ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі – великі акваріуми – самі великі 2024

Океани нашої дивовижної планети залишаються домівкою для незліченної кількості видів, як знайомих, так і невідкритих. Їх вражаюча краса зачаровувала людей по всьому світу з давніх-давен. Однак, хоча легко фантазувати про чудеса океану, буває важко отримати доступ до них і спостерігати за ними на власні очі. На щастя, акваріуми дають нам унікальну можливість насолоджуватися і оцінювати глибоководних мешканців з безпечного, сухого місця.

Величні істоти морських глибин можуть виростати до вражаючих розмірів, тому не дивно, що акваріуми, в яких вони живуть, також можуть бути масивними. Давайте подивимося на 14 найбільших акваріумів світу і дізнаємося про деякі з їхніх найцікавіших експонатів.

14. Стамбульський акваріум “Морське життя”

Розмір: 6813741 літрів


Розташування: Стамбул, Туреччина


Рік відкриття: 2009


Головний експонат: Морський пейзаж SeaTube та зустрічі з акулами

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Цей двоповерховий підземний акваріум, раніше відомий як Туркуа-зоопарк, є першим публічним акваріумом в Туреччині і вважається найбільшим акваріумом в Європі. Він також має один з найдовших у світі підводних тунелів Морський пейзаж SeaTube, де відвідувачі можуть зануритися в дивовижний водний пейзаж різноманітного водного життя. Океанаріум також надає широкі можливості поспостерігати за підводними хижаками, такими як акули, і навіть поплавати з ними, якщо у вас вистачить сміливості. Ця експозиція була створена в надії допомогти людям навчитися цінувати грацію і важливість акул, які опинилися під загрозою зникнення через збирання їхніх плавників.

Чи знаєте ви?

Стамбульський акваріум Морське життя є домом для понад 10 000 риб 1 000 різних видів, а також найбільшою колекцією акул в Європі.

13. Акваріум Океан бургерів

Розмір: 7949365 літрів


Розташування: Арнем, Нідерланди


Рік відкриття: 2000


Головний експонат: Найбільший не австралійський кораловий риф

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Відома частина зоопарку “Зоопарк бургерів”, Океан бургерів є домівкою для незліченної кількості різнокольорових риб, а також найбільшим кораловим рифом за межами Австралії. Великі риби, такі як групер, мешкають у цих ретельно побудованих і доглянутих коралових рифах, так само як і менші істоти, такі як морські їжаки, морські огірки і морські анемони. Ця виставка дозволяє відвідувачам рідкісно зазирнути у складне життя океанських рифів і показати їм цінність підводної екосистеми. Різні групи в акваріумі розділені на різні басейни для забезпечення оптимального здоров’я. Басейн, в якому знаходяться прекрасні рифи, вважається другим за величиною акваріумом у світі з коралами.

Чи знаєте ви?

Океанаріум “Океан бургерів” визнаний найбільшим у світі виробником плямистих орлиних скатів. Гарний стан здоров’я процвітаючих скатів і коралових рифів в цьому акваріумі, ймовірно, є результатом високоспеціалізованих процесів фільтрації, які підтримують якість води на найвищому рівні.

12. Національний акваріум

Розмір: 8327906 літрів


Розташування: Меріленд, США


Рік відкриття 1981


Головний експонат: Живе узбережжя та Австралія, дикі екстремали

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

У Національному акваріумі Балтимора, штат Меріленд, мешкає 750 різних видів тварин, а також представлено кілька приголомшливих експонатів. Одна з найвідоміших – “Австралія: Дикі екстремали”, яка отримала нагороду “Кращий експонат” від Асоціації зоопарків та акваріумів у 2008 році. Не менш популярною є виставка “Живе узбережжя”, яка пропонує допитливим відвідувачам сенсорні басейни, де вони можуть обережно помацати спини скатів і медуз. У “Живому узбережжі” мешкає понад 150 тварин, а живі експонати доповнюються великою кількістю цікавої інформації про водні та морські екосистеми.

Чи знаєте ви?

Національний акваріум Балтімора містить експонати, пов’язані з різноманітними екосистемами по всьому світу, щоб продемонструвати, як все живе на планеті залежить від води.

11. Акваріум Чураумі на Окінаві

Розмір: 9842071 літрів


Розташування: Окінава, Японія


Рік відкриття: 2002


Головний експонат: Вирощені в неволі китові акули та акваріум Куросіо

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Цей вражаючий акваріум має чотири поверхи і багато різних акваріумних резервуарів, які містять все: від тропічних риб і коралових рифів до глибоководних істот і акул. Окінавський акваріум Чураумі також проклав шлях як перший акваріум у світі, де успішно розводять китових акул у неволі. Мета полягає в тому, щоб мати можливість спарювати пару і підтримувати невелику популяцію китових акул в умовах акваріума, і вони мають гарний старт. Цей акваріум є головною визначною пам’яткою Океанського експо-парку, і в ньому знаходиться резервуар Куросіо, який вміщує 7498901 літрів води.

Чи знаєте ви?

Окінавський акваріум Чураумі був відкритий у 1976 році і на той час був найбільшим у світі. Пізніше він був реконструйований і знову відкритий у 2002 році, а в 2010 році досягнув позначки в 20 мільйонів відвідувачів.

10. Дубайський акваріум та підводний зоопарк

Розмір: 9842071 літрів


Розташування: Дубай, Об’єднані Арабські Емірати


Рік відкриття: 2008


Головний експонат: VRZOO, занурення з акулами та Король Крокодил

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Розташований у торговому центрі Dubai Mall, Дубайський акваріум і підводний зоопарк є домом для 33 000 водних істот, включаючи величезного морського крокодила, відомого як “Король Крок”, і найбільшу колекцію піщаних тигрових акул у світі. Пропонуються екскурсії на човнах зі скляним дном, що дозволяє відвідувачам отримати особливо гарний вид на воду. Снорклінг у клітці дає можливість зблизитися з деякими прекрасними рибами, виставленими в експозиції, перебуваючи під захистом захисної клітки. Для особливо сміливих туристів пропонуються занурення з акулами, щоб вони могли ближче познайомитися зі знаменитими піщаними тигровими акулами.

Чи знаєте ви?

Дубайський акваріум і підводний зоопарк надає гостям доступ до свого “VRZOO”, за допомогою якого вони можуть відчути, як це – близько зіткнутися з різноманітними зникаючими видами за допомогою віртуальної реальності.

9. Акваріум Атлантичний морський парк

Розмір: 15141647 літрів


Розташування: Олесунн, Норвегія


Рік відкриття: 1998


Головний експонат: Шоу годування тварин та акваріум з холодною водою

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Вбудований у західний прибережний ландшафт Алесунда, Норвегія, Атлантичний морський парк надає безпрецедентну можливість оцінити життя в Атлантичному океані. Сам акваріум знаходиться у відкритій мальовничій рекреаційній зоні, звідки відкривається вид на прибережні острови та безкраї морські простори.

Гості можуть зайняти місце в першому ряду, коли співробітники щодня годують різних цікавих морських істот, таких як тюлені, пінгвіни та риби, за розкладом. Проте ще більш популярною атракцією є акваріум з холодною водою, де мешкають такі види риб, як лосось, тріска та палтус. Акваріуми в Атлантичному морському парку наповнюються нефільтрованою морською водою, що гарантує, що живі істоти живуть у максимально природному середовищі.

Чи знаєте ви?

В Атлантичному морському парку є активні басейни, де люди можуть насолоджуватися можливістю доторкнутися до деяких з найбільш нешкідливих морських істот.

8. Акваріум Морський світ Шака

Розмір: 17412894 літрів


Розташування: Дурбан, Квазулу-Натал, Південна Африка


Рік відкриття: 2004


Головний експонат: Архітектура затонулих кораблів та сільська прогулянка

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Найбільший в Африці морський тематичний парк “Морський світ Шака” розташований на найкращій ділянці пляжу в кінці “Золотої милі” в Дурбані. Цей унікальний парк побудований у вигляді гігантського вантажного судна 1940-х років, що затонуло на пляжі, і має такі тематичні атракціони, як ресторан “Вантажний відсік”. З цього гарно оформленого ресторану відкривається чудовий вид на великий акваріум з акулами для тих, хто любить насолоджуватися живими пейзажами під час трапези. Парк розваг також забезпечує прямий доступ до пляжу Ушака і пірсу, який веде прямо в океан.

Чи знаєте ви?

Для відвідувачів, які хочуть провести деякий час, оцінюючи африканську культуру, в зоні “Сільська прогулянка” тематичного парку є ряд магазинів і закусочних, стилізованих під традиційні африканські села.

7. Акваріум “Шедд”

Розмір: 18927058 літрів


Розташування: Іллінойс, США


Рік відкриття: 1930


Головний експонат: Карибський риф

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Перший внутрішній акваріум з постійною колекцією морських риб. Спочатку акваріум Шедда налічував 32 000 тварин і деякий час був найбільшим критим акваріумом у світі. Йому не знадобилося багато часу, щоб завоювати місце найпопулярнішої визначної пам’ятки Чикаго, і в 1987 році він був визнаний національною історичною пам’яткою.

Акваріум Шедда досі є домом для 20 000 екземплярів 1 500 видів морських мешканців. Одним з найбільш вражаючих експонатів цього акваріума є експозиція “Карибський риф” – резервуар об’ємом 90 000 галонів, який ретельно відтворює підводну екосистему коралових рифів.

Чи знаєте ви?

Акваріум Шедда розташований на озері Мічиган і містить багато інформації про Великі озера в експозиції “Води світу”, що складається з 77 середовищ існування. Ця інтригуюча експозиція пропонує все: від лісів ламінарії до річкових та острівних мешканців, таких як алігатори та риба-пухляк.

6. Акваріум Моря з Немо та друзями

Розмір: 21576847 літрів


Місцезнаходження: Флорида, США


Рік відкриття: 2007


Головний експонат: Розмова черепахи з Крашем

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Цей вражаючий акваріум є частиною тематичного парку Епкот у Світовому парку Уолта Діснея в Орландо, штат Флорида. “Моря з Немо та друзями” став першим павільйоном Епкота, створеним за мотивами діснеївського мультфільму. Основний атракціон доставляє гостей до середини “Морів” – оглядової платформи з акваріумом, де вони можуть вибрати тематичні експонати, такі як “Черепашача розмова з Крашем”. Ця надсучасна, захоплююча виставка використовує комп’ютерну графіку в реальному часі та озвучення, що дозволяє герою фільму підтримувати живий зв’язок з аудиторією, і користується величезною популярністю серед дітей.

Чи знаєте ви?

В експозиції “Моря” представлено 200 різних видів морських мешканців, включаючи морських черепах, акул і гігантського групера. Гості також можуть побачити живі коралові рифи і дізнатися захоплюючі факти про ці складні підводні організми.

5. Акваріум Московський океанаріум

Розмір: 24983717 літрів


Розташування: Москва, Росія


Рік відкриття: 2011


Основний експонат: Скляна підлога для спостереження за морськими мешканцями

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Єдиний акваріум у Москві і єдиний у своєму роді у всій Росії, Океанаріум дозволяє відвідувачам побачити майже 250 різних видів тварин. Однією з новинок цього акваріума є скляна підлога, по якій гості можуть ходити по воді і чудово бачити водних мешканців, що плавають внизу. Дизайнери акваріума доклали багато зусиль, щоб точно відтворити підводні ландшафти і морське дно, надаючи прекрасну практичну можливість дізнатися про підводні екосистеми.

Чи знаєте ви?

Відвідувачі Океанаріуму можуть прогулятися під “небом, повним зірок”, де панує розслаблююча атмосфера, в якій можна спостерігати за різноманітними експозиціями тварин.

4. Акваріум Джорджія

Розмір: 37854117 літрів


Розташування: Джорджія, США


Рік відкриття: 2005


Головний експонат: Океанський вояжер

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Завдяки щедрому пожертвуванню бізнесмена Бернарда Маркуса та його фонду у розмірі 250 мільйонів доларів, Акваріум Джорджії був відкритий з метою розвитку місцевої економіки та освіти. Завдяки красивому зовнішньому вигляду з блакитного металу і скла, що нагадує велич океанських хвиль, і 60 різноманітним місцям існування тварин, доступних для огляду, Акваріум Джорджії привернув увагу більшої кількості відвідувачів, ніж очікувалося. Відвідуваність акваріума продовжує зростати, оскільки люди їдуть звідусіль, щоб побачити різні експонати, в тому числі найбільше у світі крите водне середовище існування – “Океанський вояжер”. Цей вражаючий експонат був побудований компанією Home Depot і включає в себе акриловий тунель, через який відвідувачі можуть пройти, щоб побачити морських мешканців, включаючи 4 китових акул.

Чи знаєте ви?

Акваріум Джорджії переживає “Розширення 2020”, яке обіцяє нову акулячу галерею. Ця галерея буде спрямована на освіту людей про акул, яких багато хто не розуміє, і, сподіваємось, сприятиме подальшим зусиллям парку з охорони природи.

3. Акваріум Океанографічний центр

Розмір: 41639529 літрів


Розташування: Валенсія, Іспанія


Рік відкриття: 2003


Основний експонат: Підводний ресторан

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Океанографічний центр – це найбільший водний комплекс в Європі, в якому з гордістю демонструються 45 000 тварин 500 різних видів. Унікальна архітектура багатьох будівель цього комплексу сама по собі справляє захоплююче перше враження, і вміст будівлі не розчаровує. Цей комплекс розташований прямо на березі моря і має масивне вікно, через яке можна побачити океан.

Парк пропонує чудове розмаїття як критих, так і відкритих зон, де гості можуть розважитися і дізнатися про водне життя. У парку також є кілька розділених зон, які представляють різні основні екосистеми на планеті і надають відвідувачам багато наукової інформації.

Чи знаєте ви?

У центрі океанографічного парку знаходиться культовий Підводний ресторан, де гості можуть повечеряти під стелею у формі лілії та стінами акваріума, які відкривають приголомшливий вид на різноманітне морське життя.

2. Акваріум S.E.A. (Парк морського життя)

Розмір: 45424941 літрів


Розташування: Сінгапур, Китай


Рік відкриття: 2012


Головний експонат: Райдужний риф

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

У цьому дивовижному парку площею 8 гектарів є два головних експонати: акваріум S.E.A. та аквапарк Бухта пригод. Акваріум Південно-Східної Азії деякий час був найбільшим акваріумом у світі, і досі може похвалитися достатнім об’ємом води для більш ніж 100 000 екземплярів і 800 різних видів водних тварин. Парк морського життя також робить акцент на освітніх аспектах своїх експонатів, надаючи гостям безліч можливостей дізнатися все про захоплюючих істот, на яких вони прийшли подивитися.

Чи знаєте ви?

Одним з найцікавіших експонатів парку є “Райдужний риф”, де відвідувачі можуть одягнути маску і трубку та поплавати серед тисяч привабливих риб, щоб отримати незабутні враження від підводного світу.

1. Акваріум Океанське королівство Чімелонг

Розмір: 49210353 літрів


Розташування: Хенцін, Чжухай, Китай


Рік відкриття: 2014


Головний експонат: Акваріум з китовими акулами та 5D-театр у замку

ᐈ 14 найбільших акваріумів у світі - великі акваріуми - самі великі 2024

Океанаріум “Океанське королівство Чімелонг” – найбільший акваріум у світі. Він є власником п’яти різних світових рекордів Гіннеса, таких як “найбільше вікно в акваріумі”, і пропонує гостям чудовий досвід відвідування акваріума та парку розваг. Тут є одна з найдовших у світі американських гірок, яка сягає 20 поверхів заввишки, і представлено близько 20 000 рідкісних риб і морських істот. Цей величезний і красивий парк розділений на вісім тематичних зон, кожна з яких представляє певну область океану.

Чи знаєте ви?

Окрім різноманітних можливостей безпосередньо побачити експонати акваріума, в Океанському королівстві Чімелонг також є 5D-театр “Замок” з сучасними рухливими сидіннями та звуковими системами, які розповідають історію “Великої пригоди Каки”, в якій фігурує талісман парку – тигр Кака.