Site icon Express News

ᐈ 10 найбільших зоопарків світу (за площею) – великі зоопарки – самі великі 2024

Зоопарки майже такі ж старі, як і стародавні цивілізації. Археологи знайшли докази існування зоопарків тисячі років тому в Єгипті та Китаї. Стародавні царські особи виставляли спійманих рідкісних і, як їм здавалося, екзотичних тварин на огляд або для вивчення. Звичайно, дехто вірив, що ці тварини можуть дарувати особливі здібності.

З ростом знань суспільство почало утримувати тварин для вивчення. Проте зоопарки були здебільшого для заможних людей. У 16 столітті британський уряд відкрив свої звіринці для громадськості і ввів плату за відвідування левів і верблюдів.

Сьогодні зоопарки слугують кільком цілям. Вони інформують громадськість про тварин, з якими ми ділимо планету. Вони слугують домівкою для тварин, які можуть вимерти, і дають можливість вивчати і вчитися у тварин, яких ми ніколи не побачимо в їхньому природному середовищі існування.

10. Берлінський зоологічний сад

Площа: 35 гектарів

Рік відкриття: 1844

Кількість тварин: 20 200

Незважаючи на меншу площу, Берлінський зоопарк має таке ж широке розмаїття видів, як і найбільші зоопарки зі списку: 1380 різних видів і понад 20 тисяч тварин. Перші тварини були подаровані в 1844 році тодішнім королем Пруссії Фрідріхом Вільгельмом IV. Зоопарк розташований в Тіргартені, одному з найстаріших парків міста. Щорічно найпопулярніший зоопарк Європи приймає 3,5 мільйона відвідувачів.

Чи знаєте ви?

Берлінський зоопарк відіграв певну роль у Другій світовій війні. Нацистські війська використовували зоопарк як притулок для солдатів, а наприкінці війни розмістили там зенітні гармати. Більшість тварин загинули під час бомбардувань Берліна.

9. Зоопарк Генрі Дорлі

Площа: 53 гектари

Рік відкриття: 1894

Кількість тварин: 17 000

Зоопарк, розташований в Омасі, штат Небраска, спочатку мав назву “Парк Ріверв’ю”. Місцева філантропка пожертвувала зоопарку кілька сотень тисяч доларів за умови, що він буде перейменований на честь її покійного чоловіка Генрі Дорлі.

Зоопарк може похвалитися майже 1 000 різних видів тварин і одним з найбільших у світі експонатів тропічних лісів у приміщенні – Лієнськими джунглями. Тут також є акваріум з резервуаром, що вміщує мільйон галонів води, і парк розваг.

Чи знаєте ви?

Зоопарк пропонує відвідувачам покататися на Залізниця зоопарку Омахи – паровозі, який перевозить відвідувачів до різних зон закладу.

8. Смітсонівський національний зоологічний парк

Площа: 66 гектарів

Рік відкриття: 1889

Кількість тварин: 2 700

Національний зоопарк, розташований на північ від Вашингтона, округ Колумбія, є частиною природоохоронного біологічного інституту Смітсонівського інституту. Зоопарк відкритий для відвідування громадськості, в той час як СНЗП зосереджений на дослідженнях і захисті видів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Серед 400 видів тварин, що утримуються в зоопарку, гігантські панди є одними з найвідоміших. Панди були подаровані китайським урядом на початку 1970-х років. Зоопарк приваблює 2 мільйони відвідувачів щороку.

Чи знаєте ви?

Приблизно протягом десяти років у Національному зоопарку загинуло кілька ссавців, що стало приводом для федерального розслідування.

7. Національний зоологічний сад Південної Африки

Площа: 86 гектарів

Рік відкриття: 1899

Кількість тварин: 9 000

Те, що стало зоопарком Преторії, спочатку було звіринцем на фермі лідера бурів і президента ПАР Стефануса Шумана. Держава придбала землю в 1895 році, а в 1899 році Джеймс В. Б. Ганнінг відкрив зоопарк Преторії.

У зоопарку представлено 700 видів тварин, більшість з яких є рідними для Південної Африки. Відвідувачі можуть спостерігати за тваринами в їхньому природному середовищі існування, оскільки в зоопарку є експозиція “Савана”. Тут також є акваріум і парк рептилій.

Чи знаєте ви?

У 2019 році зоопарк врятував 150 пташенят фламінго в рамках південноафриканської кампанії з порятунку птахів, які страждають від поганих кліматичних умов.

6. Пекінський зоопарк

Площа: 89 гектарів

Рік відкриття: 1906

Кількість тварин: 14 500

Зоопарк був заснований за часів династії Цин на території старого імператорського маєтку. Він починався як невеликий звіринець, яким керував імператорський уряд. Всі тварини були завезені з Німеччини. Зоопарк відкрився для відвідувачів у 1908 році.

Під час конфлікту з Японією та Другої світової війни тварин було вбито або вони померли від голоду. Китайський уряд відродив зоопарк у 1950-х роках.

У зоопарку також знаходиться найбільший акваріум у Китаї. На території зоопарку також знаходиться планетарій і кілька будівель, що мають історичну цінність.

Чи знаєте ви?

Оригінальна назва зоопарку Ваньшоуюань означає “Сад десяти тисяч звірів”.

5. Зоопарк Бронкса

Площа: 106 гектарів

Рік відкриття: 1899

Кількість тварин: 4 000

Навіть у 1895 році, коли плани зоопарку вперше розглядалися, Нью-Йорк був зайнятий і метушливий. Було важко знайти підходяще місце в межах міста. Члени Нью-Йоркського зоологічного товариства обрали Бронкс через наявність незабудованої землі та легкість доступу з решти міста. Тут налічувалося понад 800 тварин 22 різних видів.

Сьогодні кількість видів перевищує 400. Місце часто переповнене відвідувачами, які спостерігають за дев’ятьма різними експонатами на площі 107 гектарів.

Чи знаєте ви?

Зоопарк Бронкса – один з небагатьох, де коли-небудь утримувався тилацин, хижий сумчастий ссавець, який зараз вимер.

4. Зоопарк Колумба

Площа: 234 гектари

Рік відкриття: 1927

Кількість тварин: 7 000

У зоопарку, розташованому в Колумбусі, штат Огайо, мешкає понад 800 видів тварин. Зоопарк також включає в себе поле для гольфу, аквапарк і парк розваг.

Зоопарк розпочав свою діяльність як приватна установа – Зоологічне товариство Колумбуса. У 1927 році міська влада взяла на себе повсякденне управління зоопарком. Сьогодні за фінансування зоопарку відповідає неприбуткова організація. Однак державні кошти все ще вносять свій внесок.

Багато американців знають про зоопарк завдяки появі в ЗМІ його найдовшого директора Джека Ханни.

Чи знаєте ви?

Ханна та його дружина були увічнені у вигляді статуї перед входом до зоопарку.

3. Зоопарк Торонто

Площа: 287 гектарів

Рік відкриття: 1974

Кількість тварин: 5 000

Зоопарк Торонто – найбільший зоопарк Канади. До того, як у 1960-х роках він став зоопарком Метро Торонто, у 1885 році він був зоопарком Рівердейла. Сьогодні в зоопарку представлено сім різних експозицій та 700 різних видів тварин.

Чи знаєте ви?

Зоопарк сподівається вирішити проблему харчових відходів і дефіциту енергії за допомогою проекту Акція в зоопарку. Він буде приймати відходи тварин і перетворювати їх на біогаз, який буде виробляти тепло та електроенергію для Торонто.

2. Зоопарк Маямі

Площа: 304 гектари

Рік відкриття: 1980

Кількість тварин: 3 000

Зоопарк Маямі – найбільший зоопарк у Сполучених Штатах і найбільший зоопарк у Північній Америці. Він найбільший за площею, проте половина з 297 гектарів його території залишається незабудованою. Різні компанії планували побудувати на незабудованій землі якийсь тематичний парк, але жодні рішення не були остаточно прийняті.

Зоопарк має п’ять експозицій або “станцій”, з’єднаних монорельсовою системою. Нещодавно завершена станція присвячена дикій природі флоридських еверглейдів.

Чи знаєте ви?

Зоопарк з’явився після того, як зламалася вантажівка пересувного роуд-шоу. Власник шоу продав шість тварин, щоб покрити витрати на ремонт.

1. Зоологічний парк Арігнар

Площа: 602 гектари

Рік відкриття: 1855

Кількість тварин: 2 302

Зоологічний парк Арігнар у Вандалурі в Індії є найбільшим за площею зоопарком у світі. Він включає в себе територію, відведену для догляду за врятованими тваринами, яка становить приблизно 90 гектарів. Решта простору призначена для зоопарку.

Це був зоопарк Мадраса за часів британського колоніального правління у 19 столітті. Він був розташований у межах міста Ченнаї. У 1976 році індійський уряд переніс зоопарк на територію з більшим простором для розширення. Сьогодні зоопарк налічує 81 вольєр, включаючи два вольєри, зону “сафарі” та акваріум.

Чи знаєте ви?

Ви можете подбати про одну з тварин-рятівників зоопарку – принаймні, фінансово – через програму адопції зоопарку.

Exit mobile version