ᐈ 5 найбільших музеїв іграшок у світі – великі музеї іграшок – самі великі 2024

Навіть для тих з нас, хто виріс і приєднався до дорослого світу, іграшки можуть займати особливе місце в нашому серці. Деякі старовинні моделі можуть нагадувати нам іграшки, з якими ми гралися в дитинстві, тоді як більш сучасні іграшки можуть запропонувати такий свіжий і захоплюючий досвід, що ми знову відчуваємо себе дітьми.

Незалежно від того, чи любите ви вивчати історію іграшок та мініатюр, чи просто хочете загубитися у величезній колекції, ці музеї іграшок неодмінно подарують вам чудовий час. Розповідаємо про 5 найбільших музеїв іграшок у світі та дізнаємося, чим кожен з них відрізняється від інших.

5. Брайтонський музей іграшок та моделей

Кількість іграшок: 10 000


Місцезнаходження: Брайтон, Великобританія


Рік відкриття: 1991


Площа: 371.6 м²

ᐈ 5 найбільших музеїв іграшок у світі - великі музеї іграшок - самі великі 2024

Музей іграшок та моделей у Брайтоні пропонує відвідувачам справді чудові антикварні іграшки та безцінні колекції моделей поїздів, виставлені на повністю функціонуючих залізницях, що дарують відвідувачам незабутні враження на все життя. У музеї також представлені моделі та іграшки відомих брендів, таких як Dinky, Pelham Puppets і Steiff. Архітектура музею сама по собі заслуговує на увагу, демонструючи чотири вікторіанські арки під залізничним вокзалом Брайтона.

Чи знаєте ви?

Деякі з моделей поїздів у Брайтонському музеї іграшок та моделей напрочуд давні – деякі з них датуються ще 1860-ми роками.

4. Національний музей іграшок та мініатюр

Кількість іграшок: 72 000


Місцезнаходження: Канзас-Сіті, Міссурі


Рік відкриття: 1982


Площа: 3065.8 м²

ᐈ 5 найбільших музеїв іграшок у світі - великі музеї іграшок - самі великі 2024

Хоча Національний музей іграшок і мініатюр не є найбільшим музеєм іграшок у світі, його називають найбільшою колекцією дрібних мініатюр. Заклад спочатку відкрився як Музей іграшок та мініатюр Канзас-Сіті, де були представлені особисті колекції Мері Гарріс Френсіс та Барбари Маршалл, а згодом, у 2015 році, знову відкрився під своєю нинішньою назвою. Зараз у музеї представлена одна з найбільших у країні колекцій антикварних іграшок, що включає старовинні лялькові будиночки та олов’яні іграшки. Мініатюри в цьому музеї славляться своїм вишуканим рівнем деталізації.

Чи знаєте ви?

Коли музей вперше відкрився в 1982 році, він розташовувався в старовинному особняку на території кампусу Університету Міссурі в Канзас-Сіті.

3. Музей іграшок Пенанга

Кількість іграшок: 110 000


Розташування: Пенанг, Малайзія


Рік відкриття: 2005


Площа: 1000 м²

ᐈ 5 найбільших музеїв іграшок у світі - великі музеї іграшок - самі великі 2024

Цей унікальний музей іграшок заснував інженер Ло Лін Ченг, який відчув натхнення після відвідин лондонського Музею іграшок та моделей. Занесений до Книги рекордів Малайзії як найбільший музей іграшок, а також перший у своєму роді в Малайзії, Музей іграшок Пенанг приймає близько 100 000 відвідувачів щороку. Музей рекламує себе як найбільший музей іграшок у світі, але цей статус залишається неперевіреним.

Чи знаєте ви?

Музей іграшок Пенанга розділений на тематичні секції, такі як Зал жахів, Зал мультфільмів і Зал героїв коміксів. Розміри іграшок та фігурок, представлених на виставці, варіюються від мініатюрних до натуральної величини.

2. Національний музей гри “Стронг”

Кількість іграшок: 400 000


Місцезнаходження: Рочестер, штат Нью-Йорк


Рік відкриття: 1982


Площа: 26198.6 м²

ᐈ 5 найбільших музеїв іграшок у світі - великі музеї іграшок - самі великі 2024

Спочатку в Національному музеї гри “Стронг” була представлена особиста колекція його засновниці Маргарет Вудбері Стронг. Зараз тут представлено все: від вінтажних паперових ляльок до експонатів Пакман. У Стронг також знаходиться Національна зала слави іграшок та Світова зала слави відеоігор. Цей музей, який вважається найповнішою у світі колекцією історичних та сучасних матеріалів, пов’язаних з іграми, прагне представити відвідувачам подорож крізь історію ігор.

Чи знаєте ви?

У музеї Стронг представлені деякі унікальні предмети іграшкової спадщини, такі як найперша лялька Барбі та оригінальна гра “Монополія” 1933 року.

1. Найбільший у світі комплекс музеїв іграшок

Кількість іграшок: Понад 1 мільйон


Місцезнаходження: Бренсон, Міссурі


Рік відкриття: 1982


Площа: 2415.4 м²

ᐈ 5 найбільших музеїв іграшок у світі - великі музеї іграшок - самі великі 2024

Найбільший у світі комплекс музею іграшок у Бренсоні, штат Міссурі, є найбільшим музеєм іграшок у світі. Нехай вас не вводить в оману слово “комплекс” у назві – хоча в цьому комплексі представлено 6 різних музеїв, музей іграшок сам по собі все одно вважається найбільшим у світі. Коли відвідувачі купують квиток до Найбільшого у світі комплексу музеїв іграшок, вони отримують доступ до всіх 6 музеїв, включно з Музеєм Гарольда Белла Райта.

Чи знаєте ви?

Книга Гарольда Белла Райта “Пастух з пагорбів” привернула багато уваги і туристів до цієї місцевості, що допомогло музею іграшок отримати багато додаткового трафіку.