ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі – самі великі 2024

Незалежно від того, чи люди вирушають у сімейну подорож, чи їдуть на роботу, чи навіть перевозять вантажі на величезні відстані, дорожні мережі відіграють ключову роль у здатності країни процвітати. Інфраструктура країни є чудовим показником її соціального та економічного успіху, і часто вважається, що добре сполучені міста ведуть до більш щасливих громадян: Ось чому дороги є такою важливою частиною сучасного суспільства.


Оскільки взаємозв’язок настільки важливий у сучасному світі, вам може бути цікаво, наскільки великими можуть бути дорожні мережі. Сьогодні ми розглянемо 10 найбільших дорожніх мереж світу і дізнаємося, що робить кожну з них унікальною.

10. Дорожня мережа Іспанії

Довжина: 681296 кілометрів


Довжина швидкісних автомагістралей: 16727 кілометрів


Максимальне обмеження швидкості: 120 км/год


Знаменита дорога: Рута де ла Плата

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Залізнична система Іспанії є найбільш розвиненою частиною її інфраструктури, хоча багато хто вважає, що застаріла мережа доріг залишає бажати кращого. Протягом останніх років іспанський уряд спрямував комбінацію державних, приватних і спільних інвестицій на покращення дорожньої мережі Іспанії. Частина коштів надходить від дорожніх зборів, які в Іспанії вдвічі вищі, ніж у Франції.

Чи знаєте ви?

З 1990 по 2012 рік Іспанія мала один з найвищих темпів зростання кількості автомагістралей в Європі.

9. Дорожня мережа Австралії

Довжина: 920216 кілометрів


Швидкісні автомагістралі: 3131 кілометрів


Максимальна швидкість: 130 км/год


Знаменита дорога: Велика Океанська дорога

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Після історії сумнівно слабких стандартів безпеки дорожнього руху, що призвели до 190000 смертей з 1925 року, уряд Австралії вживає заходів для того, щоб зробити свої дорожні мережі безпечнішими. Ці кроки включають більш ретельне дотримання правил безпеки дорожнього руху та вдосконалення проектів і планів розвитку інфраструктури. Багато з цих модернізацій відбуваються навколо Західного Сіднея, де очікується значне зростання населення.

Чи знаєте ви?

В Австралії налічується понад 37000 автомобільних мостів.

8. Дорожня мережа Франції

Довжина: 951199 кілометрів


Швидкісні дороги: 11881 кілометрів


Максимальне обмеження швидкості: 112 км/год


Знаменита дорога: Траса Наполеона

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Франція здавна пишається своєю високоякісною інфраструктурою та державними послугами. Також вважається, що вона має одну з найщільніших транспортних мереж у світі. Хоча французькі дороги вважаються одними з найкращих у Європі, їхній стан останнім часом погіршився. Нещодавнє дослідження показало, що третина мостів країни потребує ремонту.

Чи знаєте ви?

Франція вважається найбільш залежною від автомобілів країною в Європі, яка використовує це як економічну перевагу, стягуючи плату за проїзд дорогами.

7. Дорожня мережа Росії

Довжина: 981999 кілометрів


Довжина швидкісних автомагістралей: 1160 кілометрів


Максимальна швидкість: 130 км/год


Відома дорога: Кільцева дорога

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Хоча Росія покриває велику територію своєю дорожньою мережею, велика кількість сільських районів все ще не має доріг з твердим покриттям або таких, що підтримуються в належному стані. Однією з основних причин відсутності доріг з твердим покриттям є те, що колишній Радянський Союз не виділяв багато ресурсів на розвиток приватного транспорту. Замість цього він зосередився на громадському транспорті, який дотримувався заздалегідь визначених маршрутів, що зменшило попит на мережу доріг з твердим покриттям.

Чи знаєте ви?

За оцінками, 40% російських сіл не з’єднані дорогами з твердим покриттям.

6. Дорожня мережа Канади

Довжина: 1042299 кілометрів


Швидкісні автомагістралі: 16999 кілометрів


Максимальне обмеження швидкості: 130 км/год


Знаменита дорога: Айсфілд-Паркуей

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Красивий пересічений ландшафт у багатьох регіонах Канади створює свої власні проблеми, коли справа доходить до обслуговування доріг. Інтенсивний клімат і торговельна діяльність також спричиняють значний знос застарілих канадських доріг, що викликає потребу в економічно обтяжливому ремонті.

Чи знаєте ви?

У липні 2018 року прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив про значні інвестиції у покращення Трансканадської магістралі в Новій Шотландії.

5. Дорожня мережа Японії

Довжина: 1210250 клометрів


Швидкісні автомагістралі: 5001 кілометрів


Максимальна швидкість: 120 км/год


Відома дорога: Петля Кандзьо

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Японія відома своєю енергоефективною транспортною системою, багато людей користуються громадським транспортом. Затори на дорогах є великою проблемою в міських районах, що призводить до потреби в більш розвинених дорогах. Японія вкладає величезну частину своїх ресурсів у громадські роботи, витрачаючи на них щороку більше, ніж було витрачено на будівництво Панамського каналу.

Чи знаєте ви?

Японія використовує мережу швидкісних автомагістралей, які з’єднують острови між собою. Багато з них були побудовані на кредитні гроші, і зараз вони оплачуються за рахунок плати за проїзд.

4. Мережа доріг Бразилії

Довжина: 1751867 кілометрів


Швидкісні автомагістралі: 10999 кілометрів


Максимальне обмеження швидкості: 120 км/год


Відома дорога: Океанічна авеню

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Бразилія має розгалужену дорожню мережу, але часто намагається утримувати свої протяжні дороги в належному стані. Вона також відома великою кількістю агресивних і недисциплінованих водіїв, і, як кажуть, має найвищу кількість смертельних дорожньо-транспортних пригод у світі. Нещодавно Міжамериканський банк розвитку схвалив надання Бразилії багатогалузевого кредиту на суму $600 млн, який буде використано для покращення інфраструктури та енергоефективності на місцевому рівні.

Чи знаєте ви?

Хоча автомагістралі з твердим покриттям з’єднують всі основні пункти в Бразилії, дороги з твердим покриттям все ще складають лише близько однієї десятої бразильської дорожньої системи.

3. Дорожня мережа Китаю

Довжина: 4192999 кілометрів


Швидкісні автомагістралі: 136504 кілометрів


Максимальна швидкість: 109 км/год


Знамениті дороги: Нанкінська дорога

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Китай використовує третю за величиною дорожню мережу у світі, щоб забезпечити достатній дорожній простір для пересування свого величезного, метушливого населення. Однак іноді все йде не так гладко – затор, що виник у серпні 2010 року поблизу Пекіна, тривав 11 днів! Це був лише один із прикладів того, що інфраструктура в Пекіні менш організована, ніж у Шанхаї.

Чи знаєте ви?

Нанкін-роуд – головна торгова вулиця в Шанхаї, Китай. Вона вважається однією з найжвавіших торгових вулиць у світі.

2. Мережа доріг Індії

Довжина: 5603293 кілометрів


Довжина швидкісних автомагістралей: 1208 кілометрів


Максимальне обмеження швидкості: 120 км/год


Знаменита дорога: Велика магістраль

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Індія може похвалитися розгалуженою дорожньою мережею, яка довгий час складалася з поєднання асфальтованих і ґрунтових доріг. Для модернізації та покращення інфраструктури країни було започатковано Національний проект розвитку автомобільних доріг. У 2017-2018 роках темпи будівництва доріг досягли історичного максимуму.

Чи знаєте ви?

Велика магістральна дорога – одна з найстаріших і найдовших доріг Азії, яка з’єднує Індійський субконтинент з Центральною Азією.

1. Дорожня мережа США

Довжина: 6630497 кілометрів


Швидкісні автомагістралі: 76640 кілометрів


Максимальне обмеження швидкості: 128 км/год


Відома дорога: I-95

ᐈ 10 найбільших дорожніх мереж у світі - самі великі 2024

Дорожня мережа Сполучених Штатів є найбільшою мережею доріг у світі. Її будівництво розпочалося після 17-річного періоду очікування, коли президент Ейзенхауер у 1956 році прийняв Закон про федеральне шосе. Цей закон поклав початок будівництву міждержавних доріг, які повинні були дати громадянам спокій, знаючи, що вони матимуть хороші шляхи для втечі у випадку ядерної атаки.

Чи знаєте ви?

Автомагістралі обслуговуються Міністерством транспорту кожного штату. Кожен штат відповідає за утримання тих ділянок автомагістралей, які знаходяться в межах його кордонів.