ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих – великі соми – самі великі 2024

Загалом, соми є одними з найпоширеніших видів риб у світі. За даними Practical Fishkeeping, зараз у світі налічується понад 3 000 видів сомів. Залежно від виду, розмір сома може варіюватися від 4-5 сантиметрів до сотень метрів. Усі соми з цього списку важать понад 45,3 кілограмів. Майже всі ці соми занесені до бази даних світових рекордів Міжнародної асоціації диких риб (IGFA) як рекордсмени для свого виду. На момент написання цієї статті ці рекорди є точними.

7. Рекордний плоскоголовый сом

Вага: 55,7 кілограмів


Довжина: 1,5 метрів


Місцезнаходження: Водосховище Елк-Сіті, Канзас, США


Рік вилову: 19 травня 1998


Вид: Сом плаский

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

Рекорд на найбільшого камбалоподібного сома належить Кену Паулі, який виловив свого великого камбалоподібного сома понад 20 років тому. Сом важив 55,7 кілограмів, а його довжина перевищувала 1,5 метра.

Хоча рекорд Полі був підтверджений Департаментом дикої природи і парків штату Канзас і тримається вже понад 20 років, багато людей ставлять під сумнів законність улову Полі. Полі використовував легку снасть під час ловлі риби, і камбала стала його щасливим уловом.

Чи знаєте ви?

Сом, якого спіймав Полі, був заморожений на багато років, перш ніж у 2016 році його передали до Департаменту дикої природи, парків і туризму Канзасу для подальшого вивчення. Дослідники визначили, що рекордному сому було щонайменше 22 роки, він дуже швидко ріс і, швидше за все, був самцем.

6. Рекордний червонохвостий сом

Вага: 56 кілограмі


Довжина: 1,4 метрів


Місцезнаходження: Річка Амазонка, Бразилія


Рік вилову: 3 квітня 2010


Вид: Сом червонохвостий

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

Найбільший у світі червонохвостий сом був спійманий у 2010 році Жільберто Фернандесом у бразильській річці Амазонка. Вага червонохвостого сома Фернандеса становила 56 кілограмів і 1,4 метрів завдовжки. Більше подробиць про улов Фернандеса немає, але він використовував склопластикову вудку Sportex, щоб витягнути червонохвостого сома.

Згідно з повідомленням у пресі, Фернандес має понад 100 світових рекордів IGFA з риболовлі. Всього за місяць до того, як він зловив свого рекордного червоного сома, Фернандес зловив ще одного червоного сома вагою 51,5 кілограмів.

Чи знаєте ви?

Червонохвості соми не вибагливі в їжі і в дикій природі харчуються переважно рибою та ракоподібними. У неволі червонохвості соми їдять різноманітних черв’яків, заморожені продукти, гранули для сомів, що тонуть, і сухі корми.

5. Рекордний блакитний сом

Вага: 64,8 кілограмів


Довжина: 1.4 метрів


Місцезнаходження: Озеро Керр, Вірджинія, США


Рік вилову: 18 червня 2011


Вид: Сом блакитний

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

Рекордний блакитний сом був спійманий у 2011 році в озері Керр, штат Вірджинія, чоловіком на ім’я Річард Ніколас Андерсон. Цей великий блакитний сом важив 64,8 кілограмів і мав довжину 1,4 метрів. Андерсону знадобилося близько 45 хвилин, щоб виловити гігантського блакитного сома, розмір якого здивував керівника Департаменту дичини та внутрішнього рибальства штату Вірджинія Гері Мартела.

Андерсон хотів зберегти сома живим, щоб його можна було помістити в акваріум у місцевому магазині Bass Pro Shops. Однак, незважаючи на всі його зусилля, його рекордний блакитний сом загинув.

Чи знаєте ви?

Блакитний сом був навмисно інтродукований в річки Вірджинії в 1970-х роках, але зараз він став інвазивним видом, який швидко росте і розмножується.

4. Великий сом Гунч

Вага: 75 кілограм


Довжина: 1,5 метрів


Місцезнаходження: Річка Рамганга, Індія


Рік вилову: 6 березня 2009


Вид: Гунч, диявольський сом, або карликовий гунч

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

Рекорд на найбільшого пічкура, який коли-небудь був спійманий, належить Якубу Вагнеру, ведучому програми “Рибний воїн” на каналі National Geographic. Вага гунча Вагнера становила 75 кілограмів, а довжина – понад 1,5 метрів. Гунча було спіймано в річці Рамганга в Індії.

Окрім великого гонча, Вагнер зловив ще кілька великих прісноводних риб, зокрема, арапайму вагою 130 кілограмів та сома вагою 110 кілограмів. В одному з інтерв’ю Вагнер сказав, що він досі не може повірити в світовий рекорд, встановлений тигровою рибою Голіафом з річки Конго.

Чи знаєте ви?

Сом Гунч, як повідомляється, поїдає трупи з похоронних вогнищ на річці Калі, що протікає між Непалом та Індією. Припускають, що саме це дозволило гунчу вирости таким великим і розвинути смак до людського м’яса.

3. Сом Діно Феррарі “Велс”

Вага: 127 кілограмів


Довжина: 2.6 метрів


Місцезнаходження: По Дельта, Італія


Рік вилову: 2015


Вид: Сом Сом звичайний

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

У 2015 році італійський рибалка на ім’я Діно Феррарі потрапив у міжнародні новини завдяки тому, що впіймав у дельті річки По гігантського вельського сома. Сом Феррарі важив 127 кілограмів і був 2,6 метрів завдовжки. Хоча улов Феррарі вражає, на жаль, він не дотягнувся до світового рекорду, який важив 134,9 кілограмів.

Однак, окрім офіційного списку рекордів на сайті Міжнародної асоціації дикої риби, не було достатньо інформації, щоб розповісти про історію рекордного вельського сома. Спонсор Феррарі сказав, що його улов може стати світовим рекордом для риби, спійманої на спінінг Torpedo італійського виробника.

Чи знаєте ви?

На упіймання вельського сома у Феррарі пішло 40 хвилин, і він вирішив відпустити рибу назад у воду, щоб її можна було зловити знову в майбутньому.

2. Рекордний лау-лау (пірайба)

Вага: 155 кілограмів


Довжина: 2 метри


Місцезнаходження: Ріо-Солімойнс, Бразилія


Рік вилову: 29 травня 2009


Вид: Лау-лау або Пірайба Лау-лау або пірайба

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

Хорхе Масулло де Агіар наразі є власником світового рекорду з найбільшого лау-лау (пірайби) – виду сомів, що мешкає в Південній Америці. Пірайба Масулло де Агіара була спіймана в 2009 році і важила 155 кілограмів. Довжина цього гігантського південноамериканського сома також перевищувала 2 метри.

Хоча пірайба Масуло де Агіара є найбільшим офіційно зареєстрованим екземпляром, загалом пірайба може важити понад 204 кілограми. Насправді, пірайба – найбільший з видів сомів, що мешкають в Амазонці.

Чи знаєте ви?

Пірайби настільки великі, що в їхніх шлунках знаходили мавп, котів, собак, птахів та інших сомів.

1. Меконзький гігантський сом найбільший в світі

Вага: 293 кілограми


Довжина: близько 2,7 метрів


Місцезнаходження: Північний Таїланд


Рік вилову: 2005


Вид: Гігантський сом: Меконзький гігантський сом

ᐈ 7 найбільших сомів, коли-небудь спійманих - великі соми - самі великі 2024

У 2005 році у віддаленому селі в Таїланді біля річки Меконг був спійманий гігантський меконзький сом вагою 293 кілограми. Експерти вважають, що цей гігантський меконзький сом-монстр є не лише найбільшим сомом, коли-небудь спійманим у світі, але й найбільшою прісноводною рибою, коли-небудь зафіксованою.

Крім того, що він важив майже 294 кілограми, його довжина сягала 2,7 метрів. Тайським рибалкам знадобилося більше години, щоб витягнути важкого сома. Чиновники Департаменту внутрішнього рибальства Таїланду хотіли використати самку меконгського гігантського сома для програми розведення, але вона загинула. Жителі довколишніх сіл не дали рибі пропасти даремно і з’їли її.

Чи знаєте ви?

Меконзький гігантський сом – рідкісний вид, який перебуває під загрозою зникнення, а той, що був спійманий у 2005 році, став найбільшим з тих, що були спіймані в Таїланді відтоді, як він почав вести облік у 1981 році.