ᐈ Найбільший восьминіг – 8 найбільших видів восьминогів у світі – великі восьминоги – самі великі 2024

Хоча у світі відомо близько 300 видів восьминогів, вони вважаються одними з найзагадковіших тварин. Дуже мало видів восьминогів були добре задокументовані, тому важко сказати, які з них насправді є найбільшими. Крім того, восьминоги дуже різняться за розміром: від кількох грамів до понад сотні кілограмів. Наприклад, найменший з великих восьминогів у цьому списку важить менше 4,5 кілограмів, тоді як найбільший екземпляр з найбільшого відомого виду (гігантський тихоокеанський восьминіг), як повідомляється, важив 272 кілограми. На момент написання цієї статті це одні з найбільших відомих восьминогів у світі за вагою.

8. Південний червоний восьминіг один з найбільших

Середня вага: 4 кілограми


Середня довжина: близько 97 сантиметрів


Середня тривалість життя: 3 – 5 років


Поширення: Патагонське узбережжя

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Південний червоний восьминіг або патагонський гігантський восьминіг – ще один представник роду Ентероктопус, який часто називають групою гігантських восьминогів. Однак південний червоний восьминіг дуже малий порівняно з іншими представниками ряду Восьминоги і виростає лише до 4 кілограмів – це все ще “великий” розмір порівняно з багатьма іншими видами восьминогів.

Південний червоний восьминіг походить з південно-східного узбережжя Південної Америки, яке також відоме як Патагонське узбережжя. Цей восьминіг має влучну назву і часто буває дуже яскравого червоного кольору.

Чи знаєте ви?

Тривалість життя південного червоного восьминога залежить від того, коли особина спаровується, оскільки зазвичай вони помирають невдовзі після спарювання або відкладання яєць.

7. Жовтий восьминіг – цей тип восьминогу вважається великим

Середня вага: 5 кілограмів


Середня довжина: 1.4 метрів


Середня тривалість життя: Невідома


Поширення: води навколо Нової Зеландії

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Як і про деяких інших представників роду гігантських восьминогів, про жовтого восьминога, що мешкає у водах навколо Нової Зеландії, відомо небагато. За даними Національного інституту водних і атмосферних досліджень (NIWA), було зібрано лише близько 50 зразків жовтого восьминога, незважаючи на те, що він є великим і численним видом.

Маючи так мало зразків, вчені навіть не уявляють, наскільки великими можуть виростати жовті восьминоги. Найбільший зареєстрований екземпляр жовтого восьминога важив близько 5 кілограмів і мав 1,4 метрів в довжину. В останні роки було докладено більше зусиль для проведення додаткових досліджень жовтого восьминога.

Чи знаєте ви?

Вчені вважають, що морські леви навколо Нової Зеландії з’їдають близько мільйона жовтих восьминогів щороку.

6. Восьминіг звичайний дуже великий

Середня вага: 3 – 10 кілограмів


Середня довжина: 30 – 91 сантиметр


Середня тривалість життя: 1 – 2 роки


Поширення: По всьому світу на мілководдях помірних районів

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Восьминіг звичайний, як випливає з його назви, є найвідомішим і найбільш вивченим видом восьминогів у світі. Незважаючи на те, що його їдять люди по всьому світу, звичайний восьминіг досить поширений і його можна знайти у водах по всій земній кулі.

Розмір звичайних восьминогів сильно варіюється, і вони можуть важити від 3 до 10 кілограмів. Хоча вони можуть важити досить багато, довжина звичайних восьминогів не така вже й велика – вона коливається від 30 до 91 сантиметра.

Чи знаєте ви?

Восьминіг звичайний, як і всі відомі види восьминогів, має три серця.

5. Великий восьминіг Південний гігантський восьминіг

Середня вага: до 11.4 кілограмів


Середня довжина: до 1.8 метра


Середня тривалість життя: За оцінками, близько 1 року


Поширення: Біля берегів Намібії та Південної Африки

Про південного гігантського восьминога, який мешкає у водах навколо Намібії та Південної Африки, відомо дуже мало. Південний гігантський восьминіг є частиною роду Enteroctopus, до якого також належать інші гігантські види восьминогів, наприклад, гігантський тихоокеанський восьминіг.

Як і інші представники свого роду, південний гігантський восьминіг відносно великий порівняно з більшістю інших видів восьминогів (хоча він значно менший за гігантського тихоокеанського восьминога). Південний гігантський восьминіг може важити до 11,4 кілограмів і виростати до 1,8 метра в довжину.

Чи знаєте ви?

Незважаючи на те, що південний гігантський восьминіг не є об’єктом наукових спостережень, він є звичайним приловом при ловлі колючих омарів у Південній Африці.

4. Восьминіг маорі майже найбільший восьминіг у світі

Середня вага: 10 – 12 кілограмів


Середня довжина: 1 – 1.8 метрів 17 сантиметрів


Середня тривалість життя: Не визначено


Поширення: Води навколо Нової Зеландії та Південної Австралії

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Восьминіг маорі – це восьминіг середнього розміру, який мешкає у водах навколо Нової Зеландії та Південної Австралії. Схожий за розміром на південного гігантського восьминога, маорійський восьминіг важить від 10 до 12 кілограмів і має довжину від 1 до 2 метрів.

Маорійські восьминоги мають червонувате або оранжево-коричневе забарвлення з білими плямами. Крім того, маорійські восьминоги вкриті шкірними плямами, які роблять їх схожими на шипи. Оскільки маорійські восьминоги досить поширені у своїх рідних водах, вони часто потрапляють у прилов при вилові омарів та ярусному рибальстві. Восьминогів маорі продають як наживку або вживають в їжу.

Чи знаєте ви?

Восьминіг маорі полюбляє полювати на кам’яних омарів і вважається витривалим і агресивним видом восьминогів.

3. Гігантський тихоокеанський восьминіг самий великий восьминіг

Середня вага: Не визначено – від 10 до 50 кілограмів


Середня довжина: Не визначено – від 3 до 4.8 метрів


Середня тривалість життя: 3 – 5 років


Поширення: Затока Принца Вільяма на Алясці, США

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Наприкінці 2017 – на початку 2018 року з’явилася інформація про те, що вчені виявили новий вид гігантського тихоокеанського восьминога, який ховається у всіх на виду. Вчені назвали новий вид гігантським тихоокеанським восьминогом з оборками, який, за їхніми словами, є спорідненим видом з більш поширеним гігантським тихоокеанським восьминогом.

Як фізично, так і генетично гігантський тихоокеанський восьминіг мало чим відрізняється від звичайного гігантського тихоокеанського восьминога. Найбільш характерною особливістю гігантського тихоокеанського восьминога з оборкою є оборка зі злитих сосочків – піднятих м’ясистих горбків на шкірі, що тягнеться по всій довжині його тіла. У гігантського тихоокеанського восьминога з оборкою також є дві білі плями на голові, тоді як у звичайного гігантського тихоокеанського восьминога – лише одна.

Чи знаєте ви?

Вчені підозрювали, що існує окремий вид гігантського тихоокеанського восьминога щонайменше з 2012 року. Вони також вважають, що люди роками несвідомо ловили гігантських тихоокеанських восьминогів з оборками.

2. Майже найбільший восьминіг Семирукий восьминіг

Середня вага: 61 – 74.8 кілограмів


Середня довжина: 2.8 метрів


Середня тривалість життя: Невідома


Поширення: Атлантичний океан

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Семирукий восьминіг – дуже загадкова істота, яка, можливо, є найбільшим видом восьминогів у світі. Про семирукого восьминога відомо дуже мало, оскільки було виловлено дуже мало екземплярів. Проте, один неповний екземпляр семирукого восьминога був виловлений біля берегів Нової Зеландії, і він був дуже великим.

На жаль, семирукий восьминіг був пошкоджений, і в неповному стані він важив близько 61 кілограма. Вчені підрахували, що семирукий восьминіг з Нової Зеландії міг важити до 75 кілограмів, коли був живим.

Чи знаєте ви?

Як випливає з назви, самці семирукого восьминога мають лише сім рук, оскільки восьма маленька і захована в мішечку за правим оком.

1. Гігантський тихоокеанський восьминіг

Середня вага: 10 – 50 кілограмів; найбільший екземпляр важив 272 кілограми


Середня довжина: 3 – 4.8 метрів; найбільший екземпляр – 9 метрів


Середня тривалість життя: 3 – 5 років


Поширення: Прибережна північна частина Тихого океану

ᐈ Найбільший восьминіг - 8 найбільших видів восьминогів у світі - великі восьминоги - самі великі 2024

Оскільки семипалий восьминіг відносно невідомий, гігантський тихоокеанський восьминіг вважається найбільшим у світі видом восьминогів. В середньому гігантський тихоокеанський восьминіг важить від 10 до 50 кілограмів. Гігантський тихоокеанський восьминіг також досить довгий, його довжина сягає від 3 до 4.8 метрів.

За даними National Geographic, найбільший відомий екземпляр гігантського тихоокеанського восьминога важив понад 272 кілограма і мав довжину 9 метрів. Окрім того, що гігантський тихоокеанський восьминіг є найбільшим, він також живе довше, ніж будь-який інший відомий вид восьминогів (вони живуть лише від 3 до 5 років, що вважається довгим терміном, оскільки більшість восьминогів помирають незабаром після розмноження).

Чи знаєте ви?

Тихоокеанські гігантські восьминоги є одними з найрозумніших тварин у світі і мають здатність розгадувати головоломки, відкривати банки і навіть впізнавати своїх доглядачів у неволі.