ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) – великі будівлі – самі великі 2024

Коли хтось запитує, яка найбільша будівля у світі, ви можете задатися питанням, чи має він на увазі найвищу будівлю, чи ту, що має найбільшу площу. Тут ми обговоримо обидва варіанти, оскільки обидві масивні споруди можуть викликати трепет. Гігантські утилітарні будівлі, які займають багато місця на землі, за кількома цікавими винятками, є домом для деяких найбільших компаній світу. Колосальні хмарочоси є архітектурними дивами та центрами міжнародної торгівлі.

Чи знаєте ви?

Архітектор Френк Ллойд-Райт спроектував 528-поверховий будинок висотою в милю з ліфтами на атомній енергії? Він так і не був побудований.

Ці хмарочоси є свідченням як людських зусиль, так і сучасних технологій. Проте, ці будівлі також повинні враховувати їхній вплив на навколишнє середовище. Ці хмарочоси часто стають мішенню для альпіністів, і це те, що об’єднує деякі з цих будівель.

4. Світова вежа Лотте

Розташування: Сеул, Корея


Висота: 555 метрів


Рік завершення: 2017


Власник: Лотте

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Багатофункціональний об’єкт у столиці Південної Кореї є найбільшою будівлею в країні. У ній розташовані офіси, готель, апартаменти, ресторани та бари. Відвідувачі можуть спостерігати за містом через скляні підлоги кількох медіа-центрів, розташованих неподалік, або через потужний телескоп на останньому поверсі будівлі. Палуба є найвищим скляним нижнім поверхом у світі. Але найбільш вражаючим у будівлі, мабуть, є її блискавичні ліфти, що розвивають швидкість до 10 метрів за секунду. Це будівля, перед якою не могли встояти альпіністи, що шукають пригод. Двоє російських альпіністів не змогли дочекатися завершення будівництва і спробували піднятися на вежу без дозволу.

3. Годинникова вежа Королівства

Де знаходиться: Мекка, Саудівська Аравія


Висота: 601 метр


Рік завершення: 2015


Власник: Саудівська Аравія

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Годинникова вежа привносить трохи старовинного англійського стилю в модернізоване місто Мекку в Саудівській Аравії. Годинникова вежа карликова порівняно з лондонським Біг-Беном, оскільки вона у 35 разів більша за нього по окружності. Цей архітектурний витвір не лише є однією з найвищих рукотворних споруд у світі, але й однією з найбільших за площею, оскільки будівлі комплексу (відомі як вежі Абрадж Аль-Байт) разом займають 1,5 мільйона квадратних метрів. Весь цей обсяг має величезну ціну, оскільки весь комплекс обійшовся уряду Саудівської Аравії в 15 мільярдів доларів США. Як і багато інших сучасних хмарочосів, Годинникова вежа Королівства є багатофункціональним об’єктом з готелем повного циклу, офісними приміщеннями, торговим центром, місячною обсерваторією та ісламським музеєм і молитовною кімнатою.

2. Шанхайська вежа

Місцезнаходження: Шанхай, Китай


Висота: 631 метр


Рік завершення: 2015


Власник: Шанхайська будівельна група

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Шанхайський хмарочос є однією з найбільш візуально унікальних споруд у світі, а також однією з двох найвищих будівель в історії. Спіралеподібна форма споруди має не лише естетичне значення, інженери прагнули створити конструкцію, яка б витримувала ураганні вітри. Така форма зменшує вітрове навантаження, що дозволяє економити на важких і дорогих будівельних матеріалах, які можна було б використати замість них. Інженери також покладалися на інновації, щоб побудувати конструкцію таким чином, щоб вона могла протистояти іншим силам природи, наприклад, землетрусам.

Вежа є однією з найбільш економічно вигідних споруд у своєму роді. Скляні панелі зменшують споживання енергії. На кількох поверхах розбиті природні сади, а також встановлені вітрові турбіни, які допомагають покривати витрати на електроенергію. Якщо ви хочете відвідати оглядовий майданчик, ви можете піднятися на ліфті, який рухається зі швидкістю 18 метрів за секунду.

1. Бурдж-Халіфа

Де знаходиться: Дубай, ОАЕ


Висота: 828 метрів


Рік завершення: 2016


Власник: Власність Emaar

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Якщо ви коли-небудь мріяли поплавати на висоті 30 метрів над рівнем моря, вам варто забронювати номер у вежі Бурдж-Халіфа, найвищій будівлі у світі, в одному з розкішних готелів, розміщених у будівлі. Басейн, розташований на 76-му поверсі будівлі, робить її найвищим басейном у світі, що є одним з багатьох рекордів, які встановила будівля, включаючи найвищу в світі окремо стоячу споруду. Така висота неминуче приваблювала альпіністів. Герої, реальні та вигадані, взялися за це завдання. Герой фільму “Місія нездійсненна” актора Тома Круза піднімався на вежу у фільмі, а Ален “Людина-павук” Робер піднявся на вежу в рамках піар-акції, санкціонованої урядом Дубаю.

Будівництво вежі загрузло в суперечках. Робітники оголосили страйк, скаржачись на важкі умови праці. Уряд швидко вжив заходів, щоб припинити страйк. Однак, врешті-решт, робітники та керівництво домовилися, щоб завершити проект.

5. Техаський технологічний парк Daikin

Розташування: Уоллер, штат Техас


Рік завершення: 2016


Площа: 464515 м²


Власник: Daikin Industries (Японія)

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Не думайте, що вам буде весело, якщо хтось запросить вас на екскурсію до цього парку. Технологічний парк Daikin, розташований неподалік від Х’юстона, штат Техас, – це величезний об’єкт, який займається дослідженнями, розробкою, проектуванням та виробництвом декількох відомих брендів побутової та промислової техніки.

Територія парку займає 464515 м², що достатньо для 74 футбольних полів, і щодня через неї проходять 5 000 співробітників. На думку творців простору, наявність універсального об’єкту має економічний сенс для компанії і допомагає зменшити вуглецеве навантаження на навколишнє середовище. Отже, ви не можете відвідати цей парк заради розваги; однак, якщо ви хочете зазирнути всередину, ви можете приєднатися до групи школярів, які регулярно відвідують це місце, щоб дізнатися про сучасне екологічне виробництво.

4. Завод Boeing Everett

Де знаходиться: Еверетт, штат Вашингтон


Рік завершення: 1967


Площа: 37112.9 м²


Власник: Boeing

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Протягом багатьох років головний завод авіакомпанії Boeing був найбільшим за площею об’єктом у Сполучених Штатах. На ньому компанія будує свої основні далекомагістральні літаки. Враховуючи розмір одного з цих літаючих бегемотів – близько68 метрів завдовжки – потрібно мати складальний завод такого розміру.

Завод схожий на автономне студентське містечко, з дитячим садочком і магазинами для працівників та відвідувачів. Завод в середньому відвідують 150 000 відвідувачів на рік, включаючи вітчизняних та іноземних високопосадовців. Екскурсія доступна незалежно від того, чи є ви VIP-персоною, чи ні. Ви також можете відвідати розташований неподалік Центр авіації майбутнього польотів, яким керує компанія Boeing. Це музей та освітній центр для вивчення історії авіації. Центр сам по собі є вражаючою спорудою площею 6781.9 м².

3. Фабрика Тесла

Місцезнаходження: Фремонт, Каліфорнія


Рік завершення: 1962


Площа: 492386 м²


Власник: Tesla Incorporated

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Новаторська компанія, якою керує відомий винахідник і підприємець Ілон Маск, розташована у величезному заводі/складі у Фремонті, штат Каліфорнія. Це одна з трьох фабрик, якими керує компанія. Однак Маск не був першим, хто почав будувати тут автомобілі, оскільки General Motors і Toyota використовували цей об’єкт раніше.

На відміну від старих часів автомобільного виробництва з роєм робітників, більшість з 10 000 працівників заводу залишають важку роботу по підняттю і збірці армії роботів, деякі з яких названі на честь персонажів коміксів про Людей Ікс. Інші автовиробники використовують машини, але не до такого рівня насичення, як Tesla. Останній автовиробник, що залишився в штаті Каліфорнія, розташований на 152 гектараз поблизу Кремнієвої долини.

2. Dubai Mall

Розташування: Дубай, ОАЕ


Рік завершення: 2008


Площа: 501676.4 м²


Власник: Emaar Properties

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Торговий центр такого розміру може змусити вас повірити, що це найбільший торговий центр у світі, але це не так. Хоча інші менші об’єкти мають більше магазинів, жоден з них не має зоопарку, акваріума та тематичного парку віртуальної реальності. Ці доповнення роблять цей об’єкт другим у світі за площею – понад 501676.4 м².

Це одне з найбільш відвідуваних місць на планеті, яке з моменту відкриття приймає в середньому 54 мільйони людей на рік. Дубай – одне з найбагатших міст світу, і мультимільйонери часто приїжджають сюди, щоб витрачати великі гроші. Отже, тут є багато торгових центрів і місць, де можна витратити гроші. Навіть Дубайський торговий центр незабаром буде затьмарений запланованим готельно-торговельним комплексом площею 445934.6 м².

1. Квітковий аукціон в Аалсмері

Місце проведення: Аалсмер, Нідерланди


Рік проведення: 1972


Площа: 520257 м²


Власник: Aalsmeer Flower Auction

ᐈ 10 найбільших будівель світу (за висотою та площею) - великі будівлі - самі великі 2024

Найбільша будівля у світі може здивувати вас своєю площею. Це будівля квіткового аукціону Aalsmeer Flower Auction в Нідерландах. У величезному складському приміщенні знаходиться найбільший у світі центр торгівлі флорою. Квіткова індустрія становить 5% валового внутрішнього продукту Нідерландів, а аукціон Aalsmeer є важливою частиною цієї галузі, роблячи внесок у голландську економіку в розмірі 12,5 мільярдів доларів. Для допитливих любителів квітів ви можете оглянути об’єкт, навіть якщо не плануєте брати участь у торгах. Це одна з найпопулярніших туристичних визначних пам’яток у багатонаціональній країні.