження на суспільство. Проте лише деякі з них стали світовими бестселерами. Ці 25 книг змінили те, як ми думаємо, відчуваємо і сприймаємо світ, і саме тому вони залишаться незабутніми.

Книги, які мали вплив до 1000 року н.е.

Тора відноситься до перших п’яти книг Біблії, відомих як Старий Заповіт. Ці книги включають Буття, Вихід, Левіт, Числа і Второзаконня. Тора – одна з найвпливовіших книг у світі, оскільки вона є священною книгою в єврейській вірі. Спочатку Тора була дана Мойсею в усній формі Богом на горі Синай у 1312 році до нашої ери. Протягом наступних 40 років Мойсей записував слова Тори на папері. Вся книга була написана самим Мойсеєм, за винятком останніх восьми віршів, які описують смерть Мойсея.

Зараз Тора використовується в єврейських релігійних ритуалах, і її часто читають вголос на івриті. Тора також містить багато біблійних законів на своїх сторінках. Зважаючи на те, що єврейське населення світу налічує близько 15 мільйонів людей, зрозуміло, що Тора мала великий вплив.

“Мистецтво війни” – це стародавній військовий трактат з Китаю, який датується 5 століттям до нашої ери. Написаний військовим стратегом Сунь Цзи, цей документ складається з 13 розділів, кожен з яких присвячений певному аспекту тактики і стратегії ведення війни. Ця книга залишається впливовим текстом у війнах Східної Азії вже понад 1 500 років, а її вплив поширився і на західну військову практику в останні століття.

Ця книга мала такий великий вплив тому, що в ній викладені універсальні за своєю природою стратегії, які не підвладні часу і яким можна навчитись.

“Республіка” Платона – це політичний діалог, в якому Платон обговорює тему справедливості. Вона стала однією з найвпливовіших книг у світі, оскільки вже понад 2 000 років спонукає суспільство до філософських роздумів про справедливість людини та справедливість міста-держави. У коледжах по всьому світу обговорюють “Республіку” Платона і працюють над його ідеями, намагаючись інтерпретувати його складні теорії щодо моралі, справедливості і не тільки.

Ця книга спонукає суспільство глибше замислитися над нашою внутрішньою свідомістю. “Республіка” Платона змушує людей замислитися над власним буттям, а також над моральним кодексом тих, хто їх оточує.

Коран означає “читання”, і ця книга є релігійним текстом ісламу. Мусульмани вважають Коран одкровенням Бога, або Аллаха, і одним із шедеврів арабської літератури. Коран був переданий усно пророку Мухаммеду протягом 23 років, починаючи з 22 грудня 609 року нашої ери. Мухаммед помер у 632 році, а група переписувачів допомагала укладати Коран, щоб створити один повний рукопис.

Іслам є другою за величиною релігією у світі, яка охоплює 24,1% населення. Оскільки Коран є найбільш священним текстом ісламу, зрозуміло, чому ця книга стала однією з найвпливовіших у світі.

Книги, які мали вплив у 1400-х роках

Байки Езопа відомі з кінця 1400-х років. Езоп був грецьким байкарем-рабом, який, як вважають, жив між 620 і 524 роками до нашої ери. Спочатку ці байки розповідалися усно, але потім були зібрані і записані на папері задовго до смерті Езопа. Байки охоплюють соціальні, політичні та релігійні теми, але в кінцевому підсумку їхня мета – бути етичними настановами. Оскільки байки Езопа мали такий великий вплив на суспільство, “байка” перетворилася на окремий жанр. Зараз “байка” – це будь-яка вигадана історія, яка має мораль.

Багато байок Езопа, однак, суперечливі у своїх уроках. Суперечливий характер історій ставить під сумнів те, що оригінальні байки Езопа насправді були написані самим Езопом. Хоча невідомо, як насправді з’явилися “Байки Езопа”, очевидно, що ці історії мали великий і тривалий вплив на літературу та оповідання протягом усього часу.

Книги, які мали вплив у 1600-х роках

Біблія короля Якова – це англійський переклад християнської Біблії, який був перекладений для Англіканської церкви під наглядом короля Якова I в 1611 році. Біблія складається з 39 книг Старого Заповіту, а також 14 книг апокрифів і 27 книг Нового Заповіту. Біблія короля Якова є найпоширенішою Біблією в християнській вірі в усьому світі і, можливо, найвпливовішою книгою в усьому світі на сьогоднішній день.

Християнська віра є найпопулярнішою релігією в усьому світі, її сповідує 31% населення. Ця книга є християнською священною книгою. Фрази та ідіоми з цієї версії все ще використовуються в сучасній англійській мові.

Книги, які мали вплив у 1700-х роках

“Права людини” – політичний текст, написаний Томасом Пейном наприкінці 1700-х років, який містить 31 статтю, що обговорює та захищає Французьку революцію. Пейн стверджує, що французький уряд не захищає природні права свого народу. Хоча Пейн був англійцем, він рішуче підтримував революцію. Він опублікував свою книгу в 1791 році, але згодом відкликав її, побоюючись судового переслідування. Незабаром вона була випущена знову і продана накладом понад мільйон примірників, тому що думки Пейна були настільки суперечливими і сміливими.

У своїй книзі Пейн торкається всіх аспектів природних прав, включаючи права на спадковість, права людей похилого віку, молодь та освіту, соціальне забезпечення тощо. Він пропонує шляхи покращення цих прав для громадян, а його літературна творчість була сприйнята як власна революція. Його політична діяльність мала величезний вплив у той час, і люди читають про неї й досі.

Книги, які мали вплив у 1800-х роках

“Комуністичний маніфест” – це політичний памфлет, написаний у середині 1800-х років Карлом Марксом і Фрідріхом Енгельсом, німецькими філософами. У цьому тексті Маркс і Енгельс обговорюють свої теорії щодо суспільства і політики. Зрештою, вони вважають, що класова боротьба є основним фактором у суспільстві і що комунізм допоможе вирішити ці класові проблеми.

Ця книга стала дуже впливовою, адже багато хто вважає, що Маркс “передбачив все це”. Його теорії досі можна застосувати до сучасної політики та економіки, так ніби він знав, з чим світ матиме справу в майбутньому. Люди взяли записи з цієї книги і перетворили їх на форму мислення, яка називається марксизм.

Написана англійським філософом Джоном Стюартом Міллем, “Про свободу” – це коротке есе, в якому ідея Мілля про утилітаризм, також відома як максимізація добробуту, застосовується як до уряду, так і до суспільства. Мілль намагається підкреслити індивідуальність і створити рівні відносини між владою і свободою, оскільки саме так досягається утилітаризм. Хоча ця книга була надзвичайно впливовою серед ліберальних політичних партій, вона також отримала багато критики з боку консерваторів за свою розпливчастість. Мілль пояснює, що деспотизм уряду повинен контролюватися свободою громадян, і це те, що може бути підтримано багатьма лібералами.

“Про свободу” була опублікована в 1859 році, але вона залишається книгою, що має великий вплив і викликає дискусії в сучасній літературі та політиці. Її суперечливий характер – це те, що зберігає її актуальність.

“Про походження видів” – це книга наукової літератури, написана Чарльзом Дарвіном, біологом, геологом і натуралістом. Це одна з найвпливовіших книг у світі, оскільки вона пояснює теорію еволюції і вважається основою еволюційної біології. У цій книзі Дарвін пояснює, як види еволюціонують у часі завдяки природному відбору. Він наводить наукові докази своїх теорій, які зібрав під час експедиції на кораблі “Бігль” у 1830-х роках. Однією з причин такого впливу теорій Дарвіна було те, що в той час наукові погляди були тісно пов’язані з Англіканською церквою. Незважаючи на це протистояння, світ врешті-решт прийняв і повірив його книзі, а не попереднім науковим віруванням, які мали сильний теологічний вплив.

Сьогодні дарвінізм все ще залишається основою сучасної еволюційної теорії та науки про життя. Без опублікованої роботи Дарвіна ми б залишилися в темряві. Про цю книгу говорили, що вона є “книгою, яка змінила наше уявлення про все”.

Книги, які мали вплив на початку 1900-х років

“Джунглі” були написані Ептоном Сінклером у 1906 році. Цей роман допоміг викрити важкі умови, в яких працювали іммігранти в Сполучених Штатах у промислових містах, таких як Чикаго. Він також викрив широкий спектр антисанітарних практик і порушень здоров’я, які мали місце в м’ясопереробній промисловості на початку 1900-х років. Хоча метою Сінклера було достукатися до сердець американців і просувати соціалізм, він також промовляв до їхніх шлунків, що, у свою чергу, призвело до реформування Федерального закону про інспекцію м’яса (FMIA).

Книга справила великий вплив на суспільство, зобразивши почуття безнадії серед робітників, які були змушені працювати в жахливих умовах під керівництвом корумпованих людей при владі. Цей роман сколихнув серця американців і спричинив значні політичні зміни, на що і сподівався Сінклер.

У “Пошуках людиною сенсу” ми чуємо історію Віктора Франкла, який описує свій досвід перебування в нацистському концтаборі під час Другої світової війни. Щоб пережити цей жахливий час, Франкл використовував психотерапевтичний метод, в якому він знаходив щось у своєму житті, що давало йому сенс, і позитивно думав про це, щоб мотивувати себе продовжувати йти далі. Він назвав цю теорію логотерапією.

Ця книга розглядалася як книга з психології, а не просто як мемуари. Після смерті Франкла вона стала однією з найвпливовіших книг у Сполучених Штатах, її було продано накладом понад 10 мільйонів примірників. Її перекладено більш ніж 24 мовами, а методи Франкла досі вивчають і обговорюють.

“Щоденник молодої дівчини”, написаний Анною Франк, – це спогади про два роки переховування Франк під час окупації Нідерландів нацистами. Батько Анни Франк був єдиним, хто вижив після війни, тому що всю сім’ю схопили і відправили в концентраційні табори. Анна Франк померла від тифу в 1945 році. Щоденник був знайдений і переданий її батькові, і з тих пір був опублікований більш ніж 60 мовами. Ця книга мала неймовірний вплив на світ, адже в ній зображено справжній досвід молодої дівчини під час Другої світової війни.

Донині її вивчають і читають у школах по всьому світу, коли вивчають Другу світову війну та Голокост. Ця книга пропонує дітям у доступній формі замислитися над цим періодом і зрозуміти значення трагічних подій, що відбулися.

“1984” – роман Джорджа Орвелла. Дія роману розгортається в антиутопічному суспільстві, де уряд постійно стежить за цивільним населенням через всюдисущу систему спостереження. Цивільні особи є жертвами вічної війни, а незалежне мислення – поза законом. Поліція думок карає як думки, так і будь-який індивідуалізм. Головний герой Сміт бунтує проти суспільства, підтримуючи табуйовані стосунки з жінкою на ім’я Джулія.

Цей відомий твір політичної фантастики справив великий вплив на суспільство і став одним з найвідоміших творів літературної фантастики. Такі слова, як “Великий Брат”, “подвійне мислення”, “мислезлочин”, сьогодні широко використовуються і розуміються в повсякденній мові. Прикметник “орвеллівський” був створений на основі тематики роману.

Книги, які мали вплив у середині 1900-х років

“Речі розвалюються” – роман, написаний у середині 1900-х років Чинуа Ачебе. Історія розповідає про доколоніальне життя в Нігерії та про прибуття європейців наприкінці 1800-х років. Головний герой роману – Оконкво, чемпіон Нігерії з боротьби. Оконкво змушений боротися з білими людьми, які змінюють його батьківщину і навертають його село до християнства. Оконкво потрапляє в полон, коли повертається з довгого заслання, і відмовляється підкорятися вченню білої людини. Історія закінчується трагедією, коли Оконкво заплямовує власну репутацію і вчиняє самогубство.

Цей історичний роман вивчають в африканських школах і обговорюють у Сполучених Штатах. Ачебе реалістично змальовує деколонізацію та внутрішню боротьбу в колоніях. Важливою темою роману є суперечності, які спостерігаються в суспільстві іґбо, що намагається впоратися з вторгненням європейського уряду.

Написаний у середині 1900-х років Джозефом Геллером, “Пастка-22” – це сатиричний роман часів Другої світової війни, який розповідає про життя капітана Джона Йоссар’яна, військовослужбовця ВПС США. Йоссар’ян і його ескадрилья базуються на острові Піаноса, і роман описує їхні переживання, спрямовані на збереження здорового глузду під час спроб виконати свою роботу, щоб врешті-решт повернутися додому. Роман хронологічно непослідовний і стрибає між точками зору різних персонажів. Книга називається “Пастка-22” через численні невідповідності в романі щодо хронології, періоду часу та загальних абсурдних моментів.

“Пастка-22” справила на світ як дуже позитивний, так і дуже критичний вплив. Одні хвалили його за креативність, а інші вважали його “американськими гірками”. Незалежно від того, як його сприйняли, він справив незабутнє враження.

“Жіноча містика”, написана Бетті Фрідан, започаткувала другу хвилю фемінізму в 1963 році і стала однією з найвпливовіших книг у світі. У цій книзі Фрідан спирається на дослідження, яке вона провела серед своїх однокурсниць у Коледжі Сміта, де виявила, що багато жінок не є щасливими домогосподарками. Вона розвиває цю тему у своїй книзі і стверджує, що жінки йдуть проти жіночої містики і прагнуть до більш незалежного способу життя. Вона виступає за розширення прав і можливостей жінок і закликає до зміни значення фемінізму.

“Жіноча містика” стала відправною точкою для політичного жіночого руху, в якому було започатковано багато нових форм активізму. 1960-ті роки були монументальним часом для жінок, і багато хто пов’язує це з Фрідан та її роботами.

“Автобіографія Малкольма Ікса” описує духовне навернення Малкольма Ікса до ісламу та обговорює його погляди на чорну гордість і чорний націоналізм. Ця книга була опублікована посмертно і стала монументальною для суспільства, оскільки Малкольм Ікс був ідейним лідером руху за владу чорношкірих у 1960-х роках. Малкольм Ікс був іконою, тому що він використовував послання одночасно гніву і любові, які було важко інтерпретувати, але які були дуже близькими для багатьох афроамериканців. У цей період він перебував в опозиції до Мартіна Лютера Кінга-молодшого, але вони обидва боролися за одну й ту саму справу.

Цю автобіографію продовжують обговорювати по всій країні, вивчаючи Рух за громадянські права. Вчення Малкольма Ікса було унікальним і ніколи не буде забуте.

Книги, які мали вплив наприкінці 1900-х років

“У тіні людини” написана відомим антропологом і приматологом Джейн Гудолл. Ця книга справила великий вплив на світ, адже вона розповідає історію ранніх років Гудолл у заповіднику Гомбе-Стрім, де вона тісно співпрацювала з шимпанзе і вивчала кожен їхній рух. Завдяки своїм дослідженням Гудолл дізналася, як родинні стосунки між шимпанзе тісно пов’язані з людськими. Вона також дізналася, що їхня поведінка разюче схожа на нашу в усіх відношеннях, включаючи найглибші думки та почуття.

Ця книга розійшлася мільйонами примірників по всьому світу і змінила уявлення суспільства про приматів та їхнє ставлення до них. Ми більше не сприймаємо їх просто як тварин, але знаємо, що вони є найближчими до нас, людей, видами.

“Коріння”, написаний Алексом Хейлі, розповідає історію молодого Кунта Кінте, який живе в Африці в 1700-х роках, його продають у рабство і відправляють до Північної Америки. Розповідь слідує за його життям і продовжується в історіях його нащадків. Ця книга була перетворена на популярний телевізійний серіал і зрештою стала культурним феноменом у Сполучених Штатах. Це важливий твір історичної белетристики, оскільки він розповідає світові про рабство і показує особистий досвід молодого чоловіка, який пройшов через нього з перших вуст.

У “Короткій історії часу” відомий британський фізик Стівен Гокінґ розповідає про космологію та вивчення Всесвіту. Книга справила величезний вплив на світ, тому що Гокінґ написав її, використовуючи нетехнічні терміни, щоб широка громадськість могла зрозуміти його теорії. Він пояснює основні поняття простору і часу, описує Великий вибух, чорні діри, теорію гравітації та інші революційні космічні теорії. Гокінґ продав понад 10 мільйонів примірників цієї книги і змінив спосіб, у який світ обговорює космос.

Без цієї книги наука не була б такою ж, а широка громадськість не розуміла б простір і час так само чітко. Гокінґ зробив велику послугу, пропонуючи свої відкриття у такий доступний спосіб.

“7 звичок надзвичайно успішних людей” – це книга самодопомоги, написана Стівеном Кові. У цій книзі Кові представляє список принципів, які він називає “істинною північчю”, яких повинні дотримуватися люди, якщо вони хочуть бути ефективними і досягати своїх цілей. Кові визначає ефективність як “баланс між отриманням бажаних результатів і турботою про те, що забезпечує ці результати”.

Ця книга стала однією з найвпливовіших у світі, продана накладом понад 25 мільйонів примірників і перекладена 40 мовами. На сьогоднішній день вона є одним з найпопулярніших бізнес-бестселерів в історії. Навіть президент Білл Клінтон звернувся до Кові з проханням проконсультувати його щодо того, як втілити стратегії з цієї книги в життя під час його президентства.

“Чоловіки з Марса, жінки з Венери” написана Джоном Греєм, консультантом з питань стосунків. У цій книзі Грей розглядає типові проблеми стосунків між статями, які є наслідком психологічних відмінностей. Він використовує метафору про те, що чоловіки з Марса, а жінки з Венери, щоб пояснити, що кожна стать має своє суспільство і звичаї, до яких вони пристосовані, і через це їм важко зрозуміти один одного.

Ця книга мала вплив на суспільство, адже Грей допоміг людям зрозуміти, чому чоловіки та жінки мають проблеми з комунікацією. Метафора стала настільки популярною, що закріпилася в поп-культурі і стала назвою та темою для багатьох різних брендів у сфері розваг, одягу, відпочинку тощо.

У книзі “Емоційний інтелект” Деніел Гоулман стверджує, що EQ людини важливіший за IQ. Він використовує поведінкові дослідження, щоб показати, що емпатія, самодисципліна та самосвідомість – якості, які він використовує для вимірювання емоційного інтелекту – набагато важливіші, ніж показники, що використовуються для вимірювання простого IQ. Емоційний інтелект також можна розвивати протягом усього дорослого життя, і він показує набагато більше про характер людини.

Ця книга справила величезний вплив на суспільство, тому що вона кидає виклик тому, як ми вимірюємо інтелект, і бере до уваги більше, ніж загальні знання. Гоулман допомагає світові побачити цінність всієї особистості людини, а не лише її освітніх навичок.

Книги, які справили вплив на початку 2000-х

“Код да Вінчі” – детективний роман Дена Брауна. Після того, як у музеї Лувру сталося вбивство, символолог Роберт Ленгдон і криптолог Софі Нево вступають у дискусію про те, що Ісус Христос міг бути супутником Марії Магдалини. Роман продовжує досліджувати цей замінник релігійного наративу. Він справив величезний вплив на світ, оскільки був підданий різкій критиці з боку християнської віри, а точніше Римо-католицької церкви, за те, що він натякав на те, що оригінальна історія Ісуса Христа була спотворена. Однак, багато читачів були захоплені цією історією, і вона розійшлася накладом 80 мільйонів примірників по всьому світу. Вона також була перекладена 44 мовами і адаптована в кінофільм.

Найвпливовіші книжки світу подолали континенти та мовні бар’єри. Ці книги кинули виклик політичній думці, науковим дослідженням, релігійній вірі, літературним темам і філософським теоріям. Кожен письменник у цьому списку був революціонером у своєму роді. Ми цінуємо їхні думки, тому що вони були достатньо сміливими, щоб висловити свої думки і поділитися ними зі світом, незважаючи на критику, яку вони могли б отримати.

Exit mobile version